Традиційно листопад — місяць обізнаності про цукровий діабет. Разом з експерткою «Мій цукровий», Діною Криловою, розвінчуємо 5 головних міфів, пов'язаних із цим захворюванням та поширюємо діабет-знання!
Автор статті — Діна Крилова, дорослий та дитячий ендокринолог, сімейний лікар.
Instagram: @doc_dinakrylova
Факт: Часто людина й не здогадується про те, що має цукровий діабет. За статистикою, кожен четвертий пацієнт не знає про свій стан до того, як лікар не встановить діагноз.
Зверніть увагу на наступні симптоми:
- Сильна спрага;
- Часте і рясне сечовипускання;
- Невмотивована втрата ваги або, навпаки, набір ваги (при ЦД2);
- Постійна втома, дратівливість.
Факт: Сам по собі цукор не викликає діабет, проте є фактором ризику ожиріння, яке своєю чергою збільшує ризики цукрового діабету 2-го типу. Крім того, неконтрольоване вживаня цукру під час захворювання може призвести до розвитку численних ускладнень.
Факт: Якщо цукровий діабет 2-го типу не компенсується таблетованими препаратами, ваш лікар може призначити інсулінотерапію, щоб врятувати життя та уникнути розвитку важких ускладнень ЦД.
Факт: Дотримуючись принципів збалансованого харчування (згідно Здорової тарілки ВООЗ), ви можете харчуватися так само, як і людина без цукрового діабету. Звичайно, варто обмежити споживання цукру, випічки, фаст-фуду. Це корисно для всіх, а не лише для тих, хто живе з діабетом.
Факт: Дійсно, більшість випадків цукрового діабету, зокрема 2-го типу, виявляють у людей з надлишковою вагою або ожирінням. При цьому, у людей з нормальною, або навіть низькою, масою тіла також може розвинутися це захворювання. Люди з цукровим діабетом 1-го типу, як правило, мають нормальну вагу.
Читайте також:
Правда чи брехня? 13 популярних міфів про діабет 2 типу
Діабет і вагітність: 9 міфів, про які варто знати майбутнім мамам
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані