Літня спека — це не лише море, сонце й відпочинок. Для людей з цукровим діабетом це ще й неабияке випробування. Коли температура за вікном сягає +30 і вище, організму стає важче підтримувати стабільну роботу. Особливо небезпечним може бути, що симптоми теплового виснаження часто дуже схожі на прояви гіпоглікемії (зниженого рівня цукру в крові). Що робити, коли раптом починає паморочитися голова, виступає піт, серце б’ється швидше, а під рукою немає глюкометра? Як зрозуміти, що з вами — гіпо чи перегрів? Давайте розберемось разом.

Липень — справжній пік літа, коли ринки і дачі переповнені сезонними дарами природи. Яскраві овочі, соковиті ягоди, духмяна зелень — усе це не лише смачно, але й дуже корисно. І найприємніше, що серед усього цього розмаїття є багато продуктів, які сміливо можуть додати до свого раціону люди з діабетом. Ми зібрали для вас п’ятірку найкорисніших липневих продуктів, які допоможуть тримати рівень цукру під контролем, підтримати організм у спеку і просто тішать смаком. Читайте — і додавайте до свого меню з користю та задоволенням!

Пошкодження нервів є поширених ускладненням цукрового діабету. Воно виникає внаслідок хронічної гіперглікемії (високий рівень цукру в крові), та може вражати різні ділянки тіла. Пошкодження нервів може проявлятися малопомітними симптомами, що ускладнює його ранню діагностику. Ось 10 симптомів, на які варто звернути увагу, перш ніж вони спричинять незворотні ускладнення.

Намагаєтеся тримати рівень цукру в крові під контролем? Обмежте або уникайте цих 10 продуктів, щоб зберегти здоров'я та знизити ризик ускладнень.  

Смородина — терпка, ароматна, смачна. Неможливо залишатися байдужим до цієї літньої ягоди! Давайте поговоримо про корисні властивості смородини та норми споживання при діабеті. 

Головним у профілактиці діабетичної стопи є контроль цукрів, відмова від паління (якщо ви палите), підтримання належного рівня фізичної активності та регулярні (принаймні раз на рік) огляди у спеціаліста.  Крім цього важливим є щоденний домашній догляд. Дотримуйтеся цих базових правил, які можна легко виконувати в домашніх умовах, щоб підтримувати здоров'я ваших ніг при діабеті.

Блискучі, червоні та ідеально сформовані, вишні мають низьку калорійність та низький глікемічний індекс (ГІ), а також є хорошим джерелом клітковини, вітаміну С, калію, магнію, міді та заліза. Їхній сезон короткий, тож не встигнете моргнути, як проґавите їх! Про користь цієї ягоди для людей з діабетом та поради по вживанню — читайте далі. 

Новий експериментальний препарат, створений на основі стовбурових клітин, допоміг більшості учасників дослідження з тяжким перебігом діабетом 1-го типу повністю відмовитись від інсуліну. Після однієї інфузії 10 з 12 пацієнтів більше не потребують щоденних інʼєкцій.

Ви можете знизити ризик розвитку діабету, змінивши низку небезпечних звичок.

Ця запіканка з тунцем та «локшиною» з цукіні — аналог традиційної запіканки з макаронами та сиром. Але вона менш вуглеводна, а відтак більш корисна та безпечніша для вашого рівня цукру в крові та фігури. Якщо ви не любите тунець, просто відкладіть його в сторону. Але з тунцем ця страва виходить дуже, дуже смачною!

Цукровий діабет — це не просто про рівень глюкози в крові. Це про людину, яка щодня стикається з викликами — фізичними, емоційними й соціальними. І дуже часто саме сімейний лікар стає тією першою й головною ланкою, яка допомагає пацієнту знайти шлях до стабільного життя з цим діагнозом. У цій статті ми зібрали головне, що сімейний лікар має знати про лікування та ведення пацієнтів із діабетом. Простою мовою, без зайвої термінології — про те, що справді важливо в щоденній практиці. Бо ефективне лікування діабету — це завжди командна робота, і роль сімейного лікаря в цій команді надзвичайно важлива.

Чорницю часто називають «природними цукерками»: ці ягоди маленькі, солодкі і дуже смачні. Чорниця може бути корисним та смачним перекусом, ароматною добавкою до ранкової вівсянки чи йогурту, а також чудовим фруктовим доповненням до млинців та випічки. Зважаючи на те, що ця ягода досить солодка, може виникнути питання «чи корисна чорниця при діабеті?». Ось що вам потрібно знати.

Літо — це сезон відпусток, свіжих ягід і теплих вечорів. Однак для людей з цукровим діабетом літній період може стати справжнім викликом: спека може впливати на рівень глюкози (цукру) в крові, змінювати реакцію організму на інсулін і навіть посилювати ризики зневоднення. Ті, хто живе з діабетом, повинні бути особливо уважними до свого стану у спекотні дні, адже навіть звичні щоденні справи можуть мати неочікуванний вплив на організм. У цій статті поговоримо про те, чому літо вимагає додаткової обережності, як спека впливає на самопочуття людей з діабетом і що можна зробити, щоб провести цей сезон безпечно й комфортно.

Корисний сніданок при діабеті не обов'язково повинен бути нудним (і повністю виключати вуглеводи). Головне — збалансований підхід! Цей пудинг-парфе з матча, ягодами та насінням чіа містить поєднання нежирного білка, корисних жирів і помірну порцію вуглеводів з високим вмістом клітковини. Те, що потрібно, щоби зарядитися енергією зранку, не піднімаючи при цьому рівень цукру в крові «до небес». Крім того, його можна приготувати зазадалегідь і насолоджуватися цілий тиждень.

Уявіть: старшокласниця Омнія живе з цукровим діабетом 1-го типу, але має надзвичайну здатність перетворювати звукові хвилі на потужні енергетичні промені. Ні, це не фантазії — це сюжет нової історії Marvel.

Люди із розладом дефіциту уваги та гіперактивності (РДУГ) та цукровим діабетом можуть бути більш схильними до гіпоглікемії. Лікування РДУГ може допомогти людям з цими двома станами краще контролювати рівень цукру в крові.

Смачні та корисні варіанти перекусу, які швидко готуються з простих доступних інгредієнтів і швидко потрапляють до списку улюблених страв!

Гіпоглікемія (або низький рівень цукру в крові) може спричинити як короткострокові, так і довгострокові ускладнення. Знайте симптоми низького рівня цукру в крові, щоб мати можливість вчасно відреагувати та лікувати цей стан, щойно ви про нього дізналися.

Подорож з діабетом може виявитися непростим завданням, особливо якщо ви подорожуєте вперше після постановки діагнозу. Але діабет не має завадити вам пізнавати світ!  Дотримуйтеся нашого плану додаткових запобіжніх заходів до та під час поїздки, а також порад щодо контролю діабету, коли ви у відпустці.

Соковита, солодка й така спокуслива — черешня, без сумніву, є улюбленицею літа. Та от виникає цілком логічне запитання: чи можна її їсти людям із діабетом? Адже хочеться смакувати сезонними дарами природи без шкоди для здоров’я. У цій статті розберемося, наскільки черешня безпечна при діабеті, скільки її можна з’їсти та на що варто звернути увагу.