
Соковита, солодка й така спокуслива — черешня, без сумніву, є улюбленицею літа. Та от виникає цілком логічне запитання: чи можна її їсти людям із діабетом? Адже хочеться смакувати сезонними дарами природи без шкоди для здоров’я. У цій статті розберемося, наскільки черешня безпечна при діабеті, скільки її можна з’їсти та на що варто звернути увагу.
Американська діабетична асоціація (ADA) назвала ягоди суперпродуктом для людей з діабетом. Вони багаті на вітаміни, антиоксиданти, мінерали та клітковину, які сприяють загальному зміцненню здоров'я, а також можуть допомогти запобігти розвитку різних захворювань.
Середній ГІ свіжої черешні — 25 (може коливатися від 22 до 30 в залежності від сорту), тобто низький. Це означає, що, за умови помірного вживання, ваш рівень цукру в крові підніматиметься повільно — без різких злетів та падінь. Що добре при цукровому діабеті.
Черешня має відносно низьку калорійність: 100 г свіжої черешні містить 50 кКал.
Антоціани — це природні сполуки, які забарвлюють овочі та фрукти у червоний, синій або фіолетовий кольори. Вони містяться у багатьох ягодах, зокрема черешні, вишні, чорниці тощо. Дослідження доводять, що антоціани здатні впливати на чутливість до інсуліну та підвищувати її.
Вживання продуктів, багатих на клітковину може допомогти підтримувати оптимальний рівень цукру в крові, а також корисне для роботи шлунково-кишкового тракту. 100 г черешні може похвалитися 1,4 г клітковини.
Черешня багата вітамінами А, групи В, С, Е, К, РР та мікроелементами: калій, кальцій, кремній, магній, натрій, сера, фосфор, хлор, залізо, мідь, марганець, хром, цинк та інші.
- Жовті сорти черешні вважаються менш алергенними
- Рожеві плоди містять більше вітаміну С
- Бордові — найкорисніші, але при цьому найбільш вуглеводні
КБЖВ на 100 г свіжої черешні:⠀⠀⠀⠀
- Калорійність — 50 ккал
- Білки — 0,4 г
- Жири — 1,1 г
- Вуглеводи — 11,5 г (близько 1,2 ХО)
Глікемічний індекс (ГІ) свіжої черешні = 25 (низький).
Є кілька важливих моментів щодо вживання черешні при діабеті: скільки, коли та у якому вигляді.
При цукровому діабеті, зокрема 2-го типу, не рекомендовано з'їдати більше 150 грамів черешні за раз (це приблизно 15-20 середніх ягід), не більше однієї такої порції на день. Обов'язково з урахуванням показників глікемії. При діабеті 1-го типу — важливо правильно підібрати дозування інсуліну, але також не забувати про розмір порції. В подальшому — обов'язковий контроль цукрів (через 1-2 години). Тільки так ви можете зі 100%-ймовірністю дізнатися, як ваш організм реагує на той чи інший продукт, адже кожен організм унікальний.
Намагайтеся їсти ягоду у першій половині дня і після основного прийому їжі — не на голодний шлунок.
Їжте черешню у свіжому вигляді та краще відмовтеся від сиропів, компотів, варення, консервацій, через ймовірну велику кількість доданого цукру.
Не рекомендовано (з обережністю) вживати черешню при захворюваннях ШКТ: гастриті, язві шлунку, підвищеній кислотності.
Відмова від відповідальності: цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.
Читайте також:
Полуниця при діабеті: можна чи не можна?
Таблиці ГІ та харчова цінність продуктів: ЯГОДИ
Вишні при діабеті: можна чи не можна?
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані