
У світі, повному оброблених продуктів і швидкої їжі, суперпродукти, як-от зелені овочі, часто залишаються осторонь. Якщо ви хочете внести трохи різноманіття у свій раціон, спробуйте зелень (листя) буряка.
Так, це саме те, що ви думаєте! Це та зелень, що приєднана до свіжого буряка, і так, вона дійсно їстівна.
Взагалі існує також окремий вид — Мангольд, або буряк листовий, який вирощують якраз зарази листя та черешків, а не заради кореня, як звичний нам буряк (корінь Мангольда — не їстійвний). Проте сьогодні говоримо про звичайний буряк та властивості його чудової зелені.
Як і будь-яка зелень, зелень буряка насичена поживними речовинами. І, якщо вам вже подобається смак свіжого буряка, немає причин не насолоджуватися й зеленню, і ось чому:
Одна порція зелені буряка, близько 40 грамів, забезпечує майже половину щоденної рекомендованої кількості вітаміну А. Вітамін А є важливим жиророзчинним антиоксидантом, корисний для репродуктивної та імунної систем, а також для здоров'я шкіри.
Злень буряка також містить велику кількість вітаміну С. Незважаючи на те, що завжди важливо споживати вітамін С, він особливо корисний в холодну пору року, коли грип та застуда поширюються швидше.
Поліфеноли містяться як у зелені буряка, так і в самому буряку. Одне дослідження показало, що дотримання дієти, багатої на поліфеноли, може допомогти покращити здоров’я кишківника.
Зелень буряка поживна, оскільки багата вітаміном К, міддю, марганцем, залізом і кальцієм, але вона чудово підходить для підтримки здорової ваги, оскільки містить 0 насичених жирів і холестерину.
Зелений буряк є прекрасним природним джерелом клітковини і багатий антиоксидантами, як і червона бульбова частина рослини. Тому наступного разу, коли ви будете варити буряк в супі або кидати його в салати, не забудьте очистити і подрібнити зелень буряка, і також додати до страви.
- Калорії (кал) на 100 г — 22
- Жири — 0,1 г
- Насичені жири — 0 г
- Холестерол — 0 мг
- Натрій — 226 мг
- Калій — 762 мг
- Вуглеводи — 4,3 г
- Харчові волокна — 3,7 г
- Цукор — 0,5 г
- Білки — 2,2 г
Зелень буряка має м’який солодкий смак — схоже на щось середнє між Мангольдом і шпинатом. Чудова новина для тих, хто не любить зелень, котра має сильніший, гіркий смак! Стебла зелені буряка ніжніші, ніж у капусти.
У більшості випадків корисні поживні речовини зелені буряка зберігються, якщо вона не переварена. Як і для більшості овочів, деякі поживні речовини можуть бути втрачені в процесі приготування, але варена зелень буряка все ще може стати чудовим джерелом поживних речовин. Спробуйте приготувати її на пару або пасерувати.
Якщо ви купуєте свіжий буряк із зеленню, є безліч способів насолоджуватися нею без варіння. Ось кілька чудових способів їсти сиру зелень буряка:
Зробіть її основою салату, адже це простий спосіб насолоджуватися зеленню без особливих підготовчих робіт. Просто вимийте і висушіть зелень буряка і додайте улюблені начинки. Якщо текстура трохи жорсткіша, ніж хотілося б, «помасажуйте» їх сіллю та олією, щоб пом’якшити та покращити смак. Зверху обов’язково додайте білки, корисні жири і, звичайно, ще більше овочів.
Оскільки зелень буряка має м’який і солодкуватий смак, додавання її до смузі — це простий спосіб «замаскувати» зелень, зберігаючи при цьому поживну цінність. Додайте жменю цієї зелені і це допоможе збільшити кількість вітамінів і мінералів у ваших улюблених смузі без зміни смаку.
Один зі способів споживання зелені буряка — додавання її до домашнього соусу «песто». Спробуйте замінити половину трав з рецепта на зелень буряка. Потім використовуйте свій песто для пасти, бутербродів або навіть піци.
Якщо сира зелень вам не до смаку, не хвилюйтеся. Є багато способів насолодитися нею у приготованому вигляді.
Приготуйте стебла на пару або обсмажте з невеликою кількістю олії та подайте разом із улюбленою кашею чи навіть картоплею, це дасть відчуття ситості разом із порцією клітковини, для більш оптимального рівня цукру в крові.
Маленькими шматочками наріжте зелень разом із стеблами, потім протушкуйте з цукром (можна замінити на цукрозамінник, до прикладу, на стевію з ерітрітолом), спеціями, вином та оцтом (опціонально), поки маса не отримає консистенцію варення. Також можна замаринувати стебла зелені буряка.
Якщо ви готуєте суп, для якого потрібні шпинат, капуста або будь-який інший зелений овоч, подумайте про те, щоб замінити їх на зелень буряка. Це відмінний варіант для вибагливих малюків і підлітків, яким важко вгодити з обідом.
Зелень буряка насичена поживними речовинами і легко додається практично до будь-якої їжі. Оскільки її смаковий профіль м’який, вона не «перетягуює» на себе увагу в страві. Тільки пам’ятайте, якщо ви вирішили приготувати зелень буряка, не «переготуйте» її. Просте обсмажування або приготування на пару зробить свою справу без втрати поживних речовин.
*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.
Читайте також:
5 порад з харчування, які допоможуть тримати діабет під контролем
Буряк при діабеті: вплив на рівень цукру, переваги для здоров'я та ідеї рецептів
Вживання листової зелені пов'язане з покращенням рівня цукру в крові. Результати нового дослідження
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані