Якщо ви читаєте цю статтю, ймовірно, вам або вашій близькій людині нещодавно діагностували цукровий діабет. Щоб допомогти вам швидше розібратися з діабетичними термінами і почати краще орієнтуватися у світі діабету, ми створили цей діа-словник. Всім новачкам з діабетом обов'язково до прочитання.

Насичений ароматом та смаком, теплий напій із прянощами — ідеальне доповнення холодних вечорів. Вам неодмінно сподобається кремова густа консистенція та коричний аромат напою, який ще й не позначиться шкідливо на рівні цукру в крові. КБЖВ пораховано!

Компанія Apple анонсувала п'ять функцій в iPhone та Apple Watch, які можуть бути корисними для людей, що живуть з цукровим діабетом. Вони також повідомили про результати досліджень, що показують, як рівень активності та менструальний цикл у жінок можуть впливати на рівень цукру в крові.

Помпова інсулінотерапія (ПІТ) — сучасний метод у лікуванні цукрового діабету. Використання пристрою допомагає значно поліпшити якість компенсації та відповідно якість життя людини з діабетом. Встановлення інсулінової помпи — це серйозне рішення. Якщо ви обмірковуєте цей крок, прочитайте спершу цю статтю.

Іноді буває прикро встановити дорогий сенсор і отримувати весь час дані на кілька ммоль «кривіші». Зрозуміло, що сенсор злегка відстає від глюкометра — це нормально. Але, якщо різниця у вимірюваннях суттєва — щось тут не те. Ділюся своїми лайфхаками, як цього уникнути та отримати максимум користі від вашого CGM.

Вчені зі Стенфордського університету зменшили частоту прийому ліків від діабету 2-го типу зі щоденного до одного разу на чотири місяці.

Солодка картопля або батат — уже досить звичний продукт, який легко можна знайти в маркетах та ринках. Завдяки нижчому вмісту вуглеводів у порівнянні зі звичайною картоплею батат корисний для людей, яким із тих чи інших причин потрібно контролювати вживання вуглеводних продуктів.

Безперервний моніторинг глюкози (CGM) — це сучасний інструмент для відстежування рівня цукру в крові в режимі реального часу, а також можливість контролю критичних станів при діабеті, як-от гіпо- чи гіперглікемія. Розглянемо характеристики та головні відмінності доступних версій популярного моніторинга FreeStyle Libre.

Правильне харчування — одна з умов гарної компенсації діабету. При цьому немає необхідності дотримуватися суворої дієти, потрібно просто грамотно підійти до цього питання. І першочергово важливе при діабеті — знати кількість вуглеводів (або хлібних одиниць) у їжі. Дотримуйтесь наступних порад, щоби правильно порахувати вуглеводи у вашій страві.

Стевія (екстракт стевії, медова трава, Е960) — один з найпопулярніших натуральних цукрозамінників. Вона набагато солодша за звичайний цукор, але при цьому абсолютно безпечна і навіть корисна при діабеті. Розглянемо її корисні властивості.

Збалансоване харчування, фізична активність, цукрознижувальна терапія, регулярні перевірки організму, здоровий сон, управління стресом — чимало факторів відіграють роль у контролі діабету. Але без знання цих трьох показників, вам ніколи не досягти ідеальної компенсації ЦД1. 

Використання безперервного моніторингу рівня глюкози в крові (CGM) допомагає значно покращити контроль діабету та полегшити життя свого власника. Адже ваш цукор перед очима 24/7, і ви завжди попереджені про наближення гіпо- чи гіперглікемії. Ось 11 найпопулярніших запитань і відповідей щодо використання системи CGM. Всім «новачкам» обов'язково до прочитання.

Інсулінорезистентність (ІР) — стан зниженої чутливості тканин організму до дії інсуліну. Як наслідок, глюкоза не може потрапити всередину клітини, її концентрація в крові зростає, а клітини відчувають енергетичний голод. Надлишок інсуліну впливає на обмін холестерину, підсилює утворення вільних жирних кислот, атерогенних ліпідів, призводить до розвитку атеросклерозу та гіпертонічної хвороби. Ось список з 10 продуктів, які варто додати до свого раціону при ІР, аби тримати рівень глюкози та інсуліну під контролем.

Постійна слабкість, сонливість... не вистачає сил на роботу, захоплення, спорт. Знайомо? Разом з експертом «Мій цукровий» розбираємо найпоширеніші причини такого стану.

Хліб на заквасці може бути чудовою, більш корисною альтернативою звичайному хлібу. Нещодавнє дослідження показало, що вживання хліба на заквасці краще відображається на рівні глюкози (цукру) в крові, аніж вживання звичайного хліба, і дає більш тривале відчуття насичення. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Сезон гарбузів триває. Тож чом не скористатися нагодою — й не приготувати ароматні гарбузові кекси з корицею? Занотовуйте рецепт і вирушайте за продуктами!

У 2022 Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило препарат Tzield (Teplizumab) — імунотерапію, призначену для затримки розвитку цукрового діабету 1-го типу. «Мій цукровий» познайомився з дівчиною, яка приймала участь у програмі з тестування Теплізумабу у далекому 2008, коли все тільки починалося. Тож хочемо поділитися її історією.

Куркума — спеція, яка надає стравам сонячний, яскраво-жовтий колір. Порошок куркуми має теплий, гіркий смак, схожий на чорний перець, і земляний, гірчичний аромат. Корисні сполуки, що містяться в куркумі, називають куркуміноїдами. Найважливішою з них є куркумін, що має потужну протизапальну дію і є дуже сильним антиоксидантом.  В Індії цей корінь використовували протягом тисяч років і як пряність, і ліки. В усьому світі сьогодні куркуму вважають мало не суперфудом та включають до різних рецептів страв для покращення самопочуття.

Діабет стає все більш поширеним у всьому світі. Хоча не існує надійного способу гарантувати, що у вас ніколи не розвинеться це захворювання, існують перевірені стратегії, які можуть допомогти значно знизити ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу. Ось деякі з них.

Відмова від паління — це не лише здоровіші легені та серце. Новий огляд досліджень, спільно розроблений ВООЗ, Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) та Університетом Ньюкасла, показав, що це також може допомогти знизити ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.