45% людей з діабетом 2 типу мають дефіцит цих важливих вітамінів та мінералів

Майже половина тих, хто живе з діабетом 2-го типу мають низький рівень цих 4-х основних поживних речовин. Це може бути пов'язано з прийомом деяких цукрознижувальних препаратів, дотриманням дієти тощо, та спричинити проблеми зі здоров'ям і потенційно погіршити перебіг захворювання.

45% людей з діабетом 2 типу мають дефіцит цих важливих вітамінів та мінералів - изображение

До 45% людей з цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2) страждають від множинного дефіциту вітамінів, мінералів та електролітів, йдеться у новому огляді досліджень, результати якого були нещодавно представлені в журналі BMJ Nutrition, Prevention & Health.

Burden of micronutrient deficiency among patients with type 2 diabetes: systematic review and meta-analysis

Огляд ілюструє «подвійний тягар недоїдання в дії», коли люди, які намагаються контролювати свій діабет за допомогою дієти, в кінцевому підсумку страждають від дефіциту поживних речовин, дійшла висновку дослідницька група.

Для огляду вчені об'єднали результати 132 попередніх досліджень, в яких брали участь понад 52 тисячі учасників у період з 1998 по 2023 рік.

Дуже низький рівень вітаміну D був найпоширенішим дефіцитом, від якого страждають понад 60% людей з діабетом 2-го типу. Серед інших поширених дефіцитів — магній (42%), залізо (28%) і вітамін В12 (22%).

Люди, які приймають цукрознижувальний препарат метформін, мали вищий ризик дефіциту В12: 29% з них мали низький рівень цього вітаміну. 

Жінки з діабетом були більш схильні до авітамінозу, ніж чоловіки, 49% проти 43%, свідчать результати дослідження.

Ці дефіцити можуть призвести до погіршення перебігу діабету, оскільки багато різних поживних речовин беруть участь у метаболізмі, кажуть дослідники. Вони також можуть спричинити інші проблеми зі здоров'ям. З іншого боку, дефіцит поживних речовин може бути пов'язаний з розвитком діабету 2-го типу. 

«Дефіцит мікроелементів може впливати на метаболізм глюкози та сигнальні шляхи інсуліну, що призводить до виникнення та прогресування ЦД2», — пишуть дослідники.

Якщо ви живете з цукровим діабетом 2-го типу, зверніться до свого лікаря, щоб він перевірив, чи немає у вас дефіциту поживних речовин, особливо тих, які можуть вплинути на ваше здоров'я.

 

*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.


Джерело: HealthDay, BMJ Journals, прес-реліз, 28 січня 2025

Читайте також:

Як перевірити себе на дефіцити?

5 добавок, з якими варто бути обережними, якщо у вас діабет

Вітамін D знижує рівень цукру в крові у людей з діабетом 2 типу — показало дослідження

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!