
Восени особливо важливо подбати про здоров'я імунної системи, поповнити запаси необхідних вітамінів і мінералів, щоби бути у «всеозброєнні» перед початком «традиційного» сезону застуд та грипу.
Ось список продуктів, регулярне вживання яких може допомогти зміцнити ваш імунітет та не сильно «вдарить» по кишені.
Спробуйте спланувати свій осінній раціон так, щоб у нього входили ці 10 потужних «засобів» для зміцнення імунітету.
Більшість цитрусових — грейпфрут, апельсини, мандарини, лимони, лайми — містять багато вітаміну С, який допомагає зміцнити імунну систему. Вважається також, що вітамін С збільшує вироблення лейкоцитів, які є ключовими у боротьбі з інфекціями.
Можливо ви будете здивовані, але в одному червоному болгарському перцю міститься більше вітаміну С, ніж в апельсині! Приблизно 250-500 мг (в залежності від сорту) вітаміну С на 100 г. Він також є гарним джерелом бета-каротину, який допомагає зберегти ваші очі та шкіру здоровими.
Читайте також: Фаршировані перці без рису — низьковуглеводний рецепт
Часник додає смаку їжі і здавна використовувався в лікувальних цілях. Його імуностимулюючі властивості пов'язані з високою концентрацією сірковмісних сполук, таких як аліцин, що чинить противірусну та антибактеріальну дію. Цибуля містить речовину під назвою кверцетин, яка також має противірусні властивості.
Імбир — ще один інгредієнт, до якого багато людей звертаються у сезон застуд. І не даремно! Вважається, що його вживання може допомогти зменшити запалення та біль у горлі. (*Однак необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити, чи може він ефективно запобігати хворобам). Імбир можна використовувати у приготуванні різноманітних страв і десертів, а також додавати до чаю (чи теплої води з лимоном).
Шпинат потрапив до нашого списку не лише тому, що він багатий на вітамін С — він також містить багато антиоксидантів і бета-каротину, які можуть допомогти підвищити здатність нашої імунної системи боротися з інфекціями. Готуйте шпинат максимально швидко, не піддаючи тривалій термічній обробці, тоді він збереже свої поживні речовини.
Читайте також: Паста зі шпинатом і помідорами чері. Рецепт від редакції mysugar.media
Кефір — це кисломолочний напій, який містить живі культури бактерій, корисні для здоров'я. Згідно з оглядом, різні дослідження показали, що регулярне вживання кефіру допомагає у боротьбі з бактеріями, зменшенні запалення, підвищенні антиоксидантної активності.
Насіння соняшнику багате на поживні речовини, зокрема фосфор, магній та вітаміни B6 і E. Вітамін Е — потужний антиоксидант, важливий для регулювання та підтримки функції імунної системи. Серед інших продуктів з високим вмістом вітаміну Е — мигдаль, авокадо та темна листова зелень.
Куркума — це яскраво-жовта гірка спеція, яку використовують в кулінарії, а також для приготування альтернативних лікарських засобів. Вживання куркуми може покращити імунну відповідь людини. Це пов'язано з властивостями куркуміну, сполуки, що міститься в куркумі, що має антиоксидантну та протизапальну дію.
Зелений чай містить галлат епігаллокатехіну (EGCG) — потужний антиоксидант, який, згідно з дослідженням, може мати противірусні властивості, що підтримують імунну систему. Процес ферментації чорного чаю знищує велику кількість EGCG. Зелений чай, з іншого боку, готується на пару, а не ферментується, тому EGCG зберігається.
Читайте також:
Чи може цинк допомогти в лікуванні цукрового діабету 2-го типу?
Як перевірити себе на дефіцити?
Їжа, що лікує: 10 найкращих протизапальних продуктів
Ви не авторизовані