Американська діабетична асоціація (ADA) оприлюднила нові рекомендації щодо лікування пацієнтів з цукровим діабетом.
Акцент на втраті ваги, сні та використанні безперервного моніторингу глюкози (CGM).
Цього тижня Американська діабетична асоціація (ADA) опублікувала рекомендації, в яких викладено нові стандарти лікування цукрового діабету.
Цьогорічні зміни включають більш суворі рекомендації щодо ліків, нових технологій, контролю ваги та способу життя пацієнтів з ЦД.
У цьогорічних рекомендаціях значна увага приділяється важливості контролю ваги та підкреслюється, що зниження ваги може призвести до ремісії діабету (мова про діабет 2 типу) та довгострокового поліпшення стану серцево-судинної системи.
Ожиріння є фактором ризику розвитку діабету, зокрема 2 типу, і може сприяти виникненню таких ускладнень, як високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину та високий рівень глюкози.
Нещодавні досягнення в області ліків від діабету (ліки від ожиріння) дозволяють людям з діабетом досягти більшої втрати ваги, і, в свою чергу, кращого контролю діабету, ніж будь-коли раніше.
У нових настановах основна увага приділяється використанню нових технологій, які здатні допомогти покращити лікування діабету — таких як телемедицина і цифрова медицина.
Крім того, були включені нові докази на користь використання безперервного моніторінгу глюкози (CGM) з метою покращення доступу до використання CGM.
У рекомендаціях пропонується, щоб пацієнти з діабетом проходили скринінг здоров'я сну і були направлені до фахівця, якщо вони відчувають регулярні проблеми зі сном.
«Сон часто недооцінюється як фактор, що сприяє підвищенню рівня цукру в крові та збільшенню ваги. Неліковані порушення сну, такі як апное уві сні, можуть сприяти підвищенню артеріального тиску та підвищенню рівня цукру в крові».
Здорова дієта, регулярна фізична активність, належна гігієна сну, психологічне благополуччя, відмова від тютюнопаління мають важливе значення для лікування діабету, згідно з рекомендаціями.
Джерело: diabetesjournals.org
Читайте також:
Головні діабет-відкриття та розробки 2022
Інструкція із заміни препаратів інсуліну у надзвичайних ситуаціях: РЕКОМЕНДАЦІЇ ADA
Підбір базальної та болюсної дози інсуліну
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані