Навіть якщо у вас цукровий діабет 1-го типу і ваша підшлункова залоза не здатна виробляти інсулін, це зовсім не означає, що вона марна чи непотрібна.
Ось 8 речей, які робить ваша підшлункова, окрім вироблення інсуліну.
При діабеті 1-го типу імунна система організму помилково атакує і руйнує бета-клітини підшлункової залози. В результаті вони (бета-клітини) перестають виробляти (або виробляють у дуже незначній кількості) гормон інсулін, який допомагає регулювати і контролювати рівень цукру в крові. Це призводить до гіперглікемії (високого рівня цукру в крові).
Але зазвичай інші функції підшлункової залози продовжують працювати. Ваша підшлункова залоза не мертва і не марна, вона просто частково пошкоджена.
Ось 8 речей, які робить ваша підшлункова залоза, і про які ви, ймовірно, не знали.
Підшлункова залоза також виробляє глюкагон, гормон, який працює на противагу інсуліну, сприяючи вивільненню накопиченої глюкози з печінки для підвищення рівня цукру в крові.
Підшлункова залоза виробляє і виділяє травні ферменти, включаючи амілазу, ліпазу і протеази, які допомагають розщеплювати вуглеводи, жири і білки під час травлення.
Підшлункова залоза виробляє іони бікарбонату, які нейтралізують кислий хімус (частково перетравлену їжу), що надходить зі шлунка, створюючи оптимальне рН середовище для ферментів у тонкому кишечнику.
Травні ферменти, що виробляються підшлунковою залозою, допомагають розщеплювати і перетравлювати їжу, що сприяє кращому засвоєнню поживних речовин у тонкому кишечнику.
Підшлункова залоза виділяє панкреатичний сік — рідину, яка містить травні ферменти, воду та електроліти, що допомагає в процесі травлення.
Підшлункова залоза виробляє панкреатичний поліпептид, гормон, який бере участь у контролі апетиту і регулює травлення.
Підшлункова залоза виділяє рідину, яка вистилає протоку підшлункової залози, захищаючи її від ферментів, які вона виробляє.
Гормони та ферменти, що виробляються підшлунковою залозою, відіграють вирішальну роль у різних метаболічних процесах, включаючи метаболізм глюкози, ліпідний обмін та білковий обмін.
Читайте також:
Гіперглікемія: 10 тривожних симптомів, що попереджають про високий рівень цукру в крові
Новий пероральний інсулін на основі нанотехнологій може замінити ін'єкції для лікування діабету
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані