Хто виписує рецепт на інсулін? Де можна отримати препарат? Які категорії пацієнтів мають право отримати певний тип і форму препаратів інсуліну безкоштовно, а які — з доплатою 15%? Читайте далі.
Цю статтю перевірила Монашненко Ольга, лікарка-ендокринологиня, Клініка для дорослих ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», дійсна членкиня Української діабетологічної асоціації.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших статей — читайте ТУТ.
За статистикою в Україні близько 2 млн. осіб із діагностованим діабетом (до 2030 року ця цифра може сягнути 2,5 млн). З них 215 тис. — щодня потребують інсулінотерапії.
Для того, щоб отримати інсулін пацієнту потрібно:
1. Відвідати свого лікаря-ендокринолога, зазвичай у поліклініці за місцем проживання.
2. Мати індивідуальний план лікування, що внесений в електронну систему охорони здоров’я. План створює ендокринолог, у ньому зафіксовано вид та дозування інсуліну.
3. Отримати електронний рецепт у лікаря-ендокринолога або свого сімейного лікаря. Сімейний лікар не створює план лікування — він може тільки виписати рецепт відповідно до вже призначеного лікування. Сімейний лікар може виявити, що певної дози інсуліну недостатньо, та повторно направити пацієнта до ендокринолога для корегування дійсного плану лікування або створення нового. До кого звертатися за повторним рецептом — пацієнт може обрати самостійно.
4. Отримати інсуліни в будь-якій аптеці будь-якого населеного пункту без прив’язки до місця реєстрації пацієнта й місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт. Чи є певна аптека учасником програми реімбурсації, можна дізнатися на сайті НСЗУ.
Якщо пацієнт одночасно може бути віднесений до кількох категорій, його відносять до тієї категорії, що дає змогу отримати зручніший тип або форму випуску препарату.
Безкоштовно людський інсулін або аналог у будь-якій формі (флакон, картридж, шприц-ручка).
Безкоштовно людський інсулін або аналог у будь-якій формі.
Безкоштовно людський інсулін у будь-якій формі або аналог із доплатою 15%.
Безкоштовно людський інсулін у будь-якій формі; аналог — з доплатою 15%.
Безкоштовно людський інсулін у будь-якій формі або аналог з доплатою 15%.
Людський інсулін безкоштовно або аналог з доплатою 15%.
Аналог інсуліну в будь-якій формі безкоштовно.
Людський інсулін у флаконі безкоштовно, людський інсулін у картриджі або шприц-ручці з доплатою 15%, аналог у будь-якій формі безкоштовно.
Аналог інсуліну у будь-якій формі безкоштовно, людський інсулін у флаконі безкоштовно, людський інсулін у картриджі або шприц-ручці з доплатою 15%.
Людський інсулін у флаконі — безкоштовно, людський інсулін у картриджі або шприц-ручці — з доплатою 15%, аналог інсуліну в будь-якій формі — з доплатою 15%.
У разі виникнення запитань, проблем з отриманням електронного рецепта, пацієнт може звернутися на гарячу лінію НСЗУ. Щоб захистити свої права, пацієнт може звернутися на гарячу лінію МОЗ України або до пацієнтської організації, що діє на території проживання.
Детальніше на сайті НСЗУ
Читайте також:
АДА оновила стандарти лікування діабету 2023. Що змінилося?
Українці можуть взяти участь у дослідженні генетики діабету 1 типу
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані