Життя з діабетом: особливості, ускладнення, поради лікарів

Постійні дослідження та інновації в галузі діабету спрямовані на покращення контролю, лікування та, зрештою, на пошук ліків...

Безперервний моніторинг глюкози (CGM) — це сучасний інструмент для відстежування рівня цукру в крові в режимі реального часу...

Як правильно здавати аналізи, щоб отримати максимально точні результати?Обговоримо правила здачі деяких аналізів з експерткою...

Зі зміною сезону може змінитися й потреба в цукрознижувальних препаратах, зокрема в інсуліні. Як зрозуміти, що час переглянути...

Сіль необхідна для регулювання важливих функцій організму, але її надлишок може бути шкідливим. Особливо важливо стежити за споживанням солі людям з цукровим діабетом, які мають вищі ризики серцево-судинних, ниркових захворювань та ожиріння. Ось кілька стратегій, як ви можете зменшити вміст натрію у вашому раціоні.

Новий аналіз досліджень виявив 13 біомаркерів, які можуть значно допомогти у прогнозуванні серцево-судинних ризиків у людей з цукровим діабетом 2-го типу. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

На що слід звернути увагу при виборі інсулінового шприца? Що означають букви «U» та «G» на пакуванні? Яка довжина голки є оптимальною? Читайте у матеріалі від експертки «Мій цукровий», ендокринологині — Юлії Кривов'яз.

Ваша шкіра може чимало «розповісти» про стан вашого здоров'я, зокрема про наявність такого захворювання, як цукровий діабет. Ось 5 типових проблем зі шкірою, які можуть вказувати на те, що ваш рівень цукру в крові вийшов з-під контролю.

Чому зранку високий цукор? Причин такого явища може бути декілька.  Експертка «Мій цукровий» та ендокринологиня — Юлія Кривов'яз, розповіла про головні фактори, що можуть спричинити підвищення рівня глюкози в крові вранці, та способи, як уникнути ранкової гіперглікемії.

Відчуваєте пригніченість? Сонливість? Чи настільки роздратовані, що готові кричати? Можливо, ваш рівень цукру в крові занадто високий або занадто низький. Який зв'язок між рівнем глікемії та настроєм? Читайте далі, щоб дізнатися.

Ожиріння — хронічне захворювання, що пов’язане з надлишковим накопиченням енергії. Але чому в якийсь момент ми починаємо вживати енергії більше, ніж витрачаємо? Конкретну одну причину наразі виявити не вдалось. Ось деякі фактори, які можуть призводити до набору ваги.

Об'єм підшлункової залози може бути прогностичним критерієм переходу до 3-ої стадії цукрового діабету 1-го типу, згідно з новим дослідженням, результати якого були опубліковані у Diabetes Care. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Інсулінорезистентність (ІР) — «тихий руйнівник», від якого страждають мільйони людей по всьому світу. ІР виникає, коли клітини організму не реагують ефективно на інсулін, що призводить до підвищення рівня цукру в крові та потенційних проблем зі здоров'ям, зокрема переддіабету та діабет 2-го типу, ожиріння, серцевих захворювань та метаболічного синдрому. Хороша новина! Цей метаболічний стан не є довічним вироком. За допомогою деяких змін у вашому способі життя ви можете подолати інсулінорезистентність, покращити метаболізм та загальне самопочуття. 

Дослідники виявили новий біомаркер ниркової недостатності, який може допомогти лікарям діагностувати захворювання на ранній стадії. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Спосіб життя хворих цукровим діабетом підпорядкований особливим правилам. Дотримання або недотримання цих правил суттєво впливає на якість і, якщо говорити відверто, тривалість життя з діабетом. Дуже важливо розуміти, що життя з цукровим діабето 2 типу і життя з діабетом 1 типу мають суттєві відмінності. Журнал СахарОК - це і здоровий спосіб життя з діабетом. В цьому розділі ви знайдете мотивуючі історії з життя зірок, відомих людей з ЦД і розповіді наших читачів про те, як у них виходить впоратись з діабетом. Життя з діабетом - це постійна робота над собою, постійний пошук інформації і натхнення. Наш діабет-журнал завжди поруч і готовий вам в цьому допомагати!