Листові зелені овочі сповнені клітковиною, вітамінами та мінералами, натомість містять дуже мало вуглеводів, калорій і мають низький ГІ. Їх можна їсти при діабеті. Багато! Ні в чому собі не відмовляйте, нарешті. Ось ще кілька причин додати листову зелень до свого щоденного раціону.

Кристина Фоменко (діаКріс) — діабет-блогерка, постійна учасниця ДіабетФест (*масштабна навчально-розважальна зустріч для людей з цукровим діабетом, що проводилась у 2018-2021 у найбільших містах України, організатор — «Мій цукровий») та наразі — щаслива матуся. На початку 2022 Кристина, як і багато українців, опинилася за кордоном. Ми розпитали її про переїзд, плюси та мінуси життя у новій країні, забезпечення людей з діабетом та багато іншого.

Коли температура починає виходити з-під контролю, рівень цукру в крові також може змінюватися. Сильна спека (як і холод) можуть вплинути на ваше діабетичне обладнання, ліки та, зрештою, на контроль діабету. Ось що потрібно зробити, щоб залишатися в безпеці, бути здоровим і дотримуватися плану контролю діабету, коли на вулиці надто спекотно.

Здорове збалансоване харчування та активний спосіб життя — обов’язкові умови гарного самопочуття, зокрема при цукровому діабеті та порушеннях вуглеводного обміну. Нове друковане видання «Їж, танцюй — діабет контролюй», створене командою МІЙ ЦУКРОВИЙ за підтримки партнерів та експертів, допоможе оптимізувати раціон, сформувати здорові звички, щоб легко досягати та утримувати оптимальний рівень цукрів, сформувати цілісний підхід до здоров’я при діабеті.

Належне охолодження невеликих кімнат є питанням не лише комфорту, але й ефективності використання енергії та простору. Вибір компактного кондиціонера може стати певним викликом.

«Рівень цукру в крові буде в нормі, якщо ви будете правильно харчуватися, робити фізичні вправи і приймати ліки». Впевнені, ви не раз чули такі поради. Якби все було так просто, і якби це було все, що потрібно, щоб контролювати діабет... Насправді, навіть якщо ви правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом і приймаєте ліки за призначенням, в будь-який момент часу на ваш рівень цукру в крові впливає безліч змінних (багато з яких неможливо контролювати чи врахувати). Крім того, всі ці фактори взаємодіють у нескінченно складний спосіб. Ми склали список із 27 змінних (27? ви жартуєте?!), які впливають на рівень глюкози в крові, включаючи їжу, ліки, фізичну активність, а також біологічні та екологічні фактори.

Що таке феномен світанку, який відчувають деякі люди з діабетом? Чи можна з цим щось зробити?

Контроль діабету та захворювання щитоподібної залози (ЩЗ) — як вони можуть бути пов'язані між собою? Ось що важливо знати, якщо у вас проблеми із ЩЗ та діабет.

Якщо звичайний салат приївся, а тушкована капуста порядком набридла — спробуйте наш рецепт! Можете вдосконалювати його на свій смак і насолоджуватися.

Контролювати рівень цукру в крові та зменшити ризик виникнення проблем зі здоров'ям може бути непросто для людей з діабетом, коли вони застуджуються або хворіють на грип. Дізнайтеся, що їсти і пити, як піклуватися про себе під час хвороби з діабетом, та коли телефонувати лікарю.

Корисні жири повинні бути невід'ємною частиною здорового збалансованого харчування. Вони містяться в таких продуктах, як авокадо, оливкова олія, горіхи, жирна риба тощо. Вживання достатньої кількості корисних жирів та обмеження споживання шкідливих, сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, що часто зустрічаються при діабеті.  Ось 7 продуктів, багатих на корисні жири, які варто додати до свого раціону.

Ми віримо, що гумор допомагає пережити найважчі часи. Пропонуємо вам добірку жартівливих фото на діа-тематику, які зрозуміють лише «обрані».

31-річний співак і актор з цукровим діабетом 1-го типу розповів про свої найкращі стратегії, щоби потурбуватися про психічне здоров'я при діабеті.

Поговоримо про лохину — популярну нині в Україні ягоду — її склад, корисні властивості та поради щодо споживання при діабеті.

Ці прості стратегії можуть допомогти вам почуватися краще та зберегти своє здоров'я, долаючи виклики життя з діабетом.

Стопа Шарко найчастіше зустрічається у людей з діабетом через порушення чутливості стоп і щиколоток, спричиненим ураженням нервів (нейропатією). Ви можете не помічати проблему тривалий час через порушену чутливість і відсутність болю, але з часом може розвинутися запалення та деформація стопи. Ось що вам потрібно знати про це ускладнення діабету.

Зазвичай ін'єкції інсуліну не потребують знеболення. Проте, за певних умов, як-от повторне використання голки, введення інсуліну в одне й те саме місце тощо, вони можуть бути болючими. Слідуйте наступним порадам для легких і безболісних ін’єкцій.

Вчені з Університету Сіднея (University of Sydney) створили таблетку інсуліну для перорального застосування та протестували її на тваринах. Невдовзі вона може стати альтернативою ін'єкціям інсуліну для мільйонів людей з діабетом. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

При діабеті будь-якого типу важливо контролювати апетит та підтримувати нормальну вагу, оскільки регулярні переїдання та надмірне вживання продуктів із швидкими вуглеводами ведуть до втрати чутливості організму до інсуліну, що призводить до зростання рівня глюкози у крові. У статті розповімо, як контролювати апетит та виробити здорові харчові звички.

Кілька тисяч карток будуть роздані людям з цукровим діабетом, які містять життєво важливі поради щодо того, що робити, якщо у власника картки виникне гіпоглікемія — стан, який може становити загрозу для життя. Детальніше про проєкт і про те, як отримати свою гіпокартку — читайте далі.