Чи знайома вам ситуація, коли ніби все робиш правильно, а цукор все одно не знижується, або реагує не так як очікувалося? Спробуйте перевірити наступні речі, якщо у вас гіперглікемія (підвищений рівень цукру в крові), якої не мало б бути.
Якщо ви постійно вводите інсулін в одне і те саме місце або повторно використовуєте одну і ту саму голку, у вас може розвинутися ліпогіпертрофія — потовщення підшкірно-жирової клітковини («шишки») у місці ін'єкцій. При введені у ділянку з ліпогіпертрофією, всмоктування інсуліну погіршується, а його дія може бути непердбачуваною. Це може вплинути на ваші показники.
⇒ Що робити? Дотримуватися техніки введення інсуліну.
Якщо ви використовуєте інсулінову помпу, перевірте канюлю: чи не забилася канюля або голка, чи інсулін не кристалізувався в канюлі / інфузійній трубці, чи не порушено герметичність інфузійної трубки тощо.
⇒ Що робити? Замінити інфузійний набір.
Чи не закінчився термін придатності вашого інсуліну? Чи не було надто спекотно чи холодно? Сильна спека, як і холод, можуть зіпсувати інсулін та зробити його менш ефективним (у деяких випадках інсулін може змінити колір або стати каламутним, але не завжди).
⇒ Що робити? Використовувати спеціальні термо-чохли для інсулінових шприц-ручок та помп. Перевіряти термін діїї інсуліну перед введенням.
Інфекції, застуда, стрес, гормони, недосипання тощо можуть впливати на рівень глюкози.
⇒ Що робити? Лікувати супутнє захворювання/стан.
Читайте також: Що впливає на рівень цукру в крові? Повний список факторів
Деякі ліки, такі як стероїди, знеболювальні, антибіотики тощо, можуть підвищувати рівень глюкози в крові.
⇒ Що робити? Проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом перед початком прийому нового препарату.
Читайте також: Медичні препарати, які підвищують рівень цукру
Можливо ви неправильно порахували вуглеводи у страві (або не врахували приховані)? Перевірте ще раз! Деякі, зовсім несолодкі продукти, можуть містити прихований цукор, наприклад, кетчуп чи консервована квасоля.
⇒ Що робити? Уважно вивчайте етикетки продуктів. Використовуйте калькулятор підрахунку КБЖВ.
Виконуючи щодня одну й ту саму процедуру, рано чи пізно, звикаєш до цього і починаєш робити все «на автоматі», не звертаючи уваги на сам процес. Це може стати причиною пропусків ін'єкцій інсуліну (або інших цукрознижувальних ліків) у людей з діабетом.
⇒ Що робити? Перевірте історію помпи, щоб переконатися, що доза інсуліну була введена. Заведіть щоденник, якщо ви часто забуваєте, чи прийняли інсулін (або інші ліки від діабету). Або встановіть нагадування на вашому сматфоні.
Читайте також: Переплутав, пропустив, забув: що робити з плутанинами ін'єкцій інсуліну?
Читайте також:
Гіперглікемія: 10 тривожних симптомів, що попереджають про високий рівень цукру в крові
Пероральні краплі інсуліну можуть замінити ін'єкції
Що впливає на рівень цукру в крові? Повний список факторів
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані