6 найкорисніших ягід при діабеті

Ягоди ідеально підходять для діабетичної дієти. Вони сповнені вітамінами, мінералами, клітковиною, антиоксидантами та мають низький глікемічний індекс (ГІ). До того ж вони смачні! І цілком можуть задовольнити ваше бажання поласувати солодким.

Які ж ягоди найкращі при діабеті і чому? Читайте далі.

6 найкорисніших ягід при діабеті - изображение

Американська діабетична асоціація (ADA) називає ягоди суперпродуктом для людей з діабетом. Ягоди багаті на вітаміни, антиоксиданти, мінерали та клітковину, які сприяють загальному зміцненню здоров'я. Вони також можуть допомогти запобігти хворобам.


Малина

Малина містить багато клітковини — цілих 8 грамів на чашку (це 32% денної норми клітковини!). Клітковина знижує швидкість всмоктування вуглеводів у кров, допомагаючи тим самим підтримувати більш стабільний рівень цукру в крові після їжі, забезпечує тривале відчуття насичення та допомагає контролювати вагу. Глікемічний індекс (ГІ) червоної малини становить 30 (низький).

Малина має значно нижчий вміст цукру, ніж інші ягоди. На 100 грамів цієї ягоди припадає лише 4,4 г цукру. 

Полуниця

У полуниці багато магнію та вітаміну С. Магній — незамінний елемент для метаболізму та обміну вуглеводів в організмі; значно покращує засвоюваність інсуліну. Вітамін С містить багато антиоксидантів і допомагає зменшити кількість ускладнень, пов'язаних з діабетом. Полуниця також є хорошим джерелом клітковини, що знижує швидкість всмоктування цукру та сприяє насиченню.

Одна чашка полуниці містить лише 7-8 г вуглеводів і 35-40 ккал, ГІ полуниці = 32, що робить її чудовим вибором при діабеті. 

Ожина

Порівняно з іншими ягодами, ожина не так сильно підвищує рівень цукру в крові. Ці ягоди містять найбільшу концентрацію антоціанів — фітохімічні флавоноїди, що надають їй синьо-фіолетового кольору і діють як антиоксиданти, зменшуючи  запалення в організмі. Деякі дослідження показали, що споживання продуктів, багатих антоціанами, особливо ягід, може знизити ризик діабету 2-го типу.

Ожина також багата на клітковину (8 грамів на чашку), яка може допомогти підтримувати оптимальний рівень глікемії.

Чорниця

Чорниця, як іожина, містить антоціани, а також численні вітаміни та мінерали, зокрема вітамін С, вітамін К і марганець. Вона має низький ГІ (як і інші ягоди) — 43. Це означає, що глюкоза, яка міститься в ній, буде повільно вивільнятися в кров під час перетравлення, що дуже добре при діабеті. Крім того, чорниця багата клітковиною (2 г на півсклянки ягід), яка відіграє важливу роль у контролі та регулюванні рівня цукру в крові.

Деякі дослідження припускають, що вживання чорниці може допомогти людям схуднути (при умові дотримання низькокалорійної дієти) і поліпшити чутливість до інсуліну. 

Ягоди годжі

Ягоди годжі можуть бути корисними для нормалізації рівня інсуліну та глюкози в крові. Одне дослідження показало також, що вживання ягід годжі підвищує рівень ліпопротеїнів високої щільності / ЛПВЩ («хороший» холестерин) у людей з діабетом 2-го типу.

Ягоди асаї

Ці темно-фіолетові ягоди набули популярності завдяки високому вмісту мінералів та антиоксидантів. Вони корисні для роботи серцево-судинної та травної системи, підтримання оптимального рівня цукру в крові. Сприяють зниженню рівня «поганого» холестерину, виводять токсини з організму. Ягоди асаї також містять антоціани.

На основі ягід асаї роблять добавки, екстракти, сік, заморожену пасту [адже знайти їх у свіжозібраному вигляді у наших широтах складно]. Обов'язково прочитайте інструкцію та порадьтеся з лікарем, перш ніж почати приймати щось із перерахованого. 

 

Ягоди — це чудовий спосіб розпочати день! Додавайте їх до ваших корисних сніданків: вівсянки, йогурту або змішайте їх у смузі. Якщо свіжі ягоди дорогі або сезон уже минув, купуйте заморожені ягоди — вони так само поживні. І не забувайте про розмір порцій та контроль цукрів.


Читайте також:

Суперпродукти при діабеті: що рекомендує ADA?

13 продуктів з високим вмістом клітковини, які варто додати до свого раціону при діабеті

Таблиці ГІ та харчова цінність продуктів: ЯГОДИ