Діабет 2 типу: вчені розповіли, коли краще снідати, щоб знизити стрибки рівня цукру в крові

Дослідження показують, як коригування часу сніданку може покращити контроль глікемії при діабеті 2-го типу, пропонуючи просту зміну способу життя для покращення здоров'я.

Діабет 2 типу: вчені розповіли, коли краще снідати, щоб знизити стрибки рівня цукру в крові - изображение

Цукровий діабет 2-го типу (ЦД2) — це хронічне захворювання, яке характеризується підвищеним рівнем цукру в крові (гіперглікемія), що розвивається внаслідок інсулінорезистентності (ІР); та може призвести до серьозних проблем зі здоров'ям, як-от захворювання серцево-судинної системи, хронічна ниркова недостатність (ХНН), втрата зору, ампутація тощо. Глобальна поширеність ЦД2 зростає тривожними темпами: за оцінками, до 2030 року кожен дев'ятий дорослий (це близько 643 мільйони) буде мати ЦД2.

Традиційні заходи з лікування ЦД2 передбачають дотримання змін у способі життя (наприклад, збалансоване харчування та підвищення рівня фізичної активності) для покращення глікемічного контролю та чутливості до інсуліну. Останні дослідження, однак, свідчать про те, що час проведення цих втручань у спосіб життя також може мати важливе значення. Зокрема, зміна часу сніданку може суттєво вплинути на ранкову гіперглікемію.

У нещодавньому дослідженні, опублікованому в журналі Diabetes & Metabolic Syndrome: Clinical Research & Reviews, вчені вивчали вплив різного часу сніданку на постпрандіальну глікемію (рівень цукру в крові після їжі). Вони провели шеститижневе рандомізоване перехресне контрольоване дослідження за участю 14 дорослих у віці 30-70 років з клінічно діагностованим ЦД2.

«Пікові рівні кортизолу (∼08:00 год) та «феномен світанку» (тобто підвищений рівень глюкози після пробудження) спричиняють підвищений рівень глюкози рано вранці у людей з ЦД2. Відповідно, втручання, що знижують ранкову гіперглікемію, є важливими для загального щоденного контролю рівня глюкози у людей з ЦД2», — зазначають дослідники.

Вчені виявили, що сніданок, спожитий о 09:30 (в середині ранку) та о 12:00 (опівдні), знижував постпрандіальний рівень глікемії порівняно зі сніданком 07:00 годині (рано вранці).

Дослідження також показало, що 20-ти хвилинна прогулянка після сніданку допомагала знизити постпрандіальний рівень глікемії в учасників, які їли о 07:00 або о 12:00. Однак це не мало помітної користі для тих, хто споживає свій перший денний прийом їжі о 09:30.

Ці результати свідчать про те, що зміна часу вживання сніданку може бути простою  неінвазивною та практичною стратегією, яка допомагає краще керувати постпрандіальною глікемією у людей з діабетом 2-го типу.

«Якщо дотримуватися цієї практики протягом тривалого часу, це, ймовірно, призведе до кращого контролю рівня глюкози, знижуючи ризики, пов'язані з поганим глікемічним контролем, такі як інсулінорезистентність і підвищені кардіометаболічні ризики», — говорять вчені.

Необхідно більше даних, щоб підтвердити ці висновки, вивчити роль фізичної активності на постпрандіальну глікемію у більших групах населення та оцінити довгострокову доцільність зміни часу сніданку і фізичних вправ в умовах звичайного життя.

Діабет 2 типу: вчені розповіли, коли краще снідати, щоб знизити стрибки рівня цукру в крові - 2 изображение


Джерело: NewsMedical

Читайте також:

Діабет 2 типу: ТОП-5 ризик-факторів та прості поради щодо профілактики

7 помилок у харчуванні, яких слід уникати для кращого контролю рівня цукру в крові

4 найгірші продукти для сніданку, якщо у вас діабет або переддіабет

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!