Занадто мало сну і занадто багато стресу, перегляд телевізора, гормональний фон, настрій і навіть неправильно підібрана виделка — безліч факторів можуть викликати почуття голоду. Але те, що ви їсте також відіграє важливу роль у цьому.
Продовжуйте читати, щоб дізнатися, які продукти змушують вас постійно повертатися на кухню.
Голод — це не просто потреба в їжі для задоволення фізичних потреб. Існує багато різних психологічних, біологічних та екологічних факторів, які впливають на відчуття голоду.
Не останнє місце серед них займають ваші харчові звички: якщо ви звикли обідати щодня о 14-й годині, ви відчуватимете потребу їсти о 14-й годині, навіть якщо у вас немає біологічної потреби в їжі в цей час. Їжте постійно, і ваш організм поступово навчиться очікувати їжу — і жадати її — протягом усього дня, щодня...
Ваш вибір їжі відіграє велику роль у цьому.
Фундаментальна роль голоду полягає в тому, що він спонукає нас шукати і споживати їжу, щоб підтримувати кількість доступної енергії в крові на стабільному рівні.
Споживання продуктів з високим вмістом корисних жирів, білків і клітковини, які повільно перетравлюються, допомагає організму досягти і підтримувати збалансований стан протягом декількох годин між прийомами їжі. Інші ж продукти [вгадайте, які] викликають метаболічні зрушення, що змушує вас повертатися на кухню знову і знову. Здогадуєтеся, які це продукти? Високооброблені вуглеводи.
Ці продукти «збивають з пантелику» природні системи контролю голоду, які зазвичай працюють дуже добре, коли ви їсте їжу, яка повільно перетравлюється. На відміну від здорових продуктів, багатих на корисні жири, білок та клітковину, які спокійно проходять через травну систему, оброблені вуглеводи рухаються по кишечнику так, ніби це надувна водна гірка.
Реакція організму на перекуски, солодощі, солодкі напої та інші оброблені продукти, що швидко перетравлюються, призводить до викиду великої кількості інсуліну в кров, щоб нормалізувати рівень глюкози (цукру) в крові, який різко підвищився: подібно до фермера, інсулін «заганяє» цукор та інші калорії, отримані з їжею, у «сховище» — жирові клітини.
Це не лише сприяє збільшенню ваги, але й обманює ваше тіло, змушуючи його вірити, що вам потрібно більше енергії, щоб задовольнити потреби організму, що, в свою чергу, призводить до швидкого повернення почуття голоду. Якщо ви також дотримуєтеся низькокалорійної дієти з високим вмістом перероблених продуктів, все це посилюється.
Деякі дослідження показують, що більшість високооброблених продуктів, особливо цукор, можуть запускати «систему винагороди» нашого мозку подібно до сигарет чи наркотиків, що викликають залежність.
Для початку відмовтеся від високообробленої їжі на користь здорової, багатої на корисні жири, білок та клітковину.
До таких продуктів належать:
Дослідження показують, що медитація, швидка ходьба, фізичні вправи, а також тримання їжі подалі від очей також можуть допомогти вгамувати вашу безперервну тягу до їжі.
Читайте також:
8 причин посиленого апетиту у людей з діабетом та без
5 продуктів, які «приборкують» голод
Як перестати їсти багато цукру? 11 простих способів
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані