Інсулінорезистентність (ІР) — стан зниженої чутливості тканин організму до дії інсуліну. Як наслідок, глюкоза не може потрапити всередину клітини, її концентрація в крові зростає, а клітини відчувають енергетичний голод. Надлишок інсуліну впливає на обмін холестерину, підсилює утворення вільних жирних кислот, атерогенних ліпідів, призводить до розвитку атеросклерозу та гіпертонічної хвороби.
Ось список з 10 продуктів, які варто додати до свого раціону при ІР, аби тримати рівень глюкози та інсуліну під контролем.
Авторка цієї статті — Олеся Підмурняк, к.м.н. / PhD, ендокринологиня з 25-ти річним стажем.
Instagram: @olesiapidmurniak
Здійснюють м'який жовчогінний ефект, насичують, покращують стан нервової системи, містять велику кількість антиоксидантів (селен, лютеїн) та багато корисних ненасичених жирів.
Потужний антиоксидант, що багатий на калій, вітаміни В, РР, С та олеїнову кислоту.
Містить близько 15% середньо- та коротколанцюгових жирних кислот, добре засвоюється, збільшує рівень енергії та насичує. Джерело вітамінів А, D, Е, РР, В2, В1, фосфору, кальцію та селену.
Містить багато фосфору, селену й білків.
Це нерозчинна клітковина й природний сорбент. Багатий на вітамін С, допомагає у боротьбі із зайвою вагою та є корисним для мікрофлори кишківника.
Щука, палтус, сьомга, тріска — ці (та інші) види риби багаті на Омега-3 та допомагають заповнити дефіцит вітаміну В12.
Містить сірковмісні метаболіти, які при розщепленні мікробами сприяють зниженню хронічного запалення та ризику онкопатологій.
Знижує тиск, зміцнює серцевий м'яз, виводить з організму зайву рідину й сечову кислоту, знімає набряки.
Яловича печінка, серце, яловичий або баранячий язик є доступними джерелами білків, жирів та триптофану, який необхідний для глибокого й здорового сну.
Підвищує імунітет, виводить токсиний, корисний при головних болях.
Читайте також:
10 натуральних способів покращити чутливість до інсуліну
Як харчуватися при резистентності до інсуліну? 7 простих порад
Дієта при інсулінорезистентності: огляд правильної системи харчування для людей з діабетом
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані