Хліб на заквасці може бути чудовою, більш корисною альтернативою звичайному хлібу. Нещодавнє дослідження показало, що вживання хліба на заквасці краще відображається на рівні глюкози (цукру) в крові, аніж вживання звичайного хліба, і дає більш тривале відчуття насичення.
Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.
Дослідження 2022 року, проведене в Бразилії, вивчало вплив хліба на заквасці порівняно зі звичайним хлібом на рівень глікемії у дорослих людей без цукрового діабету.
Споживання хліба на заквасці та зміни в глікемічному контролі та насиченні: систематичний огляд
Учасники дослідження, які вживали хліб на заквасці мали:
⇒ нижчий рівень цукру в крові (на ∼11% менше, ніж при вживанні звичайного хліба)
⇒ відсутність різниці в рівні інсуліну
⇒ нижчий рівень гормонів голоду
⇒ довше відчуття ситості
порівняно із тими, хто вживав звичайний хліб.
Хліб на заквасці виготовляється за допомогою традиційного процесу бродіння з використанням натуральної закваски (зазвичай води та борошна). Це дозволяє «диким дріжджам» та корисним бактеріям, які природним чином присутні в борошні, рости. Під час процесу бродіння бактерії виробляють кислоти, подібні до тих, що містяться в оцті.
Завдяки кислотам, що виробляються під час бродіння, у хлібі на заквасці сповільнюється розщеплення крохмалю до глюкози. Вона [закваска] діє подібно до оцту, сповільнюючи травлення.
Не всі промислові закваски виготовляються традиційним способом. Купівля хліба на заквасці в ремісничих крамницях збільшує шанси на те, що це буде «справжній» хліб на заквасці.
⇒ Знижений рівень глюкози в крові спостерігався переважно при вживанні хліба на заквасці, виготовленого з цільнозернового борошна.
⇒ Хліб на заквасці містить глютен, тому будьте обережні, якщо у вас целіакія або чутливість до глютену.
Ви можете приготувати свіжий хліб на заквасці в домашніх умовах з трьох простих інгредієнтів: води, борошна та солі.
Вживання хліба на заквасці сприяє меншому підвищенню постпрандіального (після їжі) рівня глюкози в крові, особливо якщо він виготовлений з цільної пшениці, а також надає більш тривале відчуття насичення порівняно зі звичайним хлібом. Пам'ятайте, що вживання хліба на заквасці все одно спричинить підвищення рівня цукру в крові (хліб майже повністю складається з крохмалю), тому додайте до нього білок, жир і клітковину, щоб «згладити» постпрандіальний пік.
Читайте також:
Як обрати хліб при діабеті? 7 корисних порад
Поживна цінність та глікемічний індекс продуктів: крупи та хлібобулочні вироби
5 правил здорового діа-бутерброда
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані