Помилки при прийомі вітамінів можуть звести нанівець всі зусилля. А іноді й нашкодити. Ось найпоширеніші з них.
Автор статті — Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles, з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
Instagram: @doctor_kryvoviaz
Немає різниці, в якому кліматі ви доїжджаєте на машині до офісу, а потім повертаєтеся у квартиру з кондиціонером. УФ-захист теж не сприяє синтезу вітаміну Д. Тому перевіряйте його рівень лабораторно і від того, яке значення, вирішуйте з лікарем щодо необхідної дози.
Наприклад, може бути виражений залізодефіцит і потрібен не комплекс, а лікувальні дози препаратів заліза. Завжди переглядайте дози. Адже є комплекси, де дози вкрай малі і толку не буде. А є такі, де дози завищені від потреб утричі.
Наприклад, у магнію є хелатні форми, з гарною біодоступністю і засвоюваністю — цитрат і гліцинат магнію. Так, вони коштують дорожче оксиду. Але оксид не засвоюється як потрібно, біодоступність його низька.
Кавою, чаєм, молоком тощо — запивати вітаміни не варто! Це уповільнює їхнє засвоєння. Тому, запивати вітаміни виключно водою.
Наприклад, дуже рясні менструації або геморой, який кровить, або ясна, які кровоточать, явно вказують на проблему, яку потрібно вирішувати з лікарем. Бо в силу цих причин залізо витрачається швидше, ніж надходить.
Часто не враховується сумісність/не сумісність вітамінів між собою. Не приймати одночасно з препаратами заліза кальцій, магній, цинк. Розділяти їх із залізом у часі.
Читайте також:
Які вітаміни потрібні при діабеті?
Як наше тіло сигналізує про дефіцити вітамінів і мікроелементів?
Відчуття постійної втоми при діабеті. Чому воно виникає і як з ним боротися?
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані