Поговоримо про варіанти вечері, що призводять до швидкого росту цукрів крові та яких краще уникати (або обмежити) при цукровому діабеті, зокрема 2-го типу.
Автор статті — Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles, з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
Instagram: @doctor_kryvoviaz
У складі молочних продуктів міститься лактоза, яку іноді називають «молочним цукром». Молекула лактози складається з двох типів цукрів: глюкози та галактози. В процесі ферментації та перетравлення галактоза розпадається на знайомий нам цукор — глюкозу. А отже, при вживанні молочних продуктів, а особливо молока, ви отримуєте достатньо велику кількість цукрів із лактози. У результаті маємо: підвищений цукор, а разом з ним лишні калорії, бо молоко — калорійний продукт. Плюс молоко з кашею буде швидко підвищувати рівень глюкози в крові. Тому, краще не вживайте молоко ввечері, на ніч, перед сном. Хочете, беріть до кави зранку.
Чимало людей, особливо старшого віку, люблять ввечері з'їсти велику тарілку фруктів: миску яблук, чи винограду, чи черешні — замінюючи фруктами усю свою вечерю. Це не найкращий варіант вибору, адже фрукти містять глюкозу і фруктозу, які швидко і високо підвищують рівень цукру в крові. Крім того, така «фруктова дієта» ще ніколи не сприяла зниженню ваги тіла. Тому, не їжте фрукти пізно ввечері та не заміняйте ними вечерю при ЦД 2-го типу. Вживайте фрукти і ягоди після обіду, вдень у вигляді перекусу, але не пізно ввечері і не перед сном.
Мова йде про каші швидкого приготування, картопляне пюре, білий рис тощо. Тобто, ті вуглеводи, які мають високий глікемічний індекс, швидко засвоюються та ведуть до швидкого підвищення цукру в крові. Якщо і брати повільні вуглеводи на вечерю, то невеликі порції та обов'язково з білком і овочами.
Відповідь — білок і клітковина! Увечері найбільш корисний легкий білок (курка, індичка, риба, морепродукти) і клітковина – низьковуглеводні овочі (огірки, помідори, кабачки, капуста, зелень) тощо.
Читайте також:
Рідкі калорії: можливо саме вони заважають вам схуднути?
Небезпечні стратегії схуднення: це вам не потрібно
Як їсти ситно та знижувати вагу?
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані