Як сезонні зміни погоди впливають на ваше здоров'я, та як не захворіти із настанням холодів — читайте у статті.
Щороку із настанням осінньо-зимового періоду одне й те саме: поривистий вітер, падіння температури, і раптом вас починає мучити чхання та кашель. Спочатку приходить прохолодна погода, а потім і застуда.
Як сезонні зміни погоди з теплої на холодну можуть призвести до захворювання, чому це відбувається, та що ви можете зробити, аби запобігти цьому.
По-перше, важливо розуміти — зміна температури за вікном не спричиняє захворювання, але може призвести до того, що ви захворієте. Тобто, певні умови, пов'язані зі зниженням температури, роблять вас більш вразливими.
Існує три основні фактори, які сприяють зростанню рівня захворюваності під час погодних змін:
Зима означає більш холодне і сухе повітря, яке висушує слизові оболонки, що може сприяти швидшому проникненню вірусів у ваш організм.
Коли повітря стає холоднішим, це послаблює вашу імунну систему, роблячи вас більш сприйнятливими до інфекцій.
Окрім впливу холодного повітря, є ще й вплив інших хворих людей. Взимку, коли холодніше, ми довше перебуваємо в приміщенні серед більшої кількості людей, і це дає вірусам широке поле для розмноження.
Зима також є піковим сезоном для певних вірусів, зокрема грипу, які зазвичай не виживають у теплі місяці.
Хоча ви ніколи не зможете повністю запобігти хворобі, ви можете багато чого зробити, щоб захистити себе і зменшити ймовірність захворювання.
Однією зі звичок, яка вкоренилася під час пандемії COVID-19 і може бути корисною у майбутньому є носіння масок. Хоча в деяких країнах цей спосіб профілактики сезонних хвороб, як-от застуда чи грип, є звичайною практикою. Носіть маску в приміщені, особливо коли ви перебуваєте у групі людей, чий стан або статус вакцинації невідомий.
Ще одна корисна порада — не мерзнути, особливо під час активного відпочинку на свіжому повітрі. Ми втрачаємо багато тепла через голову, пальці рук і ніг, вуха, ніс і рот, тому саме ці місця потрібно тримати прикритими, щоб зберегти тепло і захистити імунну систему організму.
Ви можете не усвідомлювати, що повітря стало сухішим і не відчувати спраги. Але підтримка належного рівня гідратації так само важлива для вашого здоров'я в холодну погоду, як і в теплу.
Свіжі фрукти, овочі та середземноморська дієта можуть значно покращити ваше самопочуття та здоров'я. Щодо ідеї про те, що вживання вітаміну С може допомогти зберегти здоров'я, наукові дані не підтверджують це твердження, але він не завдасть вам ніякої шкоди.
Ці кроки можуть допомогти захистити вас і вашу родину від хвороби та застрягання у вічному колі передачі вірусу застуди чи грипу на кілька тижнів поспіль. Хоча це і не допоможе позбутися холодів, принаймні, ви будете здоровішими, поки чекатимете на весняне потепління.
*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.
Джерело: ClevelandClinic
Читайте також:
8 натуральних способів покращити імунітет
Будьте напоготові: як навколишнє середовище може впливати на рівень глюкози
Діабет: як котролювати цукри під час інших хвороб?
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані