Аромат, багатство смаку, неймовірно гарний рубіновий відтінок — все це про мармелад з айви, який ви без зусиль зможете приготувати на своїй кухні. Обіцяємо, цей десерт стане одним з ваших гастрофаворитів!
Мармелад з айви прийнято вважати португальською стравою. Проте й іспанців можна сміливо назвати її шанувальниками. Загалом, початок такої любові європейців до Membrillo — так називають мармелад з айви в Іспанії — датується ще ХV століттям. У ті часи сам фрукт навіть красувався як орнамент на гербових елементах англійського королівського двору та шляхетних будинків.
Тоді мембрілло продавали тільки в аптеках, а саму айву вважали чудодійним лікарським засобом і навіть рекомендували вживати як афродизіак.
До речі, з нижче зазначеного набору інгредієнтів для мармеладу можна приготувати й айвову пасту — різниця полягає лише в тривалості термічної обробки. Тут вже кому і що до смаку.
*100 грамів свіжої айви містить майже 10 г вуглеводів
Кількість вуглеводів у готовій страві залежить від фактичної ваги страви.
1. Миємо й очищаємо айву, виймаємо серцевину (очистки і серединку не викидаємо).
2. Очищений фрукт нарізаємо невеликими шматочками, скроплюємо соком лимона, заливаємо водою і ставимо томитися, відправивши сюди ж серединку і шкірку, загорнуті в марлю (щоб можна було легко витягти).
3. Коли айва стала рівномірно м'якою, встановлюємо на миску чи каструлю сито, куди перекладаємо фрукти, і даємо стекти рідині. Проціджену рідину слід потомити ще близько 10 хвилин на повільному вогні.
4. Потім додаємо підсолоджувач і попередньо пюровану айву — доводимо суміш до кипіння. Зменшивши вогонь, томимо ще хвилин 10, не перестаючи помішувати. Якщо з'явилася піна — знімаємо.
5. Відставляємо в сторону пюре, даємо охолонути.
*Якщо ви хотіли приготувати джем, то на цьому етапі вже можна перекладати суміш у посуд для подальшого зберігання.
6. Суміш повертаємо на вогонь і знову доводимо до кипіння, постійно помішуючи. Повторюємо такі маніпуляції 4-5 разів.
7. Коли айвове пюре вже досить густе, перекладаємо майбутній мармелад у порційні формочки. Або розподіляємо на протвині, застеленому пергаментом, залишаємо вистигати й підсихати (можна скористатися розігрітою до 40 градусів духовкою або залишити в сухому прохолодному місці на 1-2 дні), щоб потім розрізати на шматочки.
До речі, айва відмінно «працює» як компонент інших подібних страв: фруктова або ягідна пастила, джеми, конфітюри тощо, бо багата на пектин, який відомий своїми желюючими властивостями.
Мембрілло, як і джем з айви, гарно смакує із сирами, житніми тостами з прянощами, просто в прикуску з чаєм або кавою. Справжні сирні поціновувачі називають мембрілло компліментом для сиру: він підсилює і підкреслює смак пікантних сортів.
Насолоджуйтесь!
Ще більше ідей смачних низьковуглеводних страв шукайте у нашому розділі Рецепти
Читайте також:
Недооцінена айва. Або користь «золотого яблука» при діабеті
Харчування восени: 7 порад від ендокринолога
Три найсмачніші рецепти з грушею за версією «Мій цукровий»
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані