Як впоратися зі стресом при діабеті? 8 порад від психологині

Жити з діабетом — це виклик, який потребує не лише фізичних, а й значних емоційних ресурсів. Постійний контроль за рівнем цукру, дисципліна у харчуванні, фізична активність і медичні консультації — усе це може спричиняти стрес. Але навіть у найважчі моменти існують способи зробити життя з діабетом легшим і спокійнішим. 

Ось 8 практичних порад, які допоможуть впоратися зі стресом і знайти баланс.

Як впоратися зі стресом при діабеті? 8 порад від психологині - изображение

Авторка цієї статті — Інна Дехтярьова (Diabex), психологиня, психотерапевтка та мама сина з діабетом 1-го типу.


Шукайте «свого» ендокринолога

Знайдіть того лікаря, якому будете довіряти. Який зможе підтримати не лише професійною консультацією, але і психологічно. Який допоможе спокійно розібрати щоденник самоконтролю діабету і реальні показники цукру крові не засуджуючи.

Багато гуляйте

Прогулянки при підвищеному цукрі крові допомагають не тільки нормалізувати рівень глікемії, але і стабілізувати психологічний стан. Коли ми ходимо, відбувається таке явище як білатеральна стимуляція. Ми почергово стимулюємо праву і ліву півкулі мозку, що синхронізує їхню роботу. В результаті відбувається заспокоєння, стишується тривога.

Будьте фізично активні

Підходить будь-який вид фізичних навантажень, який вам до душі. Гормони стресу приводять наше тіло у «бойову готовність». Фізичні вправи — спосіб безпечного від реагування на цей стан і сприяє фізичному та психологічному розслабленню.

Хваліть себе!

Кожне вірно прийняте рішення в компенсації, дотримання правил харчування, ранкова руханка... Хваліть себе навіть за маленьки перемоги!

Не залишайтеся сам на сам з діабетом

Зі своїми переживаннями ви не мусите бути самі. Знайдіть тих, хто «в темі». Це можуть бути онлайн/офлайн групи, співрозмовник в черзі до вашого ендокринолога, ваші близькі або психолог.

Пам'ятайте, з вами все ОК

Діабет потребує багато сил, дисципліни і бігти щодня в такому ритмі може бути виснажливо. Бувають дні з гарними цукрами, а буває навпаки. Не засмучуйтесь. Це не з вами щось не так, так буває у всіх, хто має діабет. 

Діабет — це не все ваше життя

Діабет забирає немало часу. Але це не все ваше життя. Як і люди без діабету, ви можете так само займатися спортом, радіти, кохати, подорожувати, працювати, створювати стосунки, сімʼю, обирати свій шлях. Здорова частина організму значно більша.

Пробуйте нове

Пробуйте нові справи: дізнатися щось нове в вашій сфері чи поза нею, нове хоббі, вивчити кілька фраз іноземною мовою, спробувати інший шлях до роботи чи скуштувати новий продукт. Все це створює нові нейронні звʼязки. Це покращує когнітивні функції та дасть сили у подоланні щоденних викликів діабету.

Діабет — це виклик, але не вирок. Дотримуючись цих порад, ви можете зробити своє життя більш гармонійним, зберегти спокій і знайти сили долати щоденні труднощі. І пам’ятайте, що ви не самотні — поруч завжди є ті, хто готовий допомогти.

 

*Цей контент містить лише загальну інформацію і жодним чином не замінює кваліфікованих медичних рекомендацій.


Читайте також:

Вигорання від діабету існує. 10 порад, як впоратися зі складним станом

Важка депресія часто спричинена інсулінорезистентністю: результати дослідження

10 способів підтримати близьку людину з діабетом, не кажучи ні слова