Нове дослідження виявило, що вживання двох (або більше) порцій червоного м'яса на тиждень може підвищити ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу, але заміна хоча б однієї порції рослинним білком може допомогти знизити цей ризик.
Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.
Дослідження, проведене вченими з Гарвардської школи громадського здоров'я ім. Т.Х. Чана (Harvard T.H. Chan School of Public Health) і опубліковане в Американському журналі клінічного харчування (American Journal of Clinical Nutrition), показало, що люди, які їдять дві (або більше) порції червоного м'яса на тиждень, можуть мати підвищений ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу (ЦД 2) порівняно з тими, хто їсть меншу кількість порцій.
Дослідники проаналізували дані про стан здоров'я майже 217 000 учасників (чоловіків і жінок). Їхній раціон оцінювали за допомогою опитувальників частоти харчування кожні два-чотири роки, протягом 36 років. За цей час у понад 22 000 учасників розвинувся діабет 2-го типу.
Учасники, які їли більше червоного м'яса протягом цього часу, мали на 62% вищий ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу (ЦД2) порівняно з тими, хто їв його менше. Ризик зростав зі збільшенням споживання червоного м'яса: кожна додаткова щоденна порція переробленого та необробленого червоного м'яса була пов'язана з підвищенням ризику розвитку ЦД 2 на 46% і 24% відповідно.
Проаналізувавши альтернативні джерела білка, дослідники виявили, що горіхи та бобові пов'язані з найбільш суттєвим зниженням ризику діабету 2-го типу.
«Джерела ненасичених жирних кислот і антиоксидантів позитивно впливають на контроль глікемії, реакцію на інсулін і запалення», — пояснюють вони.
Автори дослідження стверджують, що заміна хоча б однієї щоденної порції переробленого або необробленого червоного м'яса на альтернативне джерело білку (горіхи, бобові, тофу тощо) може допомогти знизити ризик розвитку ЦД 2 на 30% і 41% відповідно.
Заміна червоного м'яса порцією молочних продуктів також пов'язана зі зниженням ризику.
Кілька біологічних механізмів можуть сприяти підвищеному ризику розвитку діабету 2-го типу у людей, які споживають червоне м'ясо. Високий рівень насичених жирів або відносно низький рівень поліненасичених жирів, гемового заліза або високий вміст нітратів у переробленому червоному м'ясі може відігравати певну роль.
Зв'язок між споживанням червоного м'яса, особливо в переробленому вигляді, і виникненням діабету вже був виявлений в інших дослідженнях, зокрема у дослідженні, проведеному кілька років тому в тих самих когортах.
«Наше дослідження підтверджує сучасні дієтичні рекомендації щодо обмеження споживання червоного м'яса та підкреслює важливість різних альтернативних джерел білка для профілактики діабету 2-го типу», — зазначають дослідники.
Джерела: Medscape, The American Journal of Clinical Nutrition, hsph.harvard.edu
Читайте також:
М’ясо при діабеті: здорові варіанти та способи приготування
Поживна цінність та глікемічний індек продуктів: м'ясо та птиця
Ці 3 харчові звички можуть збільшити ризик розвитку діабету 2-го типу. Що показало дослідження
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані