Хоча фрукти містять природний цукор, вони також багаті на поживні речовини — клітковину, вітаміни та мінерали — необхідні нашому організму.
Фрукти з низьким вмістом цукру, такі як ягоди, цитрусові та ківі можуть бути корисними та безпечними для людей з діабетом, якщо вживати їх в помірних кількостях.
Ці «пухнасті» фрукти із яскравою зеленою (або жовтою) м'якоттю технічно вважаються різновидом ягід. Ківі багаті на вітамін С і мають низький вміст цукру — всього 6.7 г цукру на один плід. Ви можете знайти їх в продуктовому магазині цілий рік!
100 грамів ківі містять наступні поживні речовини:
Ківі є чудовим доповненням до будь-якої здорової дієти, оскільки він багатий на вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Дослідження показують, що один плід ківі забезпечує понад 100% рекомендованої добової норми вітаміну С, а також значну кількість вітаміну К і калію.
Американська діабетична асоціація (ADA) рекомендує людям із цукровим діабетом включати в свій раціон різноманітні фрукти.
Згідно з даними, ківі має помірне значення ГІ — 50.
Продукти з низьким та середнім ГІ повільніше засвоюються, повільніше розщеплюються до глюкози та довше всмоктуються, тобто, дають поступове підвищення рівня глюкози в крові, без різких коливань (що нам і потрібно!).
Продукти, що містять клітковину, можуть покращити контроль рівня цукру в крові. Клітковина уповільнює підвищення рівня цукру в крові після їжі, затримуючи спорожнення шлунка і скорочуючи час, необхідний їжі для просування по травному тракту.
Один плід ківі (приблизно 100 г) може похвалитися 3 г клітковини.
Ківі містить флавоноїди — потужні антиоксиданти, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами.
Флавоноїдні антиоксиданти мають ряд переваг для людей з діабетом, включаючи боротьбу із запаленням, окислювальним стресом та інсулінорезистентністю.
Ківі є одним з найкращих джерел вітаміну С серед усіх інших овочів і фруктів. Вважається, що продукти, багаті на вітамін С, сприяють підвищенню імунітету.
Високий кров'яний тиск — це супутня проблема, яка здебільшого виникає при діабеті. Дослідження показують, що вітамін С допомагає знизити кров'яний тиск і сприяє підтриманню здоров'я серця.
Людям з діабетом, зокрема 2 типу, зазвичай рекомендують контролювати вагу, щоб підтримувати рівень цукру. Ківі корисний для контролю ваги, оскільки він містить багато клітковини і має низьку калорійність. Завдяки вмісту поживних речовин ківі є важливим каталізатором метаболізму жирів, а отже, сприяє втраті жиру.
Люди з діабетом можуть включати ківі в свій раціон, як частину плану здорового харчування. Ківі має помірний глікемічний індекс (50), містить багато клітковини і мало калорій, що робить його поживним і корисним перекусом.
При діабеті рекомендується з'їдати не більше 1 або 2 (рівномірно розподіленних) плодів ківі в день. При цьому не забувайте ретельно контролювати рівень цукру в крові.
Ківі можна їсти сирим (навіть зі шкіркою) або у поєднанні з іншими продуктами (Див. далі). Однак важливо враховувати, як інші інгредієнти, що вживаються разом з ківі, можуть впливати на рівень цукру в крові.
Ківі смачний як сам по собі, так і в поєднанні з іншими продуктами.
Ось кілька різноманітних способів додавання ківі до свого раціону:
Пропонуйте свої варіанти у коментарях!
Читайте також:
Мандарини: користь та рекомендації по вживанню при діабеті
10 корисних продуктів для сніданку
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані