Коли ми хворіємо, наша потреба в інсуліні може змінитися. Наприклад, під час хвороби, яка протікає з високою температурою, збільшується викид контрінсулярних гормонів (тих, що піднімають рівень цукру в крові). Відповідно в цей період потреба в інсуліні буде вищою, ніж зазвичай, і може зберігатися кілька днів і навіть тиждень після одужання. Тому важливо знати, як різні захворювання можуть вплинути на рівень глюкози в крові, та як контролювати діабет під час інших хвороб.
Цю статтю перевірила Монашненко Ольга, лікарка-ендокринологиня, Клініка для дорослих ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», дійсна членкиня Української діабетологічної асоціації.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших статей — читайте ТУТ.
Як різні хвороби впливають на рівень глюкози в крові?
Простудні захворювання, що не супроводжуються підвищенням температури, зазвичай не впливають на рівень глюкози в крові та потребу в інсуліні. Але існує ймовірність зниження чутливості до інсуліну.
Хвороби, які здатні спричинити порушення процесів засвоєння поживних речовин, підвищують небезпеку гіпоглікемії та, як правило, супроводжуються нудотою, блювотою й діареєю (наприклад, гастроентерит).
Хвороби з високою температурою та запальними процесами провокують суттєве підвищення рівня глюкози крові. До таких станів належать грип, пневмонія, отит, інфекція сечовивідних шляхів тощо. У цей період потреба в інсуліні може зрости.
Підвищена потреба в інсуліні під час захворювання зазвичай зберігається протягом кількох днів, проте така тенденція може утримуватись і до тижня після одужання.
Деякі медикаментозні препарати можуть вплинути на рівень глікемії — уважно ознайомтесь з медичною інструкцією до ліків.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!
#SaharOKSchool#WDD2022
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані