Якщо у вас нещодавно виявили цукровий діабет, напевно, вам важко впоратися з новиною про свій діагноз. Це абсолютно зрозуміло, оскільки діабет — це захворювання, що змінює життя. Ймовірно ви перебуваєте в процесі навчання, як управляти цим станом, і дізнаєтеся, як він впишеться у ваш звичний розпорядок.
Пропонуємо чотири прості кроки, які ви можете зробити вже зараз, щоби полегшити цей перехідний період та залишатися позитивно налаштованими.
Інсулінорезистентність значно підвищує ризик розвитку багатьох захворювань у майбутньому, зокрема переддіабету, діабету 2-го типу та ожиріння. Дізнайтеся про 10 природних та науково обґрунтованих способів підвищити чутливість до інсуліну.
Наявність цукрового діабету означає, що незначна проблема з вашими ногами може швидко перетворитися на щось дуже серйозне. Якщо ви належите до групи високого ризику і помітили зміни або проблеми зі стопами, вам потрібно знати, що робити, щоби запобігти погіршенню ситуації.
Новий тест, розроблений австралійськими вченими, може змінити підхід до діагностики цукрового діабету 1-го типу (ЦД1). Аналіз під назвою BASTA дозволяє виявляти ознаки аутоімунної атаки на підшлункову залозу ще до появи клінічних симптомів, відкриваючи шлях до раннього втручання.
Базилік — не лише ароматна приправа, а й справжній помічник у підтримці здоров’я. Дізнайтеся, як ця популярна трава може допомогти людям з діабетом краще контролювати рівень цукру в крові, боротися із запаленнями та покращити загальне самопочуття.
Дослідники з Університету Карнегі-Меллона створили за допомогою своєї нової технології 3D-біодруку перші мікроскопічні моделі живих тканин з колагену. Це відкриття може допомогти у розробці нових способів лікування діабету 1-го типу.
Якщо у вас нещодавно виявили цукровий діабет, напевно, вам важко впоратися з новиною про свій діагноз. Це абсолютно зрозуміло, оскільки діабет — це захворювання, що змінює життя. Ймовірно ви перебуваєте в процесі навчання, як управляти цим станом, і дізнаєтеся, як він впишеться у ваш звичний розпорядок. Пропонуємо чотири прості кроки, які ви можете зробити вже зараз, щоби полегшити цей перехідний період та залишатися позитивно налаштованими.
Управління рівнем глюкози (цукру) в крові включає в себе такі складові, як збалансоване харчування, регулярна фізична активність, а також приймання цукрознижувальних препаратів. Вам також можуть знадобитися й інші ліки, наприклад, для контролю артеріального тиску (АТ) та рівня холестерину. Розглянемо деякі додаткові поради щодо зміни способу життя, здатні допомогти контролювати рівень цукру в крові та поліпшити загальний стан вашого здоров'я.
Чи отримуєте ви достатньо вітаміну D? Результати нещодавніх досліджень показали, що низький рівень вітаміну D може бути пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, та інших ускладнень. Ось, що вам потрібно знати.
Тест на глікогемоглобін А1С (HbA1C) визначає ваш середній рівень цукру в крові за останні три місяці. Це важливий показник для діагностики та лікування переддіабету та діабету. Нижчий рівень A1C пов'язаний з меншим ризиком ускладнень, пов'язаних з діабетом. Якщо у вас діабет або ви знаходитеся у зоні ризику, спробуйте скористатися цими порадами, щоб знизити рівень A1C.
Весна — ідеальний час, щоб додати у свій раціон свіжі, корисні овочі. Нутриціологиня та експертка «Мій цукровий» ділиться добіркою з 8 найкращих сезонних овочів квітня й травня, які не тільки збагатять ваші страви смаком, а й підтримають здоров’я.
Робота є невід'ємною частиною нашого життя, але для людей з діабетом поєднання трудової зайнятості зі своїм захворюванням може виявитися завданням із зірочкою. Управління діабетом вимагає дотримання правильного харчування, прийому ліків і регулярного моніторингу рівня цукру в крові, фізичної активності, відпочинку... Усе це у поєднанні з робочими обов'язками, відрядженнями та іншими нюансами може бути пов'язано з високим рівнем стресу, який призводить до подальших ускладнень.
Звички є частиною нашого життя, які формують нас з дитинства. Щось прищеплюють батьки, щось ми набуваємо, йдучи власним шляхом. Вони не завжди корисні. Але звички — це те, що ми можемо обирати і змінювати. Ось 10 здорових звичок для здорового життя.
Весняні овочі з низьким вмістом вуглеводів — це просто! Ця запечена спаржа може стати чудовим низьковуглеводним гарніром (наприклад, до риби) або самостійною стравою. Запікання розкриває всю солодкість овоча, а сир і лимон додають трохи насиченості та пікантності. *Якщо ви ніколи раніше не готували спаржу, ось вам маленька порада щодо її обрізки: нижня частина спаржі дерев'яниста, тож вам доведеться її відламати. Візьміть спаржу, обережно зігніть її, і ви відчуєте природне місце відламування.
Нове французьке дослідження показало, що споживання продуктів, які містять суміш цих харчових добавок, підвищує ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу.
Діагноз «діабет» у дитини — це виклик для всієї сім'ї, але точно не кінець активного та щасливого життя. Важливо пам’ятати — діабет не є обмеженням. З цим станом можна займатися спортом, відвідувати школу, ходити на гуртки й досягати успіхів. Усе, що потрібно — трохи більше уваги до здоров’я та підтримка з боку близьких. У цій статті ми розберемо, як допомогти дитині з діабетом прийняти свою нову реальність і жити повноцінним життям без відчуття ізоляції чи обмежень.
Біосиміляри — це сучасна альтернатива оригінальним біологічним препаратам, що поєднують у собі високу ефективність, безпеку та доступнішу вартість. З цієї статті ви дізнаєтеся, чим біосиміляри відрізняються від оригінальних ліків, як вони контролюються фармрегуляторами, і які інсуліни-біосиміляри доступні для людей з діабетом в Україні.
Навіть незважаючи на прогрес медицини і підвищення обізнаності, діабет все ще оточений міфами. Дехто вважає, що діабет від солодкого або що людям з діабетом не можна займатися спортом. Такі уявлення ускладнюють управління захворюванням і посилюють стигматизацію. Тому важливо розібратися з ними і допомогти людям усвідомити реальність життя з діабетом.
Контроль діабету — це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне — ви на це заслуговуєте! Ось 9 способів попіклуватися про своє фізичне та психічне здоров'я, якщо у вас діабет або якщо ви доглядаєте за іншою людиною з діабетом.
26 лютого 2025 року у віці 39 років померла американська акторка Мішель Трахтенберг, відома за ролями в серіалах «Баффі — винищувачка вампірів» і «Пліткарка». Офіційною причиною смерті стали ускладнення, пов’язані з цукровим діабетом.
Вони часто поширюються з вуст у вуста, підживлюючись застарілою інформацією або дезінформацією в Інтернеті. Хоча деякі міфи можуть здаватися нешкідливими, віра в них може призвести до неефективного лікування або непотрібних хвилювань.