Постійна слабкість, сонливість... не вистачає сил на роботу, захоплення, спорт. Знайомо? Разом з експертом «Мій цукровий» розбираємо найпоширеніші причини такого стану.
Авторка цієї статті — Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles.
Instagram: @doctor_kryvoviaz
Пізнє засинання, прокидання багато разів серед ночі, неможливість заснути — з цим всім стикнулись на фоні тривожності під час війни. Тому, чітко розібратись з причинами порушення сну і усунути їх. За необхідності консультація психотерапевта, невролога. Потрібно лягати не пізніше 23 годин і спати не менше 6 годин на день, бо хронічний недосип веде до виснаження.
Наприклад, у вас була тільки кава на сніданок і маленький перекус — цього недостатньо для нормальної фізичної активності. Або не снідали, не обідали і пішли в зал і відчули прояви гіпоглікемії — падіння цукру крові.
Якщо є дефіцит заліза, вітаміну D, В12, то організм не може працювати ефективно, фізичні навантаження даються організму важко. Тому, спочатку усунути дефіцити, а потім у спортзал.
Часто за втомою зранку, щоденною розбитістю ховається порушення роботи щитоподібної залози (ЩЗ), а саме гіпотиреоз. Гормони ЩЗ відповідають за усі обмінні процеси. Тому, коли ЩЗ перестає працювати ефективно, виникає слабкість.
Кожна клітина в організмі потребує енергії. Якщо рівень глюкози крові підвищений, то ця енергія не утворюється у необхідній мірі. Тому і виникає виражена слабкість, неможливість виконувати фізичні навантаження.
Дуже рідке захворювання. Швидка стомлюваність, слабкість, втрата апетиту, м'язова слабкість, дуже низький артеріальний тиск, запаморочення — все це разом може свідчити про зниження функції надниркових залоз.
що проявляється підвищеним рівнем показників печінки... та інше.
⠀
Всі перераховані вище симптоми можна і потрібно корегувати. Будьте здорові!
Читайте також:
9 ознак того, що ваш рівень цукру в крові вийшов з-під контролю
Відчуття постійної втоми при діабеті. Чому воно виникає і як з ним боротися?
7 простих правил, щоб тримати діабет 2-го типу «на відстані». Або, як попередити небезпечну хворобу
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані