Спосіб життя відіграє важливу роль у контролі діабету, регулюванні рівня цукру в крові та загальному стані здоров'я. Те, що ви їсте, як і скільки рухаєтеся, ваш режим сну та рівень стресу — все це фактори, які можуть впливати на рівень цукру в крові. Навіть якщо ви приймаєте ліки для контролю діабету, їх слід застосовувати в поєднанні з раціональним харчуванням і фізичною активністю. А як щодо харчових добавок? Чи є вони безпечними та ефективними?

Дізнайтеся, які дієтичні фактори найбільше впливають на ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу за результатами нового дослідження. Та ознайомтеся з простими порадами щодо харчування для підтримання здорового рівня цукру в крові.

Контроль рівня глюкози (цукру) в крові особливо важливий для людей з цукровим діабетом (ЦД), оскільки хронічно високі значення глікемії можуть призвести до розвитку важких ускладнень ЦД, та навіть загрожувати життю.  Поряд із такими заходами, як цукрознижувальна терапія, збалансоване харчування та регулярна фізична активність, спробуйте додати ці 4 продукти до свого раціону для покращення контролю глікемії природним шляхом.

Управління рівнем глюкози (цукру) в крові включає в себе такі складові, як збалансоване харчування, регулярна фізична активність, а також приймання цукрознижувальних препаратів. Вам також можуть знадобитися й інші ліки, наприклад, для контролю артеріального тиску (АТ) та рівня холестерину. Розглянемо деякі додаткові поради щодо зміни способу життя, здатні допомогти контролювати рівень цукру в крові та поліпшити загальний стан вашого здоров'я.

Осінь — ідеальна пора для затишних крем-супів. Густі й насичені, дуже ніжні та з шовково-кремовою текстурою — вони чудово зігрівають і насичують холодної осінньої днини.

З приходом осені в повітрі починає вітати запах смаколиків зі смаком гарбуза! Гарбузовий пиріг, пудинг, запіканка з гарбузом, різноманітні солодкі ласощі... Але, якщо у вас цукровий діабет, ви можете задатися питанням, чи є спосіб насолодитися цією осінньою смакотою без шкоди для компенсації? Пропонуємо 5 діабет-френдлі рецептів, які допоможуть вам не відставати від ваших цілей щодо здоров'я, та подарують відчуття задоволення, коли захочеться поласувати гарбузом.

Миттєво впізнаваний завдяки своїй формі та яскравому помаранчевому кольору, гарбуз не лише асоціюється із обов'язковими атрибутами на Геловін, але й може бути чудовим доповненням до вашого корисного раціону. Гарбуз містить клітковину, вітаміни і мінерали, та має ряд потенційних переваг для здоров'я, зокрема людей з діабетом. Ось, що вам потрібно знати про цей яскравий осінній овоч.

Протягом багатьох років люди з діабетом шукали точний спосіб вимірювання рівня цукру в крові без необхідності використання глюкометра та болісних проколювань шкіри. Чи є надія, що такий пристрій може з'витися на ринку діабет-технологій? Пропонуємо вам ознайомитися з останніми дослідженнями та розробками неінвазивних приладів для моніторингу рівня глюкози.

Зазвичай вважають, що перейматися щодо споживання вуглеводів та рівня глюкози (цукру) в крові потрібно тільки у тому випадку, якщо у вас цукровий діабет. Насправді шкідливі для здоров'я коливання рівня глюкози після їжі можуть відбуватися і у здорових людей, тобто у людей без діабету. (Спробуйте на кілька днів встановити собі CGM — безперервний моніторинг рівня цукру в крові, який використовують люди з діабетом — і ви у цьому впевнитеся!) Ось три причини турбуватися про рівень цукру в крові (навіть якщо у вас немає діабету) та деякі «трюки» з їжею, які допоможуть вам підтримувати оптимальний рівень глікемії, щоби залишатися здоровим.

Ось 10 продуктів, що зазвичай позиціонуються, як безпечні, але з якими варто бути обережними, якщо у вас цукровий діабет. Деяким ви будете здивовані!

Розглянемо головні причини ранкової гіперглікемії (підвищений рівень цукру в крові), за умови, що рівень глюкози в крові перед сном знаходиться у цільових межах.

Вуглеводи «звинувачують» у всіх бідах: вони не корисні, від них гладшають, росте цукор, при діабеті взагалі потрібно назавжди відмовитися від вуглеводів тощо. Насправді вуглеводи повинні бути частиною здорового раціону кожної людини, зокрема  й людей з цукровим діабетом. Питання в тому, які саме вуглеводи і скільки? Ось деякі важливі моменти щодо вживання вуглеводів при діабеті, про які варто знати.

Кому і скільки вітаміну Д приймати відповідно до існуючих рекомендацій? Читайте у матеріалі від нашого експерта — Ірини Чикалової.

Відразу зазначимо: жоден БАД (біологічно активна добавка) не здатен вилікувати діабет. Діабет є хронічним захворюванням, яке потребує систематичного медичного контролю. Але ми можемо розглядати БАДи як допоміжний інструмент для покращення якості життя при діабеті. Серед рослин, на які науковці звертають увагу щодо їх можливого впливу на діабет, виділяється гірка диня, відома також як момордика. 

Біткоїн – це перша та найпопулярніша криптовалюта в світі за рахунок своєї децентралізованої природи, що робить її неконтрольованою жодною однією організацією чи особою. 

Метаболізм регулює енергетичні процеси, обмін речовин та підтримує оптимальний стан всіх життєво важливих органів та систем. Здоровий метаболізм сприяє оптимальному рівню цукру в крові, допомагає підтримувати нормальну вагу тіла та загалом покращує якість життя людей з цукровим діабетом. Підтримка здорового метаболізму знижує ризик розвитку ЦД, ожиріння та серцево-судинних захворювань. Слідуйте цим простим порадам, які сприяють оптимізації обміну речовин, задля покращення якості вашого життя та довголіття.

Коли рівень глюкози та глікогемоглобіну A1C при діабеті занадто високий або занадто низький? З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке цільовий діапазон рівня цукру в крові, норми для різних категорій людей та чому важливо дотримуватися своїх цілей глікемії.

Як привнести у своє життя більше руху (а значить і більше здоров'я!) без особливих зусиль? Ось кілька простих варіантів.

З цукровим діабетом живуть мільони людей по всьому світу. Але чи знаєте ви, що у тварин також може бути діагностовано це захворювання?

Інженери з Массачусетського технологічного інституту стрведжують, що їм вдалося розробити пристрій, який потенційно може допомогти контролювати цукровий діабет 1-го типу за допомогою імплантованих острівцевих клітин. Як працює новинка, коли дослідники сподіваються побачити цю технологію на людях та які потенційні ризики несе використання пристрою? Читайте у статті.