Почуття голоду ми всі відчуваємо трохи по-різному: хтось легше, хтось — ні. Але найчастіше, себе можна натренувати. Ось «інструкція» в 11 простих та дієвих способів, як зменшити апетит в домашніх умовах.
Авторка цієї статті — Олена Філатова, сертифікована спеціалістка зі здорового способу життя, діабет-блогерка (стаж ЦД 1 — 19 років), авторка блогу про корисне харчування.
Instagram: @lena.filatova
Навчіться відрізняти реальне відчуття голоду від нудьги, тривожності та інших почуттів. Голод знаходиться в шлунку, а не на язиці і не в голові.
Домовтеся з собою, що ви їсте тільки, коли реально хочете їсти.
Їсти краще, коли ви відчуваєте легкий апетит. Тоді ви, з більшою ймовірністю, будете краще себе контролювати і не переїсте.
Подивіться на шкалу голоду і ситості (легко знайти в інтернеті). Вчіться розміщувати на ній свої відчуття і їсти, коли вони перебувають у зеленій зоні.
Що довше жуємо, то більше мозок вважає, що ми наїлися. Їжте більше твердої їжі та пережовуйте повільніше.
Якщо шлунок наповнюється, тіло вважає, що воно сите. Використовуємо овочі! Не можете впоратися — переходьте на супи, «обманюйте» себе об'ємом теплої рідини.
Додавайте більше харчових волокон до свого раціону, позбавляйтеся рафінованої їжі та швидких вуглеводів.
Часто, якщо ви хочете їсти — ви насправді хочете пити. Якщо відчуваєте що ніби зголодніли, спробуйте спершу випити склянку води.
Робіть розминку, відволікайтеся від комп'ютера, телевізора тощо, які заважають відчувати сигнали тіла.
Щоб тіло звикало і ви не голодували.
Нічого з вами не трапиться. Людина краще адаптована до голоду, ніж до ожиріння. Спокійно випийте склянку води, трохи потерпіть і побачите, що від цього можна запросто відволіктися.
Читайте також:
Чому постійно хочеться їсти? 8 причин посиленого апетиту у людей з діабетом та без
Чому ми переїдаємо? Ендокринолог назвала можливі причини
5 небезпечних станів, на які може вказувати постійне бажання солодкого
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані