Цей вид фізичної активності дедалі стає все більш популярним. І це не дивно! Адже він фактично немає протипоказань і вікових обмежень, зате користі — максимум!
Чому скандинавська ходьба є одним з найкращих видів спорту при діабеті — читайте далі.
Автор цієї статті — Лада Григор'єва, фахівець з фізичної культури, інструктор ЛФК і Nordic Walking, тренер, кер. UNWF в Харківській і Полтавській області, Навчальний Центр «Крок Здоров'я».
Фізична активність дуже важлива (та рекомендова спеціалістами) при лікуванні цукрового діабету, а також для профілактики ускладнень ЦД. Регулярні фізичні навантаження допомагають підтримувати оптимальний рівень цукру в крові, збільшити чутливість клітин до власного інсуліну, покращити кровопостачання, обмін речовин, нормалізувати тиск та тримати тіло в тонусі!
Найефективнішими для поліпшення стану здоров'я при цукровому діабеті є заняття аеробними циклічними видами фізичної активності, такими як Скандинавська ходьба (або Nordic walking).
Скандинавська ходьба являє собою рух із двома палицями в руках (як у лижника). Людина крокує, відштовхуючись двома палицями від землі. Руки рухаються в протифазі з ногами. Наявність палиць допомагає збільшувати довжину кроку, включати в роботу весь організм, правильно розподіляючи навантаження.
Скандинавська ходьба — ефективний вид рухової активності та лікувальної фізкультури, що допомагає поліпшити роботу серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату та інших органів і систем. Сприяє нормалізації вмісту цукру та кисню в крові, покращує всі види обміну речовин в організмі.
Численні дослідження свідчать про можливість усунення або зменшення застосування ліків за цукрового діабету, зокрема 2 типу, саме завдяки скандинавській ходьбі та дотриманні здорової дієти. Заняття скандинавською ходьбою також сприяють поліпшенню якості сну.
Порівняно зі звичайною ходьбою, скандинавська ходьба дає змогу спалити більше калорій і, відповідно, знизити вагу при меншому навантаженні на суглоби і спину завдяки палицям, які використовуються під час ходьби.
Цей вид спорту фактично немає протипоказань (ані вікових, ані за станом здоров'я) та несе мінімальний ризик травмуватися. Рекомендується тільки уникати ходіння по твердих поверхнях (наприклад, асфальт) і здійснювати прогулянки в спеціальному взутті м'якшими поверхнями, такими як трава і щільний пісок.
Важливо пройти навчання у професійного інструктора ЛФК з рекомендацією методики занять і подальшим коригуванням навантаження, а також отримати консультацію щодо індивідуального підбору палиць для скандинавської ходьби.
Читайте також:
Тренування з інсуліновою помпою: Як компенсувати цукри?
Що потрібно для безпечного тренування з діабетом? Досвід діабет-блогера
Найкращі фізичні навантаження при діабеті: ТОП-3
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані