Діабет 2 типу - новини і статті

Все, що потрібно знати про захворювання.

Коли рівень глюкози та глікогемоглобіну A1C при діабеті занадто високий або занадто низький? З цієї статті ви дізнаєтеся,...

Коли пацієнтам із цукровим діабетом 2 типу може знадобитися інсулін?

Коли рівень цукру в крові стає занадто високим, найдієвіший спосіб знизити його, звичайно ж, прийняти інсулін або інші цукрознижувальні...

Якщо у вас діагностовано цукровий діабет 2-го типу (ЦД2), ймовірно лікар призначить вам ліки для контролю рівня глюкози (цукру) в крові. Скоріше за все це буде пероральний препарат метформін, який Американська діабетична асоціація (ADA) рекомендує як препарат першого вибору для лікування діабету 2-го типу. Метформін недорогий і може допомогти знизити ризики ускладнень діабету, а також сприяти зниженню ваги. Хоча метформін загалом безпечний, як і будь-які інші ліки, які ви приймаєте, він може викликати побічні ефекти. Розглянемо поширені і не дуже побічні дії метформіну, а також те, як можна із ними впоратися, не припиняючи прийому препарату. *Longread

Для людей з цукровим діабетом підтримання рівня цукру в крові в здоровому діапазоні є найважливішим щоденним завданням. Звичайно, прийом цукрознижувальних ліків, таких як інсулін і метформін — це найефективніший спосіб знизити рівень глюкози в крові. На додачу до цього, інсують ще, так звані натуральні методи, які можуть допомогти вам уникнути стрибків цукру в крові та утримувати його рівень в межах норми.

Нещодавнє дослідження на тваринах показало, що новий комбінований препарат здатен зупинити розвиток діабету, регенеруючи β-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. Всього за 3 місяці кількість цих клітин збільшилася на 700%. Хоча потрібні додаткові дослідження, результати є багатообіцяючими.

Дослідники виявили, що вітамін D може відігравати більшу роль у підтримці здорового рівня глюкози (цукру) в крові та чутливості до інсуліну, ніж вважалося раніше.

Управління з контролю за якістю продуктів харчування та медикаментів США (FDA) відмовило у схваленні довгоочікуваного інсуліну ікодек від Ново Нордіск, який вводиться раз на тиждень. Препарат був схвалений в Європі, Канаді, Австралії, Японії та Китаї.

Діабет є зростаючою проблемою охорони здоров'я у всьому світі, і його ефективне лікування часто починається з правильного вибору дієти. Певні продукти та напої можуть викликати різкі стрибки рівня глюкози (цукру) в крові, що робить їх особливо небезпечними для людей з діабетом. Ось 5 найпоширеніших продуктів та напоїв, яких краще уникати, щоб підтримувати більш стабільний рівень глікемії.

Чи спостерігали ви, що в літню спеку ваші цукри змінюються? Спека відіграє суттєву роль у коливаннях рівня цукру в крові, особливо за підвищеної вологості. У когось починаються гіпоглікемії, в інших — гіперглікемії та збільшується потреба в інсуліні. Давайте розбиратися, чому так відбувається і що робити в таких ситуаціях.

Ефективне управління діабетом має важливе значення, зокрема для літніх людей, щоб підтримувати хорошу якість життя та уникати ускладнень. Ось 9 ефективних способів управління діабетом в похилому віці.

Світіння лампочки або смартфона вночі може порушити циркадний ритм організму. Нове дослідження припускає, що вплив штучного світла після опівночі може підвищити ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу (ЦД2).

Деякі симптоми гіпоглікемії (низький рівень цукру в крові) схожі на симптоми теплового виснаження — ви можете списати все на спеку, і не помітити, що рівень цукру в крові впав до небезпечного мінімуму. Як не пропустити гіпо у спекотну погоду? Читайте далі.

Що таке цукровий діабет 2 типу? Діабет 2 типу, також відомий як цукровий діабет 2 типу, є хронічним станом, що характеризується високим рівнем цукру в крові внаслідок інсулінорезистентності та недостатньої продукції інсуліну. Основна роль інсуліну - це регулювання рівня цукру в крові, допомагаючи клітинам засвоювати глюкозу (цукор) з крові для використання як енергії. Основні характеристики діабету 2 типу включають: 1. **Інсулінорезистентність**: Це стан, при якому клітини організму стають менш чутливими до дії інсуліну. Як наслідок, клітини не вбирають глюкозу з крові належним чином, що призводить до надмірного нагромадження цукру в крові. 2. **Недостатня продукція інсуліну**: Поміж людьми з діабетом 2 типу також може виникати недостатня кількість інсуліну. Організм може виробляти менше інсуліну, ніж необхідно, щоб контролювати рівень цукру в крові. 3. **Гіперглікемія**: Це стан, коли рівень цукру в крові занадто високий. Гіперглікемія може призводити до різних ускладнень, які включають у себе пошкодження нирок, очей, нервової системи та інші. 4. **Фактори ризику**: До факторів ризику розвитку діабету 2 типу відносяться неправильне харчування, недостатня фізична активність, спадковість, вік (частіше виявляється у людей старше 45 років), ожиріння тощо. 5. **Ускладнення**: Діабет 2 типу може призводити до серйозних ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання, інсульт, проблеми з очима, нирками, нервовою системою, а також проблеми з шкірою. 6. **Лікування**: Лікування діабету 2 типу зазвичай включає в себе комбінацію правильного харчування, фізичної активності, медикаментів (включаючи таблетки для зниження цукру в крові) та, у деяких випадках, інсуліну. Важливо зазначити, що діагноз та лікування діабету 2 типу повинні проводитися під наглядом кваліфікованого медичного фахівця, оскільки кожен випадок може вимагати індивідуалізованого підходу. Люди з цим типом діабету також можуть потребувати регулярних медичних обстежень для відстеження стану їхнього здоров'я.