Проколи пальців в минулому? Новий метод моніторингу рівня глюкози може зробити революцію у лікуванні діабету

Дослідники з Бінгемтонського університету пропонують використовувати піт для моніторингу рівня глюкози у людей з діабетом.

Проколи пальців в минулому? Новий метод моніторингу рівня глюкози може зробити революцію у лікуванні діабету - изображение

Мільйони людей з діабетом щодня перевіряють рівень глюкози (цукру) за допомогою пристроїв, які беруть і аналізують їхню кров. Але що, якби вони могли контролювати його за допомогою лише датчика поту?

Саме ця ідея лежить в основі нового дослідження команди вчених з Бінгемтонського університету (Binghamton University) штату Нью-Йорк, яке може зробити справжню революцію в лікуванні діабету, усунувши неприємні відчуття та клопоти. 

Нова біосенсорна система на паперовій основі використовує спори бактерій Bacillus subtilis, які проростають у відповідь на глюкозу в багатих на калій біологічних рідинах, таких як піт. Кількість виробленої енергії визначатиме рівень глюкози.

Дослідники нещодавно опублікували свої результати в журналі Microsystems & Nanoengineering. Дослідження підтримується двома грантами Національного наукового фонду (National Science Foundation).

Проколи пальців в минулому? Новий метод моніторингу рівня глюкози може зробити революцію у лікуванні діабету - 2 изображение

Сучасні системи моніторингу рівня глюкози покладаються на ферментативні реакції на краплі крові, але ці методи не є стійкими до зберігання, що ускладнює їх транспортування та зберігання. Самовідтворювальна природа бактерій також забезпечує довговічність.

«Проблема з використанням ферментів полягає в тому, що вони денатуруються і дезактивуються, — зазначають вчені. «Їх потрібно зберігати в холодильнику, але навіть там їхня активність з часом знижується. Наша система на основі спор витримує дуже суворі умови і активується лише тоді, коли створюються відповідні умови».

Наразі команда з Бінгемтона працює над удосконаленням процесу вимірювання.

«У кожної людини концентрація калію в поті різна, і ми знаємо, як ця концентрація впливає на рівень глюкози», — говорять дослідники. «Чутливість також нижча, ніж у звичайних ферментативних біосенсорів. Але завдяки цій роботі ми створили новий сенсорний механізм для виявлення глюкози. Такого ще ніхто не робив».

 

Джерела: Microsystems & Nanoengineering, newswise


Читайте також:

Норма цукру в крові: повна інформація про показник

Як знизити рівень цукру в крові? 5 натуральних способів

DiaTech: найбільш очікувані діабет-девайси 2024