Вчені з Х'юстонського університету (University of Houston) виявили, що певний м'яз у нашій нозі є особливо важливим для зниження сплеску глюкози в крові після їжі, і він може працювати навіть коли ми сидимо.
Цей м'яз називається камбалоподібний м'яз (лат. musculus soleus) — частина триголового м'яза гомілки, широкий плоский товстий м'яз гомілки, що залягає всередині від литкового м'яза (лат. musculus gastrocnemius).
⇒ Musculus soleus складається з м'язових волокон, що повільно скорочуються. Він призначений для того, щоб використовуватися знову і знову для стабілізації тіла під час стояння, ходьби тощо.
⇒ На відміну від інших м'язів (наприклад, біцепса), камбалоподібний м'яз не втомлюється. Він дуже добре поглинає глюкозу з крові для використання в якості енергії. Після активації він споживає глюкозу годинами.
⇒ Незважаючи на те, що він становить лише 1% від м'язової маси нашого тіла, активація цього м'яза позитивно позначається на рівні глікемії.
Дослідження, опубліковане в The National Center for Biotechnology Information у 2022 показало, що вправи, які активують камбалоподібний м'яз (як-от, вправа «під'оми на пальцях ніг» — як на фото) допомагали знизити:
- рівень глюкози в крові учасників;
- рівень інсуліну в учасників;
більше, ніж при тренуванні інших м'язів (наприклад, біцепсів).
Учасників попросили виконувати ці специфічні рухи в лабораторних умовах протягом приблизно 4-х годин (з перервами). Рівень глюкози знизився на 50%. 4 години... це, звичайно, дуже багато! Однак і менша тривалість виконання вправ може бути корисною, оскільки ефект був досить сильним і довготривалим.
Це хороший прийом, який може допомогти знизити стрибок рівня глюкози в крові після їжі, якщо, наприклад, ви працюєте в офісі (і не можете встати з-за столу) — робіть цю вправу протягом 10 хвилин або більше, не залишаючи свого робочого місця.
ВАЖЛИВО: виконання цієї вправи не відміняє застосування інсуліну або інших цукрознижувальних засобів (за призначенням лікаря), якщо у вас цукровий діабет.
***Написано за матеріалами французської письменниці і біохіміка Джессі Інчауспе (Jessie Inchauspe), авторки книги «Glucose Goddess Method».
Читайте також:
7 видів фізичної активності для кращого контролю діабету
Майстер спорту з діабетом: «Я думав, що завжди буду на лаві запасних...»
Рівень цукру в крові: 10 способів залишатися в цільовому діапазоні
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані