Діабетичні шкарпетки. Навіщо і кому вони потрібні

Що таке діабетичні шкарпетки? Чим вони відрізняються від звичайних? Чи всі люди з діабетом повинні носити спеціальні шкарпетки?

Читайте у статті.

Діабетичні шкарпетки. Навіщо і кому вони потрібні - изображение

Діабетичні шкарпетки розроблені спеціально для людей з цукровим діабетом, які мають проблеми з ногами: вони зберігають ноги сухими, знижують ризик травмування стоп і запобігають уповільненню кровообігу у кінцівках. Зазвичай вони виготовляються з матеріалів, які гарно відводять вологу, щоб зменшити ризик грибкової інфекції, м'які та добре сидять на нозі. На відміну від звичайних шкарпеток, вони нееластичні, щоб не обмежувати кровотік, та безшовні — щоб зменшити ймовірність появи мозолів і пухирів.

Чому людям з діабетом потрібні спеціальні шкарпетки?

Люди з цукровим діабетом схильні до вищого ризику травмування стоп та інфекцій через можливе погіршення кровообігу і ураження нервів, спричинені високим рівнем цукру в крові. Пошкодження нервів, або нейропатія, також знижує чутливість у кінцівках. Це може завадити людині з діабетом вчасно виявити ушкодження і початок лікування буде відтягнуто.

Догляд за ногами є надзвичайно важливим при діабеті.

Читайте також: Як доглядати за стопами та нігтями при діабеті? 15 основних правил

Чи всі люди з діабетом повинні носити діабетичні шкарпетки?

Не всім людям з діабетом потрібні спеціальні шкарпетки. Якщо у вас немає проблем з ногами, вам підійдуть звичайні зручні шкарпетки, без зайвих швів, грудок і надто сильної утяжки. В ідеалі вони мають тримати ноги сухими. Дотримуйтесь правил догляду за ногами та регулярно оглядайте ноги на предмет пошкоджень.

Діабетичні шкарпетки можуть бути корисними, якщо:

  • ви схильні до частих інфекцій і травм стоп;
  • у вас знижена чутливість стоп;
  • ви помічаєте зміни кольору та/або температури стоп, почервоніння, подразнення, болі в ногах, пухирі або грибок; 
  • ваші ноги часто пітніють.

Читайте також: 14 ознак, що сигналізують про серйозні проблеми зі стопами

Особливості діабетичних шкарпеток 

Існує багато різних типів шкарпеток для людей з діабетом. Обирайте ті, які найкраще відповідають вашим потребам.

Зверніть увагу на такі характеристики:

Безшовні

Більшість діабетичних шкарпеток виготовлені без швів на носку, зменшують натирання та мінімізують ризик появи пухирів на пальцях ніг, які можуть спричинити розвиток виразок.  

Вологовідвідні

Тримати ноги сухими важливо для запобігання шкірним інфекціям.

М'яка підошва

Діабетичні шкарпетки розроблені з м'якою підошвою, щоб додати амортизації та комфорту. Ці підошви часто можуть бути виготовлені з білої тканини, щоб кров від пораненя можна було легко помітити, якщо у вас погана чутливість.

Без верхньої резинки

Шкарпетки для людей з діабетом виготовляються без верхньої резинки, яка може погіршити кровообіг і обмежити приплив крові до ніг.

Довжина

Діабетичні шкарпетки бувають різної довжини — від щиколотки до коліна. Довші шкарпетки призначені для тих, хто має проблеми з кровообігом; інші — підійдуть для повсякденного носіння.

Антимікробні властивості

Більшість шкарпеток для людей з діабетом виготовляються з пряжі, просоченої міддю або сріблом, щоб запобігти розмноженню бактерій і грибків. Такі шкарпетки не тільки антимікробні, але й можуть запобігти появі неприємного запаху.

Дихаючі

Дихаючі тканини допомагають зберегти ноги сухими.

Теплі

Діабет може погіршити циркуляцію крові до ніг. Тканини, що зігрівають ноги, допомагають покращити кровообіг.

Широкий квадратний носок

Занадто вузькі шкарпетки можуть здавлювати пальці ніг, викликаючи дискомфорт і дозволяючи волозі накопичуватися між пальцями.

Облягаючі

Багато діабетичних шкарпеток прилягають до стопи та гомілки. Це запобігає натиранню шкіри вільною тканиною та спричиненню травм.

М'які

Ви можете знайти шкарпетки з м'якої пряжі, як-от бамбук або вовна. Такі шкарпетки м'які до шкіри і можуть захистити ваші ноги від пухирів, викликаних тертям.

Як доглядати за діабетичними шкарпетками?

Діабетичні шкарпетки можна (і потрібно!) носити щодня. Їх слід часто міняти і прати, щоб запобігти накопиченню бактерій або грибків. Термін служби таких шкарпеток зазвичай близько шести місяців за умови регулярного зносу.

Крім того, шкарпетки слід викидати за перших ознак зношення (розриви, потертості тощо) Щоб продовжити термін їхньої служби, періть шкарпетки в сітчастому мішку для спідньої білизни в пральній машині.

Відмінності між діабетичними шкарпетками та компресійними панчохами

Людям із діабетом можуть знадобитися компресійні панчохи або панчішно-шкарпеткові вироби, щоб допомогти кровообігу та зменшити набряки. Компресійні панчохи — це не те саме, що діабетичні шкарпетки. Їхня мета — посилити стиснення, щоб кров легше поверталася до серця. З іншого боку, типові компресійні шкарпетки можуть зменшити приплив крові до ваших ніг і прискорити тим самим процес пошкодження.

Якщо у вас опухлі ноги, обговоріть зі своїм лікарем, чи підходять вам шкарпетки з м'якою компресією для людей з діабетом. У них легше стиснення, ніж у звичайних компресійних.


Читайте також:

Новий засіб для місцевого лікування діабет-стопи демонструє багатообіцяючі результати

Як доглядати за стопами та нігтями при діабеті? 15 основних правил

Поширені проблеми зі стопами при діабеті та як їм запобігти: рекомендації ADA

 

Ми в Instagram та Telegram

Коментарі

Ви не авторизовані