
Розглянемо деякі популярні фрукти та ягоди на предмет їхньої «цукристості», та цікаві варіанти, як додати їх до свого раціону (та чи варто взагалі це робити при діабеті).
Яскравий, соковитий, ароматний манго містить клітковину та інші необхідні поживні речовини. Але також манго містить багато цукру — цілих 45 г в одному фрукті. Якщо ви слідкуєте за вагою і кількістю цукру в раціоні, це не найкращий вибір. Ну, хіба поласувати зрідка парою скибочок.
У чашці (близько 150 г) винограду міститься 23 г цукру. Що чимало, зважаючи на те, як легко і швидко ягідка за ягідкою виноград відправляється до рота. Якщо розрізати виноградинку навпіл і заморозити, виноград з'їдається повільніше. Влітку вони освіжатимуть вас у спеку, а заморожування не дасть змоги з'їсти все й одразу.
Дуже солодка ягода: в 1 чашці близько 18 г цукру. Взявши до рук миску з черешнями, можна втратити лік кількості з'їдених ягід. Тому краще завчасно відміряти свою порцію, так ви будете розуміти, скільки цукру з'їсте. При діабеті безпечно з'їдати не більше 150 г (це приблизно 14-15 ягід) на день (краще розділити на 2 прийомми), з обов'язковим контролем показників цукру в крові.
Середній шматок цього літнього частування містить 17 г цукру. У кавуні багато води і мінералів, які ідеально підходять для відновлення водно-сольового балансу в спекотні дні. Але не перестарайтеся — 1-2 скибочки на день буде достатньо.
Два невеликих плоди — це 16 г цукру. Найкраще вживати його разом із козячим сиром або додавати в соус до нежирного м'яса чи курки.
14 г — ось скільки цукру в одному банані середнього розміру. Якщо це більше, ніж ви розраховуєте з'їсти, відріжте половинку фрукта і додайте його вранці в кашу або намажте на цільнозерновий тост разом з арахісовою пастою.
Не всі фрукти рясніють цукром. Авокадо (так-так, це фрукт!) містить лише півграма цукру. Він прекрасний у салатах, на тості та в гуакамоле. Але щодня їсти авокадо теж не варто: цукру в ньому майже немає, а ось калорій багато.
У малині всього 5 г цукру на 150 г, при цьому цілих 8 г клітковини (що дорівнює 32% від добової норми споживання клітковини!), яка сприяє гарному травленню і допомагає підтримувати оптимальний рівень глікемії. Малина смакує як сама по собі, так і зі збитими вершками.
Скільки задоволення і смаку в одному шматочку! І всього 5 г цукру та 23 калорії. Спробуйте її з сиром і дрібкою солі.
В одному невеликому фрукті всього 6 г цукру. Але навіть невелика — це пристойного розміру папайя! Тож половинки на один раз буде більш ніж достатньо. Додайте шматочки папайї до йогурту, щоб надати тропічної нотки.
Мабуть, найбезпечніша ягода при діабеті. У чашці ягід — лише 7 г цукру. Але контроль порцій та цукрів ніхто не відміняв. Пам'ятайте про це. Додайте кілька полуничок до свіжого салату для яскравого кольору і літнього настрою!
***Відмова від відповідальності: Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.
Читайте також:
8 найкорисніших фруктів та ягід при діабеті: рекомендації ADA
Малина при діабеті: поживна цінність, переваги для здоров’я та інше
Таблиці ГІ та харчова цінність продуктів: ЯГОДИ
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані