Солодкі новини: темний шоколад знижує ризик розвитку діабету 2 типу

Нове дослідження показало, що вживання чорного шоколаду, але не молочного, може допомогти знизити ризик розвитку діабету 2-го типу на 21%.

Солодкі новини: темний шоколад знижує ризик розвитку діабету 2 типу - изображение

Дослідження, проведене Гарвардською школою громадського здоров'я ім. Т.Х. Чана (Harvard T.H. Chan School of Public Health), свідчить про те, що вживання чорного шоколаду, але не молочного, може бути пов'язане зі зниженням ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу (ЦД2).

Результати дослідження показали, що учасники, які з'їдали щонайменше п'ять порцій будь-якого шоколаду щотижня, мали на 10% менший ризик розвитку діабету 2-го типу; причому темний шоколад показав ще сильніший ефект — зниження ризику на 21%. На противагу цьому, споживання молочного шоколаду було пов'язане з довготривалим збільшенням ваги, що може, навпаки, сприяти розвитку захворювання.

«Ми були здивовані такою різницею між впливом чорного та молочного шоколаду на ризик розвитку діабету та довгострокове управління вагою», — говорить автор дослідження Кі Сунь (Qi Sun). «Незважаючи на те, що темний і молочний шоколад мають схожі рівні калорій і насичених жирів, схоже, що багатий поліфенолами темний шоколад може нівелювати вплив насичених жирів і цукру на збільшення ваги і розвиток діабету. Це інтригуюча різниця, яку варто дослідити детальніше».

Дослідники підкреслили користь для здоров'я від вибору правильного чорного шоколаду, а не молочного, і попередили, що ці висновки можуть не стосуватися людей з дуже високим споживанням шоколаду.

Ось кілька порад із вживання шоколаду з користю для здоров'я: 

  • Купуйте чорний шоколад високої якості (із вмістом какао-бобів 70% і вище).
  • Їжте повільно, свідомо — дайте шматочку шоколаду розтанути в роті, аби повною мірою відчути його смак та текстуру.
  • Зберігайте шоколад у холодильнику: холодний шматочок буде довше розчинятися у роті, а значить можна буде довше насолоджуватися смаком і, можливо, «шоколадне» бажання буде задоволено меншою кількістю.
  • Щоб уникнути переїдання, намагайтеся їсти шоколад після основного прийому їжі.
  • Пам'ятайте про поміркованість: навіть найкорисніший продукт може принести шкоду, якщо зловживати ним.
  • Не все, що іменується шоколадом, насправді є шоколадом. Чимала кількість десертів, випічки та батончиків, на етикетках яких красується напис «зі смаком шоколаду», не містять його зовсім. Або містять шоколадну глазур чи ароматизатор, але це зовсім не рівнозначно шоколаду. У кращому випадку у складі буде трохи какао, багато олії (не завжди це олія какао) і цукру.

 

*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.


Джерела: BMJ, NewsMedical

Читайте також:

Шоколад: особливості та користь для людей з діабетом

Як обрати правильний шоколад?

Чи можна людям з діабетом їсти цукерки?