Ось деякі корисні поради щодо харчування, які повинна знати кожна людина з діабетом (чи без). Спробуйте впровадити їх у ваше життя і ви неодмінно побачите результат!
Цю статтю перевірила Монашненко Ольга, лікарка-ендокринологиня, Клініка для дорослих ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», дійсна членкиня Української діабетологічної асоціації.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших статей — читайте ТУТ.
Фруктові соки, особливо в упаковці, містять велику кількість фруктози, яка підвищує рівень глюкози в крові. Ще гірше — солодкі газовані напої, які просто переповнені доданими цукрами. Краще надавайте перевагу свіжим цільним фруктам, а соки залиште для лікування гіпоглікемії! Фрукти, звичайно, також містять природні цукри, але, на відміну від соку в пачці, вони багаті вітамінами, мінералами та клітковиною, яка знижує ймовірність переїдання, сприяє контролю ваги і повільному всмоктуванню цукру в кров.
8 найкорисніших фруктів та ягід при діабеті: рекомендації ADA
Вживайте в їжу різноманітні фрукти та овочі, білкові продукти та корисні жири. Відмовтеся від очищених зерен (білий рис, пшеничне борошно) на користь цільнозернових: коричневий рис, вівсяна крупа, кіноа, пшоно або амарант, гречка. У них низький глікемічний індекс (ГІ) і високий вміст складних вуглеводів. Ці продукти багаті клітковиною, довше перетравлюються, забезпечуючи організм енергією на довгий час.
Люди з цукровим діабетом дуже швидко зневоднюються. Про це важливо пам'ятати, особливо у спеку. Якщо ви зневоднені, концентрація глюкози у вашій крові підвищується — виникає ризик гіперглікемії (підвищений рівень цукру в крові). European Food Safety Authority (EFSA) радить споживати в середньому таку кількість води щодня: жінкам — 1,6 л — приблизно 7-8 склянок по 200 мл на день; чоловікам — 2 л — приблизно 10 склянок по 200 мл на день.
Кілька досліджень вказують на негативний ефект великої кількості транс-жирів на інсулін: у результаті якого спостерігається підвищення рівня глюкози в крові та розвивається ожиріння.
Печиво, капкейки та випічка підвищують рівень глюкози в крові та сповнені пустими калоріями, що може швидко призвести до набору зайвої ваги. Якщо вам важко відмовитися від солодкого, приготуйте улюблений десерт самостійно з натуральних продуктів і природних замінників цукру. Наприклад, змішайте кисломолочний сир з вершками, додайте за смаком підсолоджувач (еритрит, стевія тощо) та свіжі або заморожені ягоди. Їжте охолодженим.
Ці поради разом із належним моніторингом рівня цукру в крові, достатньою фізичною активністю та регулярними відвідуваннями спеціалістів, допоможуть вам краще контролювати ваш стан. Може бути складно втілити у життя одразу всі пункти. Дійте поступово: оберіть 1-2 пункти та слідуйте ним, поки це не стане звичкою. Далі — беріться до наступного, поки не опануєте всі 5!
Читайте також:
Чи може вживання мигдалю покращити контроль глікемії? Що показало дослідження
Смачні спокуси: як впоратися з обмеженнями у їжі при діабеті
15 низьковуглеводних перекусів, що не спричинять стрімких коливань рівня цукру в крові
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані