Вживання їжі в цей час доби підвищує ризик діабету — показало дослідження

Дослідники виявили, що вживання їжі після певного часу може підвищити ризик розвитку серйозних проблем зі здоров'ям, зокрема, ризик цукрового діабету.

Вживання їжі в цей час доби підвищує ризик діабету — показало дослідження - изображение

Результати дослідження, опубліковані в журналі Nutrition and Diabetes, свідчать про те, що ті, хто з'їдає понад 45% денної норми калорій після п'ятої години вечора, найімовірніше, зіткнуться з підвищеним рівнем глюкози (цукру) в крові, що може призвести до шкідливих наслідків, окрім набору зайвої ваги.

«Постійно високий рівень глюкози може призвести до підвищеного ризику розвитку діабету 2-го типу, підвищеного серцево-судинного ризику через ушкодження кровоносних судин, спричиненого високим рівнем глюкози, та посилення хронічного запалення, що поглиблює серцево-судинні та метаболічні ушкодження», — пояснює авторка дослідження д.-р Діана Діас Ріццоло (Diana Díaz Rizzolo).

У дослідженні, проведеному у співпраці між Іспанським Університетом Оберти Каталонії (UOC) і Колумбійським університетом США, взяли участь близько 30 дорослих з надлишковою вагою, переддіабетом або цукровим діабетом 2-го типу. Учасників розділили на дві групи — «ранніх їдців» і «пізніх їдців» — залежно від режиму споживання калорій. У групі «пізніх їдців» значна частина калорій припадала на час після 17:00, при тому, що обидві групи споживали однакову кількість і типи їжі протягом дня. 

Використовуючи мобільний застосунок для відстеження харчових звичок у режимі реального часу, дослідники виявили, що у тих, хто їсть пізно, загалом гірша переносимість глюкози. Це спостереження було зроблено незалежно від ваги людей і складу їхнього раціону.

Дослідження показало, що любителі пізніх вечерь також більш схильні до вживання значної кількості вуглеводів і жирів з наближенням вечора.

«До цього часу підхід до здорового харчування ґрунтувався на двох основних питаннях: скільки їсти і які продукти вибирати. Завдяки результатам цього нового дослідження набуває значення нове питання: коли їсти», — говорять дослідники.

Базуючись на результатах дослідження [з обережністю, оскільки ця тема потребує подальшого вивчення], вчені рекомендують, що споживання їжі повинно відбуватися переважно в світлий час доби: ситні сніданки та обіди з меншим акцентом на чаювання та вечерю. А також радять не вживати ультраперероблені продукти, фаст-фуд та їжу з високим вмістом вуглеводів, особливо на ніч.

 

*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.


Читайте також:

Чи може надмірне вживання солі призвести до діабету?

Найкращий перекус на ніч для підтримання стабільного рівня цукру в крові

Діабет набув масштабів пандемії: нове дослідження показало шокуючу статистику