Життя з діабетом: особливості, ускладнення, поради лікарів

Контроль діабету це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне —...

Серед факторів, що підвищують ризик розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, генетика, нездорове харчування, малорухливий...

Електронні сигарети, вейпи та одноразові pod-системи є альтернативними способами вживання нікотину. Вони працюють шляхом нагрівання...

Американська діабетична асоціація (ADA) випустила нові Стандарти медичної допомоги при діабеті 2024 (Standards of Care). Ці...

Гіпоглікемія — це стан, при якому рівень глюкози (цукру) в крові опускається нижче позначки 3,9 ммоль/л, що супроводжується характерними симптомами, такими як безпричинна нервозність або тривога, спітніння, озноб, блідість шкіри, прискорене серцебиття, відчуття сильного голоду, запаморочення тощо, та може становити небезпеку для життя. Здебільшого гіпо притаманне для людей з цукровим діабетом, зокрема тих, хто приймає інсулін, але також нерідко може зустрічатися у людей без діабету.  З цієї статті ви дізнаєтеся про основні причини, чому у вас може бути низький рівень цукру в крові, якщо у вас немає діабету, та що ви можете із цим зробити.

Якщо у вас діагностовано цукровий діабет 2-го типу (ЦД2), ймовірно лікар призначить вам ліки для контролю рівня глюкози (цукру) в крові. Скоріше за все це буде пероральний препарат метформін, який Американська діабетична асоціація (ADA) рекомендує як препарат першого вибору для лікування діабету 2-го типу. Метформін недорогий і може допомогти знизити ризики ускладнень діабету, а також сприяти зниженню ваги. Хоча метформін загалом безпечний, як і будь-які інші ліки, які ви приймаєте, він може викликати побічні ефекти. Розглянемо поширені і не дуже побічні дії метформіну, а також те, як можна із ними впоратися, не припиняючи прийому препарату. *Longread

Гестаційний діабет (ГД) є поширеною проблемою під час вагітності, з якою стикаються 5-10% майбутніх мам. Цей стан, що характеризується підвищеним рівнем глюкози (цукру) в крові, який розвивається під час вагітності, може становити ризик як для матері, так і для дитини, якщо його не контролювати належним чином. Розуміння процесу скринінгу ГД може допомогти зменшити занепокоєння та забезпечити належну підготовку майбутній мамі. Ось детальна інформація щодо того, чого очікувати під час перевірки на гестаційний діабет.

Окрім поширених 1-го, 2-го типу та гестаційного діабету, існують інші рідкісні форми захворювання. Вони можуть мати інші причини виникнення та потребувати дещо відмінного від традиційного лікування. Ось чому так важливо розуміти рідкісні форми діабету та правильно їх діагностувати. Неонатальний діабет — це форма діабету, яку діагностують у віці до шести місяців. Ось що вам потрібно знати про цей стан.

Згідно з результатами дослідження, представленими під час NUTRITION 2024, щорічної зустрічі Американського товариства харчування, певні дієтичні моделі можуть захистити від запалення та серцевих захворювань у дорослих з цукровим діабетом 1-го типу (ЦД1).

Дослідники виявили, що вітамін D може відігравати більшу роль у підтримці здорового рівня глюкози (цукру) в крові та чутливості до інсуліну, ніж вважалося раніше.

Кортизол відповідає за багато важливих процесів в організмі. Втім, хронічно підвищений рівень гормону може спричинити ряд проблем зі здоров’ям. Тому важливо розуміти, коли щось йде не так, щоб вчасно отримати необхідне лікування. Дізнайтеся про ознаки та симптоми, що можуть вказувати на високий рівень кортизолу, а також про те, коли потрібно звернутись до лікаря.

Ймовірно, ви чули про найпоширеніші типи діабету, такі як цукровий діабет 1 типу (ЦД1), цукровий діабет 2 типу (ЦД2) та гестаційний (або діабет вагітних). Але насправді існує багато інших типів діабету, які не так добре відомі. Один з них — діабет типу 3с.

Чоловік, якого звинувачують у смерті 71-річної жінки на майстер-класі з терапії ляпасами, пропагував цю практику як «ліки» від діабету.

Дослідницька група з Норвегії виявила, що додавання невеликої кількості глюкагону до інсуліну прискорює його дію. Для людей з цукровим діабетом 1-го типу це означає швидшу дію інсуліну, ніж той, що є на ринку, і, в свою чергу, покращення якості життя.  

Спосіб життя хворих цукровим діабетом підпорядкований особливим правилам. Дотримання або недотримання цих правил суттєво впливає на якість і, якщо говорити відверто, тривалість життя з діабетом. Дуже важливо розуміти, що життя з цукровим діабето 2 типу і життя з діабетом 1 типу мають суттєві відмінності. Журнал "Мій Цукровий" - це і здоровий спосіб життя з діабетом. В цьому розділі ви знайдете мотивуючі історії з життя зірок, відомих людей з ЦД і розповіді наших читачів про те, як у них виходить впоратись з діабетом. Життя з діабетом - це постійна робота над собою, постійний пошук інформації і натхнення. Наш діабет-журнал завжди поруч і готовий вам в цьому допомагати!