Статті про правильне і здорове харчування при діабеті

Ось 10 продуктів, що зазвичай позиціонуються, як безпечні, але з якими варто бути обережними, якщо у вас цукровий діабет....

Вуглеводи «звинувачують» у всіх бідах: вони не корисні, від них гладшають, росте цукор, при діабеті взагалі потрібно назавжди...

Відразу зазначимо: жоден БАД (біологічно активна добавка) не здатен вилікувати діабет. Діабет є хронічним захворюванням,...

Коли ми чуємо, що певні продукти корисні або допомагають боротися з тими чи іншими захворюваннями, може здатися, що, чим...

Спосіб життя відіграє важливу роль у контролі діабету, регулюванні рівня цукру в крові та загальному стані здоров'я. Те, що ви їсте, як і скільки рухаєтеся, ваш режим сну та рівень стресу — все це фактори, які можуть впливати на рівень цукру в крові. Навіть якщо ви приймаєте ліки для контролю діабету, їх слід застосовувати в поєднанні з раціональним харчуванням і фізичною активністю. А як щодо харчових добавок? Чи є вони безпечними та ефективними?

Дізнайтеся, які дієтичні фактори найбільше впливають на ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу за результатами нового дослідження. Та ознайомтеся з простими порадами щодо харчування для підтримання здорового рівня цукру в крові.

Контроль рівня глюкози (цукру) в крові особливо важливий для людей з цукровим діабетом (ЦД), оскільки хронічно високі значення глікемії можуть призвести до розвитку важких ускладнень ЦД, та навіть загрожувати життю.  Поряд із такими заходами, як цукрознижувальна терапія, збалансоване харчування та регулярна фізична активність, спробуйте додати ці 4 продукти до свого раціону для покращення контролю глікемії природним шляхом.

Правильно компенсувати їжу при діабеті 1-го типу — справжнє мистецтво, особливо, коли мова йде про так звані «складні» страви: суші, піца, паста, солодощі. Ловіть корисні лайфхаки від діабет-блогерки — Олени Філатової, як поласувати смачненьким без шкоди для компенсації ЦД.

Кілька порад від діабет-блогерки та спеціалістки зі здорового способу життя — Олени Філатової, як використовувати показник ГІ, щоб тримати стабільний рівень цукру в крові.

Від зеленого чаю до ромашки — відкрийте для себе найкращі чаї, які допоможуть вам краще контролювати рівень цукру в крові, зменшити стрес та покращити здоров'я.

Батат (або солодка картопля) належить до категорії крохмалистих овочів, як і картопля. А для людей з діабетом крохмалисті овочі — це велике «ні». Але, на відміну від звичайної картоплі, це не стосується батату! Цей коренеплід може бути чудовим вибором при дібеті. І ось чому.

Восени особливо важливо подбати про здоров'я імунної системи, поповнити запаси необхідних вітамінів і мінералів, щоби бути у «всеозброєнні» перед початком «традиційного» сезону застуд та грипу. Ось список продуктів, регулярне вживання яких може допомогти зміцнити ваш імунітет та не сильно «вдарить» по кишені.

Що дати дитині в школу на перекус? З початком нового навчального року всі батьки переймаються цим питанням. 

Рис — це чудовий продукт. Його можна їсти в чистому вигляді — з олією та сіллю. Він є одним з основних інгредієнтів у багатьох улюблених стравах. Входить до складу деяких десертів. А ще... це чистий крохмаль! І у нього дуже високий глікемічний індекс (ГІ) — близько 70 — майже такий самий, як і в цукру. Вуглеводи з рису засвоюються швидко і моментально піднімають рівень цукру в крові. Одна порція рису може замінити добову потребу організму у вуглеводах (тільки в 100 г рису міститься 28 г вуглеводів). І як же з цим впоратися (та й навіщо), якщо у вас діабет? На щастя, є велика різноманітність альтернативних продуктів, які здатні замінити білий рис.

Дієта при цукровому діабеті, правильне харчування при цукровому діабеті - це те, без чого досягнути оптимальної компенсації діабету неможливо. В цьому розділі зібрана інформація про харчування при всіх типах діабету, як у дітей, так і у дорослих - дієта при цукровому діабеті 1 типу, дієта при цукровому діабеті 2 типу, дієта при гестаціонному діабеті, типи дієт при цукровому діабеті, діабет меню для особливих випадків і на кожен день. Все це допоможе тримати цукор під контролем і уникнути ускладень діабету в майбутньому. Також тут ви знайдете відповіді на питання про те, що їсти, щоб привести в норму показники ваги, які продукти є найкориснішими при ЦД, в яких з них можна знайти корисні для здоров'я діабетиків речовини, мікроелементи та вітамини. Ми підготували та размістили на сайті зручні та зрозумілі таблиці гликемічного навіантаження і індекси продуктів, таблиці розрахунку хлібних одиниць і безліч порад, що спрощують вибір режиму правильного харчування. СахарОК - особистий дієтолог, який з вами завжди.