«Рівень цукру в крові буде в нормі, якщо ви будете правильно харчуватися, робити фізичні вправи і приймати ліки». Впевнені, ви не раз чули такі поради. Якби все було так просто, і якби це було все, що потрібно, щоб контролювати діабет... Насправді, навіть якщо ви правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом і приймаєте ліки за призначенням, в будь-який момент часу на ваш рівень цукру в крові впливає безліч змінних (багато з яких неможливо контролювати чи врахувати). Крім того, всі ці фактори взаємодіють у нескінченно складний спосіб.
Ми склали список із 27 змінних (27? ви жартуєте?!), які впливають на рівень глюкози в крові, включаючи їжу, ліки, фізичну активність, а також біологічні та екологічні фактори.
В сезон холодів ваша імунна система особливо потребує підтримки. Ось список продуктів, регулярне вживання яких може допомогти зміцнити ваш імунітет та не «вдарить» по кишені.
Існує величезна кількість закоренілих стереотипів про дієти та харчування при цукровому діабеті, зокрема 2-го типу, які час розвінчувати! Розглянемо найпоширеніші з них і спростуємо за допомогою науково обгрунтованих рекомендацій.
Збалансоване харчування, фізична активність, цукрознижувальна терапія, регулярні перевірки організму, здоровий сон, управління стресом — чимало факторів відіграють роль у контролі діабету. Але без знання цих трьох показників, вам ніколи не досягти ідеальної компенсації ЦД1.
Чому не виходить взяти контроль над своїми цукрами? Дізнайтеся про п'ять головних помилок, що заважають вашій компенсації в матеріалі від експертки «Мій цукровий», діабет-блогерки з 20-ти річним стажем ЦД1, засновниці онлайн-школи діабету — Олени Філатової.
Якщо вам хочеться чогось гарячого й затишного на обід, спробуйте приготувати цей броколі-сирний крем-суп. В той час як традиційний суп із броколі та сиром часто містить крохмальні загущувачі, у цьому діабет-friendly варіанті їх немає, що робить його «безпечною» стравою з низьким вмістом вуглеводів.
Стан вашого здоров'я — це здебільшого ваша відповідальність (і тільки частково — вашого лікаря, генетики і навколишнього середовища). Дотримуйтеся наступних кроків для кращого контролю діабету та гарного самопочуття.
Різке зростання респіраторних вірусних інфекцій у Китаї, особливо метапневмовірусу людини (HMPV), змусило органи охорони здоров'я насторожитися. Цей сплеск захворюваності на HMPV не є чимось незвичайним для цієї пори року, і спеціалісти закликають людей не хвилюватися, що це перша ознака потенційної пандемії. Що таке HMPV, які головні симптоми, хто піддається найбільшому ризику ускладнень, як захистити себе — читайте у статті.
Незалежно від того, чи використовуєте ви шприци або інсулінові шприц-ручки, ін'єкції можуть бути болючими — в буквальному сенсі. Пропонуємо техніки та поради, які допоможуть зробити введення інсуліну легким та безболісним.
Після корекційної підколки рівень цукру в крові або не знижується зовсім, або знижується дуже повільно. Знайомо? У 90% випадків причина криється в одній із наступних ситуацій.
Уникайте наступних помилок при перевірці рівня цукру в крові глюкометром для отримання точних результатів.
Дослідники з Бінгемтонського університету пропонують використовувати піт для моніторингу рівня глюкози у людей з діабетом.
«Рівень цукру в крові буде в нормі, якщо ви будете правильно харчуватися, робити фізичні вправи і приймати ліки». Впевнені, ви не раз чули такі поради. Якби все було так просто, і якби це було все, що потрібно, щоб контролювати діабет... Насправді, навіть якщо ви правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом і приймаєте ліки за призначенням, в будь-який момент часу на ваш рівень цукру в крові впливає безліч змінних (багато з яких неможливо контролювати чи врахувати). Крім того, всі ці фактори взаємодіють у нескінченно складний спосіб. Ми склали список із 27 змінних (27? ви жартуєте?!), які впливають на рівень глюкози в крові, включаючи їжу, ліки, фізичну активність, а також біологічні та екологічні фактори.
Більшість людей з цукровим діабетом 1-го типу, ймовірно, скажуть вам, що він, нібито, з'явився випадково і раптово. Насправді ж його можна виявити за допомогою аналізу крові задовго до того, як він спричинить проблеми зі здоров'ям. Дедалі більше експертів стверджують, що все більше людей, зокрема ті, хто мають сімейний анамнез діабету 1-го типу, повинні проходити скринінг на наявність специфічних аутоантитіл. Проактивний скринінг на діабет 1-го типу дозволить вам отримати нове лікування, яке може допомогти відтермінувати початок захворювання, та пройти навчання, яке допоможе зробити перехід до життя з діабетом безпечнішим і менш травматичним.
Солодкі напої здатні спричинити різкі коливання рівня цукру в крові, а їхнє регулярне вживання може призвести до порушень метаболізму та інших проблем зі здоров'ям, як показало нове дослідження. Дізнайтеся більше про це, а також про те, що можна пити замість них.
Як привнести у своє життя більше руху (а відтак і більше здоров'я!) без особливих зусиль? Ось кілька простих варіантів, що не потребують багато часу, сил та затрат.
Підтримання стабільного рівня цукру в крові є непростим завданням при діабеті, а недостатнє вживання води може зробити його ще складнішим. Читайте далі, щоб дізнатися про те, чому гідратація є важливою, скільки води потрібно пити щодня при діабеті та як навчитися підтримувати достатній рівень гідратації у реальному житті.
Хронічна втома є поширеним клінічним симптомом серед людей із цукровим діабетом. Дізнайтеся більше про причини, можливі наслідки та ефективні способи відновлення енергетичних ресурсів.
Починайте свій ранок з цих простих звичок, щоб підтримувати більш стабільний рівень цукру в крові та загальний стан здоров'я протягом дня.
Пропонуємо цікавий рецепт грибного супу для ваших затишних обідів у колі близьких та друзів. КБЖВ пораховано!
Ця поживна речовина, яку більшість людей «ігнорують» під час свят, насправді може допомогти контролювати рівень цукру в крові, корисна для підтримки травлення, здоров'я серця і загального сампочуття. Ось кілька простих і смачних стратегій, які допоможуть додати більше клітковини до вашого раціону на свята (і не тільки).