Ускладнення інсулінотерапії з боку шкіри зустрічаються досить часто.
Читайте далі, щоб дізнатися, чому вони виникають та як це попередити?
Цю статтю перевірила Монашненко Ольга, лікарка-ендокринологиня, Клініка для дорослих ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», дійсна членкиня Української діабетологічної асоціації.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших статей — читайте ТУТ.
Жирові ущільнення — ліпогіпертрофії або гіпертрофічні ліподистрофії, виникають під дією інсуліну, що стимулює ріст жирової тканини.
Перша з причин — недотримання техніки ін'єкцій, коли інсулін часто ставлять в одну й ту саму ділянку. Друга — повторне використання голки. При повторному використанні голки стають тупими, а це означає, що наступні ін'єкції будуть болючішими, сильніше травмуватимуть шкіру і спричинятимуть подальше утворення жирових ущільнень.
Ін'єкції в область жирових ущільнень, як правило, призводять до уповільненого і непередбачуваного всмоктування інсуліну, оскільки там знижується кількість кровоносних судин.
Правильне чергування місць передбачає ін'єкцію в одну й ту саму ділянку тіла не частіше одного разу на 60 днів.
Стерильні одноразові голки для шприц-ручок створені для одноразового використання. При повторному застосуванні одноразових голок ін'єкції можуть бути болючішими, призводити до розвитку ліпогіпертрофії та погіршення глікемічного контролю (блок просвіту голки, потрапляння повітря в картридж, витікання інсуліну).
Інсулін має бути кімнатної температури, а також повинен вводитися повільно і досить глибоко.
Виконання цих правил є основним методом профілактики ліподистрофії.
Читайте також:
Як робити ін'єкцію інсуліну: Покрокова інструкція
Правила підбору голки для шприц-ручки
ЯК ПОЗБУТИСЯ «ШИШОК» ПІСЛЯ ІН'ЄКЦІЙ?
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані