Використання безперервного моніторингу рівня глюкози в крові (CGM) допомагає значно покращити контроль діабету та полегшити життя свого власника. Адже ваш цукор перед очима 24/7, і ви завжди попереджені про наближення гіпо- чи гіперглікемії.
Ось 11 найпопулярніших запитань і відповідей щодо використання системи CGM. Всім «новачкам» обов'язково до прочитання.
Цю статтю перевірила Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших матеріалів — читайте ТУТ.
Про популярні моделі CGM ми писали ТУТ
Датчик фіксується на задній поверхні плеча або на животі за допомогою аплікатора/ сертера. Після фіксації датчика під шкіру вводиться невелика стерильна «волосинка» завдовжки приблизно 5 мм, яка фіксується з її основою на шкірі пластирем.
На глибину не більше 5 мм. Результати досліджень доводять, що больові відчуття під час цієї маніпуляції не більші за ті, що відчуваються при заборі крові з пальця.
Від 7 до 14 днів, залежно від моделі моніторинга:
Скільки завгодно.
Датчик не слід опускати у воду на глибину понад 1 м, тримати у воді понад 30 хвилин. Під час занять спортом бажаною є додаткова фіксація сенсора пластиром або пов’язкою.
Під час перельоту дотримуйтесь наступних рекомендацій:
Перед відправленням перевірте правила авіакомпанії, оскільки вона може змінити правила та приписи без попередження.
Для перевірки працездатності системи просто увімкніть сканер/телефон і проскануйте датчик для вимірювання рівня глюкози. Якщо з будь-якої причини датчик не працює, на сканері з’явиться повідомлення про помилку. За таких обставин датчик потрібно замінити. Якщо у вас з’явилися симптоми, які не відповідають даним системи, або ви підозрюєте, що показання неточні, перевірте рівень глюкози за допомогою глюкометра та проконсультуйтеся з лікарем. Додаткові відомості Див. в інструкції з використання.
Збережені показання глюкози не буде втрачено, але для роботи блютуза потрібно, щоб смартфон був заряджений не менш ніж на 20%.
Датчик вимірює показання глюкози в міжклітинній (інтерстиціальній) рідині, а глюкометр — у крові. Значення глюкози в крові та міжклітинній рідині частіше однакові, коли перебувають у стабільному стані. Швидко мінливі рівні глюкози (наприклад, після їжі або фізичного навантаження) можуть спричинити затримку між значенням глюкози в міжклітинній рідині та крові, яка може становити в середньому 5-10 хвилин. Якщо рівень глюкози крові швидко росте, то по даним CGM він може бути нижчим і буде йти з затримкою. Якщо ж падає — може бути вищим від дійсного значення.
Так, можна виміряти рівень глюкози через одяг — просто проведіть над датчиком сканером/смартфоном.
Ви і ваш лікар можете завантажити і використовувати програмне забезпечення / застосунок для перегляду даних CGM.
Замовити безперервний моніторинг глюкози, а також аксесуари для додаткової фіксації та зняття сенсора можна в магазині діабет-товарів та корисного харчування SaharOK Shop.
Читайте також:
7 правил для точної роботи сенсора
FreeStyle Libre 3: Що потрібно знати про сенсор нового покоління
Ліки, яких слід уникати під час носіння безперервного моніторинга глюкози
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані