Деякі симптоми гіпоглікемії (низький рівень цукру в крові) схожі на симптоми теплового виснаження — ви можете списати все на спеку, і не помітити, що рівень цукру в крові впав до небезпечного мінімуму.
Як не пропустити гіпо у спекотну погоду? Читайте далі.
Теплове виснаження — це форма порушення терморегуляції, зумовлена недостатньою гідратацією (питним режимом) та, як наслідок, підвищенням температури тіла, і є передвісником теплового удару.
Детальніше про те, чому при діабеті зростає ризик теплового виснаження ми писали ТУТ
Симптоми теплового виснаження, як правило, включають:
Гіпоглікемія — потенційно небезпечний для життя стан, за якого рівень цукру в крові опускається нижче межі в 3,9 ммоль/л. Такі цифри загрожують порушеннями нормальної роботи органів і тканин, оскільки глюкоза є основним джерелом живлення для клітин.
Гіпоглікемія: 10 тривожних симптомів, що попереджають про падіння рівня цукру в крові
Розрізняють кілька стадій цього стану:
Без належного лікування легка форма може швидко перетворитися на важку гіпоглікемію.
При підвищенні температури навколишнього середовища, для підтримання сталої температури тіла, у людини включаються додаткові механізми тепловіддачі, які включають розширення дрібних кровоносних судин в шкірі та стимуляцію потовиділення. Тому введений інсулін швидше всмоктується, провокуючи швидший та інтенсивніший метаболізм глюкози клітинами.
Під час літньої спеки може спостерігатись зниження апетиту, що веде за собою зменшене споживання вуглеводів при сталому режимі інсулінотерапії та пероральних цукрознижувальних засобів.
В теплу пору року закономірно збільшується тривалість і інтенсивність фізичної активності протягом дня, що веде за собою підвищення енерговитрат. Якщо не коригувати свій раціон відповідно до підвищення фізичної активності або пропускати прийоми їжі при сталому режимі інсулінотерапії, підвищується ризик розвитку гіпоглікемічного стану.
Деякі симптоми теплового виснаження схожі на симптоми низького рівня цукру в крові, або гіпоглікемії, зокрема:
Ви можете подумати, що справа у спеці, і не помітити, що рівень цукру в крові впав до небезпечного мінімуму.
Перші ознаки низького рівня цукру в крові можуть включати:
Не зволікайте! Якщо вчасно не вжити заходів, стан може швидко погіршитися: розвивається сплутаність свідомості, невиразна мова, затуманення зору, виражена м’язова слабкість, сонливість та втрата свідомості.
Безперервний моніторинг глюкози, або CGM — це сучасна технологія, яка допоможе вам відслідковувати рівень цукру в крові в режимі реального часу 24/7. Більшість сучасних моделей мають функцію сповіщень про занадто високий / низький рівень цукру в крові.
Завжди носіть із собою швидкі вуглеводи (сік, цукор у стіках) або спеціальні засоби для лікування гіпоглікемії.
Читайте також:
При діабеті збільшується ризик теплового виснаження. Ось, що вам потрібно знати
Чому літній сезон може бути «викликом» для людей з діабетом?
Спека і діабет: як допомогти людині з гіпоглікемією на вулиці?
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані