Зміна способу життя може стати важливим кроком на шляху до профілактики діабету. І починати ніколи не пізно! Зверніть увагу на ці поради.
Зміна способу життя може допомогти запобігти виникненню цукрового діабету 2-го типу (ЦД2), найпоширенішої форми захворювання. Профілактика особливо важлива, якщо у вас є підвищений ризик розвитку ЦД2 через надмірну вагу або ожиріння, високий рівень холестерину або сімейний анамнез діабету.
Якщо у вас діагностовано переддіабет — стан, за якого рівень глюкози (цукру) в крові вищий за здорові показники, але недостатньо високий, щоб встановити діагноз цукрового діабету — зміни способу життя можуть запобігти або відстрочити початок захворювання.
Зміна способу життя вже зараз може допомогти вам уникнути серйозних ускладнень діабету в майбутньому, таких як ураження нервів, нирок і серця. Починати ніколи не пізно!
Схуднення знижує ризик розвитку діабету 2-го типу. В одному великому дослідженні учасники знизили ризик розвитку ЦД2 майже на 60% після того, як втратили приблизно 7% маси тіла завдяки змінам у фізичних вправах і раціоні харчування.
Американська діабетична асоціація (ADA) рекомендує людям з переддіабетом втратити щонайменше 7-10% маси тіла, щоб запобігти прогресуванню захворювання. Більша втрата ваги призведе до ще більших переваг.
Встановіть мету схуднення, виходячи з вашої поточної маси тіла. Поговоріть з лікарем про розумні короткострокові цілі та очікування, наприклад, втрата 1-2 кілограмів на тиждень.
Регулярна фізична активність має багато переваг. Вправи можуть допомогти вам схуднути, знизити рівень цукру в крові, підвищити чутливість до інсуліну, що допомагає утримувати рівень цукру в крові в межах норми.
Цілі більшості дорослих, які сприяють схудненню і підтримці здорової ваги, включають в себе:
Харчові волокна (або клітковина), також відомі як грубі або об'ємні, це частина рослинної їжі, яку ваш організм не може перетравити або засвоїти.
Продукти, багаті на клітковину, сприяють зниженню ваги та зменшують ризик розвитку діабету 2-го типу. Їжте різноманітні здорові, багаті на клітковину продукти, такі як:
Уникайте продуктів, які є «поганими вуглеводами» — з високим вмістом цукру і низьким вмістом клітковини та поживних речовин: білий хліб і випічка, макарони з білого борошна, фруктові соки та оброблені продукти з цукром або кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози.
Жирна їжа калорійна, і її слід їсти в помірних кількостях. Щоб допомогти схуднути і контролювати вагу, ваш раціон повинен включати різноманітні продукти з ненасиченими жирами, або так званими «хорошими жирами».
Ненасичені жири — як мононенасичені, так і поліненасичені — сприяють зниженню рівня холестерину в крові та зміцненню здоров'я серця і судин. Джерела хороших жирів включають:
Насичені жири, «погані жири», містяться в молочних продуктах і м'ясі. Вони повинні становити невелику частину вашого раціону. Ви можете обмежити споживання насичених жирів, вживаючи нежирні молочні продукти та нежирне м'ясо (курятина, індичка тощо).
Багато модних дієт, таких якпалео- або кето-дієти, можуть допомогти вам схуднути. Однак існує мало досліджень щодо довгострокових переваг цих моделей харчування або їхньої користі для профілактики діабету.
Одна з простих стратегій, яка допоможе вам робити правильний вибір продуктів харчування і їсти відповідні за розміром порції — метод «здорової тарілки».
Подумки розділіть тарілку діаметром приблизно 20-24 см на дві частини, одну з яких — ще на дві частини. Таким чином у вас виявиться три частини. Найбільшу половину тарілки (50%) необхідно заповнити овочами та зеленню. Одну четвертинку (25%) — білком. Ще одну — складними, тобто, корисними вуглеводами (25%).
Тарілку ви можете заповнювати улюбленими продуктами, і подібний раціон виходить дуже різноманітни!
Американська діабетична асоціація рекомендує регулярний скринінг за допомогою діагностичних тестів на діабет 2-го типу всім дорослим віком 45 років і старше, а також наступним групам:
*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.
Читайте також:
Діабет 2 типу: 9 порад з харчування для тих, хто в зоні ризику
9 ранніх ознак цукрового діабету 2 типу
Норма цукру в крові: повна інформація про показник
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані