Поєднання цих харчових добавок підвищує ризик діабету — показало дослідження

Нове французьке дослідження показало, що споживання продуктів, які містять суміш цих харчових добавок, підвищує ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу. 

Поєднання цих харчових добавок підвищує ризик діабету — показало дослідження - изображение

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі PLOS Medicine, певні харчові добавки, які містяться в багатьох продуктах і часто вживаються разом, можуть «представляти собою модифікований фактор ризику для профілактики діабету 2-го типу».

Попередні дослідження фокусувалися на окремих інгредієнтах, які можуть становити ризик. На відміну від них, це нове дослідження зосереджене на тому, як добавки діють у поєднанні, створюючи небезпеку.

За словами дослідників, це важлива відмінність, тому що «в реальному житті ми вживаємо суміш добавок».

Команда вчених працювала протягом восьми років і проаналізувала дані понад 108 тисяч дорослих французів, щоб дійти своїх висновків. Вивчаючи раціон учасників, вони визначили п'ять сумішей добавок, які найчастіше вживаються разом. 

Дослідники виявили, що дві з цих п'яти сумішей пов'язані з підвищеним ризиком розвитку діабету 2-го типу:

  • Суміш 1 включала емульгатори (такі як модифіковані крохмалі, пектин, гуарова камедь, карагенан, поліфосфати та ксантанова камедь), консервант сорбат калію та натуральний барвник куркумін. Таке поєднання часто зустрічається в бульйонах, молочних десертах, жирах і соусах.
  • Суміш 2 містила підкислювачі (наприклад, лимонну та фосфорну кислоти), штучні підсолоджувачі (ацесульфам-К, аспартам, сукралозу), барвники та емульгатори (наприклад, сульфіт-аміачну карамель та арабську камедь), а також різні натуральні ароматизатори та барвники. Ця суміш насамперед асоціюється зі штучно підсолодженими або солодкими напоями.

Люди, які часто вживали продукти з цих двох груп, мали більшу ймовірність розвитку діабету 2-го типу. Це відбувалося незалежно від того, наскільки здорово вони харчувалися в загальному.

Дослідження не претендує на встановлення причинно-наслідкового зв'язку. Однак дослідники заявили, що їхні висновки «підтримують рекомендації громадської охорони здоров'я щодо обмеження використання другорядних добавок».


***Джерела: PLOS Medicine, NBC News, NewsMedical

Читайте також:

17 продуктів та напоїв, що містять більше цукру, ніж ви думали

Діабет 5-го типу: що потрібно знати про маловідому та небезпечну форму захворювання

5 поширених міфів про діабет, які варто знати