Ви знали, що у людей без діабету також буває падіння рівня цукру в крові?
Що таке реактивна гіпоглікемія, чому вона виникає та щось із цим робити? Читайте далі.
Це низький рівень глюкози (цукру) в крові через 2-5 годин після прийому їжі.
Зазвичай низьким рівнем цукру в крові ввважається значення нижче 3,9 ммоль/л (70 мг/дл). Однак ми можемо відчувати симптоми гіпоглікемії, навіть якщо рівень глюкози в крові не падає настільки низько.
Ці симптоми зазвичай з'являються приблизно через 5 годин після їжі або вночі/при пробудженні.
Найпоширенішою причиною є надлишок інсуліну в організмі (інсулінорезистентність). Високий рівень інсуліну призводить до надмірного виведення глюкози з кровотоку, що спричиняє різке падіння рівня цукру в крові.
Традиційне лікування реактивної гіпоглікемії полягає в тому, щоб продовжувати вживати цукор і вуглеводи кожні кілька годин, щоб підняти рівень глюкози після кожної такої втрати. Але ось у чому проблема: це призводить до ще більших стрибків і падінь рівня глюкози в крові, а також підвищує резистентність до інсуліну. Натомість, щоб змінити цей стан, вам слід відмовитися від цукру та вуглеводів і дотримуватися цих простих порад (Див. далі).
Для подолання реактивної гіпоглікемії необхідно знизити рівень інсуліну. А для цього потрібно уникати різких стрибків рівня цукру в крові, які змушують організм виробляти більше інсуліну. Менше стрибків = менше гіпоглікемії.
***Написано за матеріалами французської письменниці і біохіміка Джессі Інчауспе (Jessie Inchauspe), авторки книги «Glucose Goddess Method».
Читайте також:
5 фактів про інсулінорезистентність, які варто знати кожному
5 несподіваних симптомів стрибків рівня глюкози в крові, про які ви, ймовірно, не знали
Навіщо турбуватися про рівень цукру в крові, якщо у вас немає діабету: лайфхаки з їжею
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані