Голки для інсулінових шприц-ручок бувають різної довжини — від 4 мм до 12,7 мм. Медична система надає перевагу використанню коротших голок, але зрештою, ви повинні визначити, який розмір голки ідеально підходить саме вам.
Цю статтю перевірила Монашненко Ольга, лікарка-ендокринологиня, Клініка для дорослих ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», дійсна членкиня Української діабетологічної асоціації.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших статей — читайте ТУТ.
Найбезпечнішою голкою вважається голка довжиною 4 мм. Ін'єкція робиться перпендикулярно — достатньо для проходження шкірного шару і потрапляння в підшкірно-жирову клітковину (ПЖК) з незначним ризиком внутрішньом'язової ін'єкції.
Якщо голки 4 мм недоступні, необхідно використовувати якомога коротші (5 мм).
Діти молодше 6 років і дуже худі дорослі (ІМТ <19) повинні робити ін'єкцію голками 4 мм у шкірну складку під кутом 90°. Решті робити шкірну складку не потрібно.
Діти, які використовують голки 5 мм, завжди повинні робити ін'єкції у шкірну складку.
Використовуючи голки 5 мм і 6 мм, необхідно формувати шкірну складку складку худим дорослим і при ін'єкціях у кінцівки.
Ін'єкції в плече мають бути зроблені тільки в шкірну складку, що потребує допомоги третьої особи.
Ін'єкції голками ≥ 8 мм мають бути зроблені в шкірну складку та/або під кутом 45°, щоб уникнути внутрішньом'язового уколу.
ВАЖЛИВО: Стерильні одноразові голки для шприц-ручок створені для одноразового використання. При повторному застосуванні одноразових голок ін'єкції можуть бути болючішими, призводити до розвитку ліподистрофії та погіршення глікемічного контролю (блок просвіту голки, потрапляння повітря в картридж, витікання інсуліну).
Читайте також:
Як прибрати бульбашки повітря з інсуліну?
ЯК ПОЗБУТИСЯ «ШИШОК» ПІСЛЯ ІН'ЄКЦІЙ?
5 порад для безболісних ін'єкцій інсуліну
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані