
Айва одночасно схожа і на грушу, і на яблуко. Однак, на відміну від своїх «побратимів», вона не така популярна. І дарма!...
Нове дослідження припускає, що дотримання низьковуглеводної дієти може покращити функцію бета-клітин та, можливо, усунути...
Чи можна їсти моркву при діабеті? Якщо коротко — так. Морква є некрохмалистим овочем, як-от броколі чи цвітна капуста,...
Миттєво впізнаваний завдяки своїй формі та яскравому помаранчевому кольору, гарбуз не лише асоціюється із обов'язковими атрибутами...
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Яйця — це низьковуглеводний продукт з низьким глікемічним індексом. Це робить їх чудовим джерелом білка для людей з діабетом. Однак у багатьох може виникнути занепокоєння щодо вмісту холестерину в яйцях. З цієї статті ви дізнаєтеся про переваги вживання яєць для здоров'я, потенційні ризики та найкращі способи приготування яєць при діабеті.
Цукор. Мабуть, кожен сьогодні знає, який він шкідливий. І все ж, якщо думка про те, щоб відмовитися від солодких домашніх смаколиків для вас занадто болюча, давайте спробуємо пошукати способи знизити вміст цукру у вашій випічці, не поступаючись смаком.
Наближається Великдень, а разом з ним — і випробування для організму: солодкі ароматні великодні смаколики не дають шансів пройти повз. Жодного відчуття провини — ласуйте на здоров’я та у задоволення: наші рецепти не додадуть одиниць на глюкометрі та сантиметрів — на талії. Давайте завчасно спробуймо означити головні правила смачних та корисних великодніх свят — таких, щоб без зайвих коливань цукрів та цифр на вагах. Пам’ятаймо, ніяких обмежень — здорові альтернативи.
Коли справа доходить до лікування діабету, виникає багато запитань і суперечок про те, що слід і чого не слід їсти, зокрема це стосується цукру. Що відбувається з вашим організмом, коли ви їсте цукор, якщо у вас діабет? Чи існують стратегії, як насолоджуватися солодким, контролюючи при цьому рівень цукру в крові? Читайте у статті.
Контроль діабету значною мірою залежить від того, що, скільки і коли ми їмо. Ці маленькі харчові помилки, яких багато людей припускаються щодня, можуть звести нанівець усі ваші зусилля та погіршити компенсацію. Намагайтеся уникати їх задля кращого контролю захворювання.
Чашка кави є традиційним ранковим напоєм для багатьох. Однак у людей з діабетом може виникнути питання: як кава впливає на рівень цукру в крові? Кофеїн може дещо підвищити рівень глікемії, навіть якщо ви не додаєте в чашку вершки або цукор. Водночас кава може бути частиною здорової дієти, зокрема для людей з діабетом. Більше — читайте у статті.
Великий піст — це час оновлення та усвідомленого ставлення до харчування. Однак для людей з діабетом дотримання посту може бути викликом: важливо зберігати баланс у раціоні, контролювати рівень глюкози та забезпечувати організм усіма необхідними поживними речовинами. Як (чи можна) постити при діабеті, не ризикуючи здоров’ям? Як правильно скласти пісний раціон, щоб підтримати стабільний рівень цукру в крові та почуватися добре протягом усього посту? Дізнайтеся рекомендації експерта.
Діабетична тарілка — це найпростіший спосіб дотримуватися здорового збалансованого харчування при діабеті, яке допоможе контролювати ваш рівень глюкози (цукру) в крові. За допомогою цього методу ви можете створювати ідеально порційні страви зі здоровим балансом овочів, білків і вуглеводів — без жодних підрахунків, обчислень, зважувань чи вимірювань. Все, що вам потрібно — це тарілка!
Високий рівень цукру в крові після їжі підвищує ризик ускладнень діабету, включаючи захворювання нирок, серцево-судинні захворювання та діабетичну нейропатію. Гіперглікемія після їжі також може впливати на якість вашого життя, спричиняючи перепади настрою, затуманення свідомості або млявість, розмитість зору тощо. Дослідження показують, що кращий контроль глікемії після їжі пов'язаний з поліпшенням рівня глікогемоглобіну A1C і глюкози натщесерце. Ось 7 способів, як ви можете підтримувати більш стабільний рівень цукру в крові після їжі.
Цукрознижувальні ліки та деякі види фізичної активності, як-от ходьба — це єдині речі, які можуть знизити рівень глюкози (цукру) в крові. Однак певні продукти, такі як листова зелень, цільнозернові, яйця та горіхи, не підвищують його так сильно, як інші, і можуть допомогти вам підтримувати більш оптимальний рівень глікемії. Подумайте про те, щоб додати ці 12 продуктів до свого раціону, особливо якщо у вас діабет або переддіабет.