Вчені Единбурзького університету (University of Edinburgh) виявили, що аналіз змін ДНК у зразку крові може допомогти спрогнозувати ризик розвитку діабету 2 типу протягом десятиліття.
Діабет 2 типу виникає, коли підшлункова залоза людини не може виробляти достатню кількість інсуліну або інсулін не функціонує належним чином. Це може призвести до високого рівня цукру в крові і, зрештую, до виникнення серйозних ускладнень, зокрема захворювань серця, інфаркту/інсульту, пошкодження нервів, проблем зі стопами тощо.
Враховуючи ризики виникнення таких захворювань, відтермінування початку діабету є дуже важливим.
Дослідження, нещодавно опубліковане в журналі Nature Aging, може допомогти заздалегідь спрогнозувати ризик розвитку діабету 2 типу, щоби вчасно вжити необхідних профілактичних заходів та відтермінувати появу важких ускладнень ЦД.
Сучасні інструменти прогнозування ризику розвитку діабету 2 типу складаються з інформації, що включає:
Дослідники виявили, що вимірювання певних змін ДНК у зразку крові, разом з іншими факторами ризику, дає більш точне передбачення ймовірності розвитку захворювання за роки до появи симптомів.
Зміни ДНК, які також називають метилюванням ДНК, відображають хімічний процес в організмі, під час якого до ДНК додається невелика молекула, що називається метильною групою. Додавання або видалення метильних груп може впливати на те, як молекули діють в організмі, а патерни метилування можуть допомогти відстежувати процеси старіння і розвиток захворювань.
«Подібні підходи можуть бути застосовані й для інших поширених захворювань, щоб створити широкі предиктори здоров'я на основі одного зразка крові або слини», —
сказав головний дослідник Единбурзького університету Ріккардо Маріоні (Riccardo Marioni).
***Джерело: labpulse.com
Читайте також:
Новий метод лікування діабету 1 типу отримав дозвіл FDA на початок клінічних випробувань
Дослідники виявили молекулу, що імітує інсулін
FDA схвалило препарат для затримки розвитку цукрового діабету 1 типу
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані