4 способи зберегти позитивний настрій, якщо вам діагностували діабет

Якщо у вас нещодавно виявили цукровий діабет, напевно, вам важко впоратися з новиною про свій діагноз. Це абсолютно зрозуміло, оскільки діабет — це захворювання, що змінює життя. Ймовірно ви перебуваєте в процесі навчання, як управляти цим станом, і дізнаєтеся, як він впишеться у ваш звичний розпорядок.

Пропонуємо чотири прості кроки, які ви можете зробити вже зараз, щоби полегшити цей перехідний період та залишатися позитивно налаштованими.

4 способи зберегти позитивний настрій, якщо вам діагностували діабет - изображение

1. Шукайте «своїх»

Наявність інших людей, з якими можна поговорити, коли важко має велике значення. Неважливо чи це друзі, родина або група підтримки онлайн. Створіть свою команду підтримки з людей, яким ви довіряєте і які будуть поруч, коли потрібно, щоби хтось вас вислухав. Люди, які живуть з діабетом, включаючи діабет-спільноти, групи в соц.мережах чи онлайн-платформи, як ця, можуть надати найбільшу підтримку, оскільки вони розуміють, через що ви проходите. Навіть якщо це буде одна чи дві людини, дуже важливо визначити, до кого ви можете звернутися, коли вам важко і потрібно поговорити.

Читайте також: Зірки з діабетом, які надихають команду «Мій цукровий»

2. Не зациклюйтесь на діабеті

Підтримання цілісного погляду на здоров'я (а не лише зосередження на лікуванні діабету) також може допомогти вам адаптуватися. Зосередьтеся на звичках, які допоможуть зберегти як фізичне, так і психічне здоров'я. Їжте їжу, яка не тільки призначена для контролю діабету, але й смачна та багата на поживні речовини. Регулярно займайтеся фізичними вправами або спортом, який вам подобається. Зверніться за консультацією до фахівця з психічного здоров'я, щоб впоратися з симптомами депресії та тривоги. Добре ставлячись до всього свого організму, ви почнете по-новому дивитися на управління своїм здоров'ям і станом.

Читайте також: 10 звичок здорових людей

3. Завжди навчайтеся

Знання — це сила! Це також на 100% стосується і діагнозу «цукровий діабет». Дізнайтеся якомога більше про свій стан від самого першого дня. Вчіться компенсувати діабет, запишиться до Школи діабету (офлайн, якщо така є у вашому місті, чи онлайн), намагайтеся бути у курсі останніх діабет-подій та слідкуйте за появою діа-новинок — усього, що може допомогти вам краще справлятися зі своїм станом та жити максимально якісним та повноцінним життям.

Читайте також: Книги про діабет, які варто прочитати

4. Будьте реалістами і дайте собі час адаптуватися

Як і для будь-якої зміни або діагнозу, існує період адаптації. Як довго триватиме цей період, залежить від багатьох змінних, у тому числі від вашого мислення. З самого початку зрозумійте, що у вас будуть невдачі. Просто змиріться з цим! Будуть дні, коли вам буде важче, ніж будь-коли. Ця реалістична перспектива допоможе вам бути більш поблажливими до себе, коли такі дні настануть. Крім того, коли ви зіткнетеся з труднощами, ви підготуєтесь до них заздалегідь, а не будете захоплені зненацька.

Читайте також: 9 способів попіклуватися про себе при діабеті

Хоча ніщо не може повністю усунути наслідки діагнозу діабету, наведені вище поради можуть стати початком переходу до нового етапу вашого життя. З часом ви наберетеся сил, досвіду та інструментів, необхідних для щоденного контролю діабету. До того часу звертайтеся за допомогою до інших, коли вам це потрібно, реалістично оцінюйте свій прогрес, підтримуйте здоров'я свого тіла і розуму та залишайтеся позитивно налаштованими.

 

*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.


Читайте також:

13 способів покращити глікемічний контроль

«Вилікувати діабет»: Австралія на порозі прориву

Діабет 5-го типу: що потрібно знати про маловідому та небезпечну форму захворювання