Контроль діабету значною мірою залежить від вашого способу життя, зокрема від харчування. Однак багато людей щодня ненавмисно роблять маленькі помилки, які можуть спричиняти шкідливі коливання рівня цукру в крові та погіршувати компенсацію.
Ось 7 харчових помилок, яких варто уникати людині з діабетом (чи без нього!).
Постійне переїдання може призвести до збільшення ваги та ожиріння, які є важливими факторами ризику цукрового діабету 2-го типу (ЦД 2), особливо в поєднанні з неправильним вибором продуктів харчування. Резистентність до інсуліну, спричинена ожирінням, може погіршити здатність організму ефективно використовувати інсулін.
Споживання занадто великої кількості солодкої їжі та напоїв, особливо обробленої або упакованої їжі з додаванням цукру, призводить до швидкого підвищення рівня цукру в крові. Часте споживання солодкої їжі може ускладнити контроль інсуліну в організмі, що зрештою може призвести до резистентності до інсуліну та діабету 2-го типу.
Їжте менше оброблених зернових (і інших продуктів) і більше цільних продуктів, таких як крупи, фрукти, цільнозернові тощо. З рафінованого (тобто, обробленого) зерна видаляється вся клітковина і більшість поживних речовин. Цілісні зерна не піддаються такому екстремальному очищенню, тому зберігають свою користь. Спробуйте коричневий рис, вівсянку, кіноа, просо або амарант у вигляді цільних зерен.
Читайте також: 4 низьковуглеводні альтернативи білому рису
Включіть у свій раціон більше сезонних фруктів і овочів в якості доповнення (але не забувайте контролювати порції та ваш рівень цукру в крові до та через 1-2 години після їжі). Вони містять багато клітковини, яка сповільнює процес всмоктування вуглеводів у кров і допомагає підтримувати оптимальний рівень цукру в крові.
Здоровий сніданок запускає метаболізм в організмі і допомагає контролювати рівень цукру в крові протягом дня. Пропуск сніданку може призвести до переїдання під час наступних прийомів їжі і з часом може вплинути на чутливість до інсуліну.
Багата на транс-жири дієта може погіршити чутливість до інсуліну і сприяти запальним процесам в організмі. Ці шкідливі жири часто присутні в їжі, яка була оброблена або смажена. Замініть їх мононенасиченими та поліненасиченими жирами (горіхи, рослинні олії, арахісове масло, авокадо тощо).
Переконайтеся, що у вашому раціоні достатньо продуктів з високим вмістом клітковини. Вживання продуктів багатих клітковиною допомагає сповільнити підвищення рівня цукру в крові після їжі. А ще це корисно для контролю ваги, роботи ШКТ і здоров'я серця. Mayo Clinic рекомендує споживати жінкам щонайменше 21-25 г клітковини щодня, а чоловікам — 30-38 г.
*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.
Читайте також:
Ці 3 харчові звички можуть збільшити ризик розвитку діабету 2-го типу. Що показало дослідження
4 продукти для кращого контролю глікемії
5 порад з харчування, які допоможуть тримати діабет під контролем
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані