Цукор у крові може таємно саботувати роботу мозку, навіть якщо у вас немає діабету

Високий рівень цукру в крові може погіршити здоров'я мозку у людей без діабету, особливо у літніх людей та жінок, згідно з новим дослідженням.

Цукор у крові може таємно саботувати роботу мозку, навіть якщо у вас немає діабету - изображение

Дослідження, проведене компанією Baycrest, показало, що підвищений рівень цукру в крові може негативно впливати на здоров'я мозку навіть у людей, які не хворіють на діабет. Хоча взаємозв'язок між рівнем цукру в крові та здоров'ям мозку добре відомий у людей з діабетом, Baycrest вперше дослідив цей зв'язок у людей без цього захворювання.

«Наші результати показують, що навіть якщо у вас немає діагнозу діабету, рівень цукру в крові може бути досить високим, щоб негативно впливати на здоров'я мозку», — пояснює провідний автор дослідження, д.-р Джин Чен (Jean Chen). 

У дослідженні, результати якого нещодавно були опубліковані в журналі Neurobiology of Aging, взяли участь близько 150 здорових дорослих людей віком від 18 років і старше. У кожного учасника дослідники проаналізували рівень цукру в крові, активність мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) та варіабельність серцевого ритму за допомогою електрокардіограми (ЕКГ).

Основні результати дослідження:

⇒ Вищий рівень цукру в крові був пов'язаний зі зменшенням зв'язків у мозкових мережах. Ці мережі відіграють вирішальну роль у всіх аспектах пізнання, включаючи пам'ять, увагу та регуляцію емоцій.

⇒ Ефект був сильнішим у літніх людей, але він спостерігався в усіх вікових групах; у літніх людей рівень цукру в крові загалом був вищим, ніж у молодих.

⇒ Ефект також був сильнішим у жінок, ніж у чоловіків.

⇒ Існував зв'язок між вищим рівнем цукру в крові та нижчою варіабельністю серцевого ритму, тобто зміною частоти серцевих скорочень від удару до удару. Попередні дослідження вказують на те, що вища варіабельність серцевого ритму пов'язана з кращим здоров'ям мозку.

«Отримані дані підкреслюють важливість контролю рівня цукру в крові за допомогою здорового харчування та фізичних вправ не тільки для тіла, але й для мозку», — говорить доктор Чен. «Також важливо регулярно проходити обстеження та співпрацювати з лікарем, особливо якщо у вас діагностовано переддіабет».

У майбутньому дослідники планують продовжити вивчати, як покращити роботу мозку шляхом зміни варіабельності серцевого ритму, що є більш доступною мішенню для втручання, ніж рівень цукру в крові, особливо у людей, які не хворіють на цукровий діабет.


Джерело: SciTechDaily

Читайте також:

Глюкоза і мозок: чому хворобу Альцгеймера називають діабетом 3-го типу?

Коливання рівня цукру в крові впливають на когнітивні функції у людей з діабетом 1-го типу. Нове дослідження

10 вправ для тренування мозку та покращення пам'яті