Про шкоду цукру сьогодні знають всі. І всі намагаються відмовитися від солодкого. Але. Відмова від цукру означає не лише відмову від десерту та підсолодження ранкової кави...
Продовжуйте читати, щоб дізнатися, у яких популярних (і зовсім НЕсолодких) продуктах може ховатися цукор, про більш корисні альтернативи та способи зменшити його споживання.
Оминаєте кондитерський відділ у супермаркеті, не додаєте цукор до чаю, в гостях відмовляєтеся від десерту, а показники на глюкометрі все одно не радують... та ще й ця пара зайвих кілограмів ніяк не йде! Пояснення всім цим «незрозумілим» процесам в організмі є.
Здавалося б, усе просто: цукор — значить солодкий смак. Але! Цукор часто може «ховатися» під гострими і солоними смаками інших інгредієнтів у складі соусів, приправ, хліба, маринадів, консервів та інших продуктів. І так непомітно, шматочок за шматочком, ні про що не здогадуючись, більшість людей споживають позамежні норми цукру. Не кажучи вже про ті продукти, де цукор постає, так би мовити, у своєму природному «обличчі»: солодкі напої на кшталт лимонаду, кола, квас, компоти, нектари, пакетовані соки (у більшості з них не чистий сік, а відновлений із додаванням цукрового сиропу) — усе це справжня цукрова бомба. Випиваючи лише одну склянку такого напою, ви закидаєте в організм близько 8 чайних ложок цукру!
Тому завжди уважно читайте етикетки, обираючи продукти у супермаркеті та робіть вибір на користь більш здорових.
Читайте також: 17 продуктів та напоїв, що містять більше цукру, ніж ви думали
То як бути? Що їсти, що пити?
Спробуйте додати до чаю скибочку лимону чи аніс, а до кави — дрібку кориці. Підсолодити напій за бажання можна, додавши трохи стевії — це натуральний цукрозамінник, безпечний для рівня цукру в крові та доступний у рідкому, порошковому, таблетованому вигляді — обирайте, що зручніше.
Читайте також: Який цукрозамінник обрати при діабеті?
Лимонади легко приготувати вдома. Знадобиться звичайна питна вода та фрукти. А якщо потрібно буде посилити солодкий смак — додайте трохи натурального підсолоджувача.
Не забувайте, що порцію солодощів ми легко отримуємо зі свіжих і сушених фруктів, натуральних фруктових десертів, до яких під час виготовлення не додано цукор.
Діти — як головні ласуни — не помічають (та й не намагаються) тих надоб'ємів солодощів, що можуть з'їсти за день: печиво, ще одне, і ще, солодка каша, склянка компоту, солодке какао, картопелька з кетчупом... — навіть не намагатимемося перерахувати все це в ложки цукру, щоб не лякати вас. Втім, за дитячий раціон несуть відповідальність дорослі, які, часто щосили намагаються «потішити» та винагородити десертом своє чадо...
Варто замислитися і переглянути дитяче меню (заразом і своє теж!). В якості здорової заміни магазинному печиву і шоколадкам обирайте цільнозернові хлібці з сухофруктами, шоколадно-горіхові пасти на основі натуральних інгредієнтів і без цукру. Цукерки з горіхів, фініків, насіння, зернових не лише смачні, а й корисні.
Часом тяга до солодкого може вказувати на те, що організму не вистачає якихось нутрієнтів (життєво важливих речовин, які природним чином містяться в натуральних продуктах). Найпростіше рішення в такій ситуації — урізноманітнити і збагатити раціон: свіжі фрукти, овочі та зелень, особливо мікрогрін, який містить максимально високі рівні вітамінів і мінералів — те, що потрібно!
Читайте також: 5 небезпечних станів, на які може вказувати постійне бажання солодкого
Крім того, сучасній людині доступні вітаміни і мінерали у вигляді добавок* високої якості, які допоможуть усунути дефіцити, що виникли, і налагодити роботу організму [*Обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем перед початком прийому будь-яких вітамінів чи добавок].
Пам'ятайте — ваше здоров'я у ваших руках. Приймайте правильні рішення з «Мій цукровий»!
Читайте також:
11 причин їсти менше солодкого. Як цукор впливає на наш організм?
Як перестати їсти багато цукру? 11 простих способів
Чим замінити солодощі? 5 альтернативних варіантів
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані