Статті про правильне і здорове харчування при діабеті

Коли ми чуємо, що певні продукти корисні або допомагають боротися з тими чи іншими захворюваннями, може здатися, що, чим...

Правильно компенсувати їжу при діабеті 1-го типу — справжнє мистецтво, особливо, коли мова йде про так звані «складні» страви:...

Кілька порад від діабет-блогерки та спеціалістки зі здорового способу життя — Олени Філатової, як використовувати показник...

Від зеленого чаю до ромашки — відкрийте для себе найкращі чаї, які допоможуть вам краще контролювати рівень цукру в крові,...

Ось 10 продуктів, що зазвичай позиціонуються, як безпечні, але з якими варто бути обережними, якщо у вас цукровий діабет. Деяким ви будете здивовані!

Вуглеводи «звинувачують» у всіх бідах: вони не корисні, від них гладшають, росте цукор, при діабеті взагалі потрібно назавжди відмовитися від вуглеводів тощо. Насправді вуглеводи повинні бути частиною здорового раціону кожної людини, зокрема  й людей з цукровим діабетом. Питання в тому, які саме вуглеводи і скільки? Ось деякі важливі моменти щодо вживання вуглеводів при діабеті, про які варто знати.

Батат (або солодка картопля) належить до категорії крохмалистих овочів, як і картопля. А для людей з діабетом крохмалисті овочі — це велике «ні». Але, на відміну від звичайної картоплі, це не стосується батату! Цей коренеплід може бути чудовим вибором при дібеті. І ось чому.

Восени особливо важливо подбати про здоров'я імунної системи, поповнити запаси необхідних вітамінів і мінералів, щоби бути у «всеозброєнні» перед початком «традиційного» сезону застуд та грипу. Ось список продуктів, регулярне вживання яких може допомогти зміцнити ваш імунітет та не сильно «вдарить» по кишені.

Що дати дитині в школу на перекус? З початком нового навчального року всі батьки переймаються цим питанням. 

Рис — це чудовий продукт. Його можна їсти в чистому вигляді — з олією та сіллю. Він є одним з основних інгредієнтів у багатьох улюблених стравах. Входить до складу деяких десертів. А ще... це чистий крохмаль! І у нього дуже високий глікемічний індекс (ГІ) — близько 70 — майже такий самий, як і в цукру. Вуглеводи з рису засвоюються швидко і моментально піднімають рівень цукру в крові. Одна порція рису може замінити добову потребу організму у вуглеводах (тільки в 100 г рису міститься 28 г вуглеводів). І як же з цим впоратися (та й навіщо), якщо у вас діабет? На щастя, є велика різноманітність альтернативних продуктів, які здатні замінити білий рис.

Якщо ви мама (чи батько) дитини з цукровим діабетом, з початком навчального року ви, напевно, ламаєте собі голову, що б такого приготувати з собою маленькому школяру, щоб смачно, поживно й безпечно для рівня глікемії. Слідуйте рекомендаціям нижче, щоб зібрати правильний діа ланч-бокс.

Правильне харчування — запорука стійкої компенсації цукрового діабету, а відповідно й зниження ризику ускладнень. При цьому немає необхідності дотримуватися найсуворішої дієти, досить просто грамотно підійти до цього питання. Першочергово важливе при цукровому діабеті — знати кількість вуглеводів у їжі, або хлібних одиниць (ХО).

Ось деякі корисні поради щодо харчування, які повинна знати кожна людина з діабетом (чи без). Спробуйте впровадити їх у ваше життя і ви неодмінно побачите результат!

Горіхи, як-от мигдаль, позитивно впливають на рівень глюкози в крові, вони можуть бути чудовим доповненням до наших страв або перекусом. Але як щодо того, щоб їсти їх перед їжею, щоб зменшити сплеск цукру під час прийому їжі? Нещодавнє дослідження вивчало саме це. Що показали результати?

Дієта при цукровому діабеті, правильне харчування при цукровому діабеті - це те, без чого досягнути оптимальної компенсації діабету неможливо. В цьому розділі зібрана інформація про харчування при всіх типах діабету, як у дітей, так і у дорослих - дієта при цукровому діабеті 1 типу, дієта при цукровому діабеті 2 типу, дієта при гестаціонному діабеті, типи дієт при цукровому діабеті, діабет меню для особливих випадків і на кожен день. Все це допоможе тримати цукор під контролем і уникнути ускладень діабету в майбутньому. Також тут ви знайдете відповіді на питання про те, що їсти, щоб привести в норму показники ваги, які продукти є найкориснішими при ЦД, в яких з них можна знайти корисні для здоров'я діабетиків речовини, мікроелементи та вітамини. Ми підготували та размістили на сайті зручні та зрозумілі таблиці гликемічного навіантаження і індекси продуктів, таблиці розрахунку хлібних одиниць і безліч порад, що спрощують вибір режиму правильного харчування. СахарОК - особистий дієтолог, який з вами завжди.