Тепла пора року балує різноманіттям соковитих фруктів та ягід. Але при діабеті виникає резонне запитання: а що можна мені? За даними Американської діабетичної асоціації (ADA), фрукти та ягоди багаті на вітаміни, мінерали та клітковину, тому мають бути присутніми в раціоні кожної людини — просто контролюйте їх вживання, як і у випадку з вуглеводами.
Запорукою успіху є поміркованість у порції та уникнення консервованих фруктів.
Якщо ви використовуєте глікемічний індекс (ГІ) для контролю діабету, пам'ятайте, що більшість фруктів та ягід мають низький ГІ.
Чи любите ви чорницю, полуницю, чи будь-яку іншу ягоду — можете сміливо насолоджуватися її смаком і отримувати задоволення та користь. Згідно з ADA, ягоди — це продукт вищого ґатунку, тому що вони просто «запаковані» антиоксидантами, вітамінами і клітковиною, плюс — вони мають низький ГІ.
¾ склянки свіжої чорниці містить 62 калорії і 16 г вуглеводів. Якщо ви не великий любитель ягід, спробуйте приготувати парфе, чергуючи шари фруктів зі звичайним знежиреним йогуртом — це чудовий варіант десерту або навіть сніданку.
Порада: обирайте ягоди по сезону та не забувайте про розмір порції і контроль цукрів.
Вишні — чудовий вибір із низьким ГІ та гарне доповнення до раціону при діабеті. Одна склянка вишень містить 78 калорій і 19 г вуглеводів. Вишні незамінні в боротьбі із запаленням. Вони містять антиоксиданти, які допомагають боротися з хворобами серця, раком та іншими захворюваннями.
Ягоди краще вживати у свіжому чи замороженому вигляді, та відмовитися від соків, компотів, консерваціїї — адже вони можуть містити велику кількість доданого цукру (завжди уважно перевіряйте етікетки!).
Ароматні, соковиті персики можна також включити в раціон при діабеті. Персики містять вітаміни А і С, калій і клітковину. Вони смачні самі по собі або як доповнення до сніданку: каші, кисломолочного сиру або йогурту. Як варіант — спробуйте приготувати смузі із додаванням персика (Гугл на допомогу!)
Абрикоси — це солодкий, соковитий фрукт і чудове доповнення до щоденного літнього меню. Один абрикос містить всього 17 калорій і 4 г вуглеводів. Чотири свіжих абрикоси забезпечують понад 50% щоденної норми споживання вітаміну А. Абрикоси також є хорошим джерелом клітковини. Спробуйте додати кілька шматочків свіжих абрикос до вашої каші чи свіжого салату.
Невелике яблуко — чудовий спосіб поповнити запаси свого організму клітковиною і вітаміном С. Одне яблуко містить всього 77 калорій і 21 г вуглеводів. Не очищайте яблука від шкірки — це джерело поживних речовин і антиоксидантів.
Яблука при діабеті: поживна цінність, користь та поради щодо споживання
Всього один апельсин містить денну норму вітаміну C, 15 г вуглеводів і 62 калорії, а також може похвалитися низьким ГІ. Апельсини багаті на фолієву кислоту і калій, які можуть допомогти нормалізувати кров'яний тиск. І поки ви насолоджуєтеся цими соковитими «ліками», не забувайте, що інші цитрусові, такі як грейпфрути, мандарини тощо також є відмінним варіантом.
На відміну від більшості фруктів, вони покращують свій смак і текстуру після того, як їх зірвали з дерева. Зберігайте груші за кімнатної температури доти, доки вони не дозріють і не стануть ідеальними для їжі (їх можна зберігати в холодильнику). Спробуйте додати шматочки свіжої груші в салат зі шпинату.
Якщо ви ніколи не куштували ківі, то можете й не знати, що його коричнева ворсиста шкірка приховує яскраво-зелену м'якоть. Ківі — хороше джерело калію, клітковини і вітаміну С. Один великий ківі містить близько 56 калорій і 13 г вуглеводів, тому він є гарним варіантом для раціону людей з діабетом. Ківі доступні цілий рік і зберігаються в холодильнику до трьох тижнів.
Читайте також:
Чому літній сезон може бути «викликом» для людей з діабетом?
Таблиці ГІ та харчова цінність продуктів: ЯГОДИ
Найкорисніші ягоди при діабеті
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані