
Способи досягнення хорошого контролю діабету в кожної людини різні, але існують й загальні рекомендації, дотримуючись яких можна максимально наблизитися до цільових показників рівня глюкози в крові.
Якщо ви не їсте протягом кількох годин, організм забезпечує себе енергією за допомогою вивільнення запасів глюкози з печінки. Для попередження гіперглікемії достатньо з'їсти що-небудь із невеликим вмістом вуглеводів, що сигналізує печінці про припинення постачання глюкози. Пропуски прийомів їжі можуть призвести до переїдання і, як наслідок, набору зайвої ваги.
Люди з діабетом, які обмежують вживання вуглеводів, мають постійне відчуття голоду, водночас рівень ліпідів і глюкози в їхній крові не покращується. Нормалізація ліпідів крові та усунення відчуття голоду відбувається за умови включення оптимальної кількості корисних (складних) вуглеводів у раціон і збалансованого підходу до планування харчування.
Вона не містить калорій і поповнює нестачу рідини. Це особливо важливо за підвищеного рівня цукру в крові, який є причиною частого сечовипускання при діабеті. Випиваючи достатню кількість води, ви попереджаєте зневоднення.
Якщо ваш рівень глюкози в крові постійно підвищений, проконсультуйтеся зі своїм ендокринологом. Лікар допоможе встановити причину, підбере дозу препарату або додасть ще один. Потреба в інсуліні з часом може змінюватися. Якщо причиною підвищеного рівня цукру в крові є переїдання чи малорухливий спосіб життя, почніть працювати над собою, але в жодному разі не змінюйте препарат або дози, не поговоривши зі своїм лікарем.
Нестача або погана якість сну порушує гормональний баланс і може проявлятися підвищенням апетиту, рівня цукру в крові та набором зайвої ваги. Дослідження показали, що порушення режиму сну може викликати резистентність до інсуліну, психічні розлади і загалом значно ускладнює лікування діабету.
Фізична активність так само важлива для контролю діабету, як сон та здорове харчування. Намагайтеся приділяти активності кожну вільну хвилину: пройдіться під час обідньої перерви, піднімайтеся сходами, а не ліфтом, намагайтеся не бути пасивним навіть в умовах дефіциту часу. І пам'ятайте: кожна хвилина тренування — це крок до поліпшення чутливості до інсуліну.
Читайте також:
Три головні показники для успішної компенсації діабету
20 причин стрибків цукру: що може несподівано підвищити і знизити рівень глюкози в крові?
Високий цукор довго не сколюється: 10 можливих причин
Ви не авторизовані